Az európai minimálbér javaslata (nem, amit a DK kitalált) ellen is fog agitálni a kormány?
Vagyis, nem arról szól,hogy minden tagállamban egyforma összeg legyen.
Viszont, a javaslat támogatandó.
Én úgy tudom elképzelni,hogy előírják,hogy az átlagbérek 50-60 százaléknénak kell lennie a minimálbérnek.
Nyáron bruttó 400 ezer forint volt az átlagbér Magyarországon.Vagyis, a minimálbérnek akkor bruttó 200 ezernek-240 ezernek kellene lenni.
Ha mindig az átlagbérhez lenne igazítva,az egy teljes mértékben egészséges bérfejlődési spirált indítana és csökkennének a szakadékok.
"Én úgy tudom elképzelni,hogy előírják,hogy az átlagbérek 50-60 százaléknénak kell lennie a minimálbérnek."
Tegyük fel jön még egy globális lockdown, majd a magyar gazdaság ( és sok másik is ) összeomlik. Ki fogja kifizetni az 50-60% minimálbérét?
Ha egy ország nettó keresőinek 60%-a minimálbéres az kb államcsőd :D
"a minimálbérnek akkor bruttó 200 ezernek-240 ezernek kellene lenni."
Az igen gyatra. Azért senki sem fog elmenni dolgozni.
Dobrev Klára megint hazudik:
Idézet:
""Az Európai Bizottság most előterjesztett dokumentuma nem kötelezi a tagállamokat a törvényben előírt minimálbérek bevezetésére, és nem határoz meg közös minimálbérszintet sem""
""Klára, a DK képviselője pedig kijelentette: „Elértük, amit még soha senki: uniós kötelezettség lesz az emberek életszínvonalának emelése. Sokat küzdöttünk azért, hogy ne legyenek másodrendű állampolgárok az Unióban, mert minden európai magyarnak jár a tisztességes bér. Orbán kormánya minden létező módon támadta terveinket. A most készülő szabályok alól azonban ők sem kapnak mentességet, azokat kötelező lesz betartani minden uniós tagországnak""
Nem lesz EU-s minimálbér.
Nem unalmas még a baloldal hülyítése?
Ez egy nesze semmi fogd meg jól javaslat. Egy petákkal nem lesz több a minimálbér emiatt, de úgy veri rá Klárika a nyálát, mintha ettől jövőre Német minimálbér lenne Magyarországon.
"uniós kötelezettség lesz az emberek életszínvonalának emelése" egészen fura módon még egy politikus sem kampányolt ennek az ellenkezőjével. Hogy sikerült-e neki, az pedig a múltban is és a jövőben is elsősorban a gazdaság állapotán múlott, szóval akkor mi is fog változni?
Nem vagyok fideszes, de pont ezért zavar, hogy ez a némber csak még tovább építi le az ellenzéket. Üsse már le valaki egy szívlapáttal.
Ott a link, el kellene olvasni a cikket.
nemcsak hogy az van benne amit már előttem betettek, hogy nem lesz kötelező minimálbér, nem lesz kötlezően meghatározott sem a szintje, hanem még az is hogy nem azt a pár tagállamot vennék rá hogy törvényben határozzák meg a minimálbért, mint a másik 1 tagállam, hanem ezt a 21-t próbálnák afelé terelni, hogy ne törvényben, hanem kollektív szerződésekben legyen a minimálbér rögzítve.
Magyarul ez nem csak azt jelenti, hogy Dobrev állításával ellentétben nem lesz kötelezően előírt minimálbér, nem lesz kötelezően megszabott nagysága sem, hanem nem is kell hogy országon belül egységes minimálbér legyen - akár ágazatonként vagy cégenként lehet majd külön-külön kialkudni minimálbért.
A végén még kiderül, hogy néhány tagállamban majd lesz ahol kevesebbet fognak kapni mint most, mert hát az a csoport nem tudott olyan minimálbért kialkudni magának mint a korábbi törvényben szabályozott.
Az tuti, hogy ezt a tervezetet nyugodtan alá lehet írni, Hosszan és jogi nyelven az lesz benne, hogy minden tagállam csinál amit akar, csak legyen valamire ráírva hogy "európai minimálbér"!
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!