Ha annyira zavaró egyes országok számára a Magyarországon növekvő orosz és kínai "befolyás", akkor azok az országok miért nem fektetnek be többet Magyarországba?
A gazdasági és a politikai befolyásuk is nő, persze még messze vannak a Nyugattól. A gazdasági és politikai befolyás kéz a kézben jár, a gazdasági befolyás növekedésével a politikai befolyás is növekszik. A Magyarországon tapasztalható "keleti" politikai befolyás is legfőképpen a "keleti" gazdasági kapcsolatoknak köszönhető. Ha a Nyugat aggódik a kínai, orosz befolyás növekedése miatt, akkor kézenfekvő lenne, hogy növelje a saját gazdasági befolyását, aminek módja a befektetés. Ehelyett megpróbálja "rendre" utasítani Magyarországot, ami a magyar szuverenitás lábbal tiprása, hiszen nincs olyan nemzetközi szerződés, ami arról rendelkezne, hogy Magyarországnak Kína és Oroszország előtt le kell zárnia a gazdaságát. Tehát a gazdasági befolyását politikai úton akarja növelni, politikai nyomásgyakorlással, hűtlenséggel vádolva, miközben a Nyugat ugyanúgy jelentős gazdasági kapcsolatokat ápol az említett felekkel. Ezzel pedig a gazdasági "fronton" való "ellentámadás" elhagyása mellett a politikai támadásaival még inkább az említett országok felé tereli közvetlen (politikai támadások), és közvetett (arányaiban csökkenő befektetések) módon a kormányt.
A korrupciót, meg a "szabadságharcokat" ne keverjük már ide kérem, azoknak semmi közük a témához!
Tehát a kérdés még mindig áll: miért nem az előbbi úton közelíti meg a problémát a Nyugat?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!