Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi ez a hatalmas bal-liberális...

Mi ez a hatalmas bal-liberális közeg a színművészetben ?

Figyelt kérdés

Egyáltalán ez az egész, hogyan hat ki a Magyar film és színház iparra, ha minden színművész, rendező, előadó, színész, liberális? Mert úgy néz ki hogy igen. És nem csak Magyarországon, hanem más országban is. Gondolok itt most arra, hogy már az oscar díjt is csak akkor kaphatják meg a filmek, ha körbe lengi ez a liberális közeg...

De most maradjunk a mi országunknál. Azt vettem észre, hogy régen voltak ma meg már nincsnek kereszténykonzervatív magyar filmek, de olyan sem, ami úgy uncbloked a Magyarsággal foglalkozik és most olyanokra gondolok mint a Julianus Barát és a Fehérlófia, de helyette van Állampolgár típusú filmek. Ez miért van ?



2020. okt. 31. 18:02
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
0%

"Na és hol voltak ezek a kiállások amikor gyurcsányék iskolákat zártak be és tízezernyi pedagógus állását szüntették meg?"

Nem látom az összefüggést. Az kérdés egy kizárólag ideológiai támadásról szól, míg a másik egy átszervezésről.

Ha sok az iskola, akkor nem lehet egyszerűen nyitvatartani a végtelenségig. Egyszer meg kell lépni a bezárást. Ahogy akármennyire verik az asztalt az emberek Gyurcsány kórház bezárásai miatt, még ma is sokkal több kórház van, mint kéne. Csak nagyon sok ember azt hiszi, hogy több iskola = jobb oktatás, több kórház = jobb egészségügy, és képzeld, egyik sem igaz.


"Amikor minden egyetemistának tandíjat kellett fizetnie?"

Ez nyilván hülyeség volt, de ezt pont az követte, hogy a fideszt választották meg '98-ban.


"Neked fasiszta az a kormány amelyik szeretné elérni hogy az szfe színvonala emelkedjen"

Nem, nekem az a kormány fasiszta, amelyik a fasizmus wikipédia oldalán minden jellemzőnek eleget tett.

Mellesleg erre pont kitértem. Ha a színvonal emelkedés megtörtént volna, akkor lehetne példálózni a kaposvári egyetemmel. Csak hát nem lehet, mivel semmilyen színvonal emelkedés nem történt.

Másrészről, az oktatóknak a JOGOS kritikával nem lett volna bajuk, készek voltak tárgyalni. Csak az első tárgyalásra már Vidnyánszky által aláírt dokumentumokkal mentek és azt mondták, hogy mostantól az érvényes. Ez nem tárgyalás és főleg nem oktatási technikai.


"hallgatói minőségi képzést kaphassanak és ne legyen az oktatásuk teljesen egyoldalú"

Akkor leültek volna tárgyalni, nem az történt.

Sosem fogalmaztak meg jogos kritikát az oktatás minőségével kapcsolatban.


"éppen most indított közösen egy nyíltan antiszemita jelöltet. Bruhahahaha."

Mondjuk szerintem az a csávó nem gondolta komolyan, amit mondott, de nem ismerem, szóval amit mondok az nem releváns.

Szerintem csak eltanulta, hogy mit kellene mondani, mit látott 8-10 évvel korábban abban a pártban és az maradt meg. Nagyon kevés olyan ember van, aki az ilyen kijelentéseit komolyan gondolja, csak ezzel lehet szazatokat nyerni bizonyos körökben.


"Honnan tudod? Nincsen fent a Nemzeti honlapján hogy korábban hány előadásuk volt és milyen nézettséggel"

De. Megtalálhatod az adatokat a honlapon.

Viszont, hogy egyszerűbb dolgod legyen. Itt egy link, időzítve van. Onnan indul, ahol elkezdi összehasonlítani a 2012-es és 2019-es adatokat.

[link]

(Ha nem jó az időzítés, akkor tekerj 20. perchez.)


"zándékosan készítenek olyan előadásokat amikre a diákok ingyen mehetnek be"

Nem, ez azért van, mert nem tudják eladni a jegyeket.


"Benyalsz egy hírt mert azt írta a 444 meg az index és ennyi."

Fent van a honlapon, kedves értelmi fogyatékosm, szánalmas.


"Mennek Vidnyánszky színházába. Ahogy az Újszínházba is."

Nem, ezért kellett a diákokat vinni, mivel nem volt elég fizető néző. Ezt jól mutatják az adatok.


"És szerinted ugyebár alkalmatlan személy Vidnyánszky"

Ha nem lenne az, akkor a kaposvárira lehetne mutogatni, hogy ott a példa arra a jó oktatásra, amit Vidnyánszky akar csinálni. De még azt is annyira elrontotta, hogy a kaposvári diákok az szfe mellett állnak.

Ennél jobb érvet nem is lehet Vidnyánszky ellen hozni, mert ez tökéletesen bemutatja az általa képviselt "oktatás" teljes kudarcát.

Amúgy ez már nem fontos része az érvemnek, de fontos kitérni rá. Azért mert valaki jó a szakterületén, még nem lesz jó oktató, számtalan embert tudok, aki nagyon jó szakterületén, de oktatni nem tud. Illetve, ha még tud is oktatni, akkor is teljesen más egy oktatást átszervezni, mivel az megint nem oktató munka, amit mellesleg Vidnyánszky egyszer csinált csak, a kaposvári egyetemen, ami kudarc lett.


"Azért kíváncsi lennék tudsz-e hasonló tapasztalatokkal, tudással és gyakorlattal megnevezni valaki mást a szakmából."

Aki nem a hatalom kis kutyája és nem ideológiai, hanem szakma alapon dolgozik? Ja, van egy pár.

2020. nov. 2. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
62%

Kedves 10-es!


Nem csak Vidnyánszky kinevezése a baj, hanem az, hogy olyan emberek kerültek az SzFE kuratóriumába, akiknek köze nincs a színház világához (lásd: Bacsa György, Világi Oszkár).

Vajon mit keresnek ott?🤔


Jajj, de amúgy ne féljetek kedves illibernyákok, Bayer Zsolt most kapott 300 milliót filmgyártásra...

2020. nov. 2. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
23%

#12 "lyan emberek kerültek az SzFE kuratóriumába, akiknek köze nincs a színház világához (lásd: Bacsa György, Világi Oszkár).

Vajon mit keresnek ott?"

Végezni szeretnék a dolgukat. Ez egy alapítvány, aminek pénzzel kell gazdálkodnia. Nagyon sok pénzzel, mert ebből lesz finanszírozva az egyetem. Bacsa György a MOL stratégiai igazgatója, üzletember, gazdasági szakember. Világi Oszkár szintén MOL-os kapcsolatú gazdasági ember, a szlovák olajipari céget, a Slovnaftot vezeti és több területen van már tapasztalata a kuratóriuméhoz hasonló finanszírozásokkal.

2020. nov. 2. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
76%

"Végezni szeretnék a dolgukat. Ez egy alapítvány, aminek pénzzel kell gazdálkodnia."

Ja, csak teljesen más egy vállalkozás, mint egy egyetem, főleg, ha egy olyan egyetemről beszélünk, ami nagyon specifikusan csak magyar piacra oktat embereket.

Egy corvinus-nál elméletben ez a modell képes működni, mivel közgazdasági szakemberekre a cégeknél szükség van, van kereslete. Egy egyetemen, ahol színművészet van, ott ez teljesen más kérdés.

Illetve, sokszor nem azt kell tanítani, amit már holnap tudnak a versenyszférában alkalmazni, hanem olyan dolgokat, amiknek hosszútávú megtérülése van.

Nagyon jó példa a programozó képzés. Vannak egyetemek és vannak bootcamp-ek. A bootcamp-en mást tanítanak, mint egyetemen, mivel az egyetem egy hosszútávon megtérülő tudást adnak, míg a bootcamp-en rövid idő alatt kell arra megtanítani, amivel már el tudnak helyezkedni.

A két modell teljesen máshogy működik. Abból kifolyólag, hogy az egyetem - állami támogatás miatt - megteheti, hogy olyat tanít, ami csak hosszútávon kifizetődő, míg a bootcamp nem ,mivel a bootcamp-ért csak akkor fizetnek, ha látható, gyors és hasznost tudást ad.

2020. nov. 2. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
0%

#14 Mi nem érthető neked abban, hogy egy alapítvány pénzügyeit nem művészeknek kell tudni jól kezelni hanem üzletembereknek?

Ők nem a színművészeti oktatásáért felelősek, hanem azért hogy legyen pénz a színművészetin oktatni.

2020. nov. 2. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
62%

"Mi nem érthető neked abban, hogy egy alapítvány pénzügyeit nem művészeknek kell tudni jól kezelni hanem üzletembereknek?"

Mi nem érthető abban, hogy piaci alapon nem tud üzemelni az egyetem, mert olyan dolgot oktatnak, amire nincs széles körű kereset?

Másrészt meg, ez nem válasz arra, hogy vannak dolgok, amiket nem szabad a versenyszférára bízni, mivel - ahogy írtam, de láthatóan olvasni nem tudsz - mások a versenyszféra elvárásai, mint amit ténylegesen tanítani kell.


"Ők nem a színművészeti oktatásáért felelősek, hanem azért hogy legyen pénz a színművészetin oktatni."

Csak a semmiből nem lesz pénz. Egy vállalkozó nem fektet olyan dologba, ami nem térül meg. Egy műszaki egyetem meg tud térülni, mivel ott kutatások folynak. Ez nem mondható el egy színművészeti egyetemről.

Azért fizetik az emberek az adót, hogy az állam fenntartson dolgokat, ami alapból nem maradna fenn magán szektorban.

2020. nov. 2. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
0%
#16 NEM piaci alapon fog működni az egyetem. Az alapítvány fogja finanszírozni az alapítvány pénzéből. Az említett emberek azért felelnek majd, hoyg ez az alapítvány az államtól kapott vagyonával úgy tudjon gazdálkodni amiből tudja az alapítvány az egyetem működését, az oktatást finanszírozni. Az alapítvány hatalmas tőkét kapott az államtól, ezt kell megfelelően "működtetni" és ebből lesz pénz az oktatásra. Nem az oktatás lesz piaci alapú! Az odajáró diákok éppen úgy nem fognak érte fizetni ahogy eddig sem tették.
2020. nov. 3. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
62%

"NEM piaci alapon fog működni az egyetem."

Hú, hát téged nagyon átvertek. Ha igazad lenne, akkor nem kellett volna magánosítani, mivel ugyanúgy az állam adná a pénzt, csak egy új bizottság látja el a pénzügyi feladatokat.

Mellesleg pont erre hozták be a kancellári rendszert, de ez mellékes. Szóval már csak azért sem állja meg a helyét a kijelentésed, mert akkor csak a kancellári rendszert kellett volna megreformálni, nem a teljes működési formát.


Nyugodtan nézd meg, hogy mennyi pl. a corvinus kötségvetése és annak mennyi részét fedezi a kormány pénze.

Viszonylag kis részét. Nyilván nem elhanyagolható részét, de nem olyan sokat.


Ennek a modellnek az a lényege, hoyg az egyetem kínáljon valamit a piacnak, ami miatt jönnek befektetők, cégek, akik ki akarják használni a magasan képzett réteget az egyetemen.


"Nem az oktatás lesz piaci alapú! Az odajáró diákok éppen úgy nem fognak érte fizetni ahogy eddig sem tették."

LOL, már most látszik, hogy változik az ingyenesen ott tanulók és a fizetős hallgatók aránya, pedig csak 1 év telt el. :DDDD

Elég nevetséges, hogy olyan állításokat hozol, amiket már a valóság is megcáfol.

2020. nov. 3. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
62%

“Ők nem a színművészeti oktatásáért felelősek, hanem azért hogy legyen pénz a színművészetin oktatni.”

🤣

Meg azért, hogy a kormánynak az igényeit közvetítsék, mert ha egy kicsit is tájékozódnál, akkor tudnád, hogy miniszterelnökünk puszipajtásai ezek a “gazdasági szakemberek”.

2020. nov. 3. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
62%
Emberek, 2020 van. Szerintem már senkit se érdekel egy keresztényfilm. Csak a keresztényeket. És ez így jó. A konzervatív filmek pedig...kinek mi a konzervatív ugyebár. Másoknál egy meleg tematikájú film kiveri a biztosítékát, másoknál pedig teljesen normális. Egy feketékkel teli film másoknak idegen, megint másoknak pedig tök természetes. Ez a változás. Rohadt unalmas lenne a világ, ha mindenki konzervatív lenne. Vannak a mai napig konzervatív filmek, ugy ahogy x éve is voltak már nem helyénvaló filmek. Ilyen az élet. És ez rohadtul nem kormánypárt függő.
2020. nov. 3. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!