Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Őszintén még lehetnek olyan...

Árokpart kérdése:

Őszintén még lehetnek olyan emberek Magyarországon akik bigottul Fideszesek?

Figyelt kérdés
Ha igen mi ennek az oka vajon. Pedig szemmel látható, hogy hatalmas társadalmi morális válság van ma Magyarországon. Ezt nem veszik észre vagy nem akarják észrevenni? Nem azt mondom, hogy a mostani ellenzék jó, sőt cseberből-vederbe esnénk. Viszont miért nem gyakorolunk nyomást a kormányra, hogy egy kicsit változtassanak pozitívabb irányba és valamennyire jöjjön vissza a polgári énjük mint az 1998-2002-es kormányzásuk alatt amilyenek voltak. Mert az még egy egész jó kormány volt. Meg ne Fidesz rendszer legyen ,hanem Fidesz kormány demokráciával.Kinek mi a véleménye erről?
2020. okt. 26. 22:00
 1/8 anonim ***** válasza:
17%
Az a legnagyobb baj, hogy mindegyik oldalon vannak birkák. És ami a legnagyobb baj, hogy magukat tartják a legokosabbnak.....
2020. okt. 26. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
55%

Kérdező, szerintem nem vagy tisztában a bigott szó jelentésével, nézz utána.

Attól mert valaki újra meg újra a fideszre szavaz még nem lesz bigott fideszes. Honnan veszed hogy mások azt akarnák hogy ismét olyan legyen a fidesz, mint amilyen 2002 előtt volt? Én spec nem akarom. Akkor egy többpárti koalíciós kormányzás volt, sokban másképpen kellett dönteniük, mint szerették volna. Most a két kormánypárt könnyebben egyezik ki, jobban is hasonlítanak egymásra az elveikben már. Alapvetően ugyanazt a típusú kormányzást, gazdaságpolitikát, családokkal szembeni viselkedést láthatod tőlük most is, mint akkor, az értékrendjük ment el erősebben azóta a keresztény és nemzet irányokba. De nincs ellenemre és sok más fideszre szavazónak sem. 2002-ben a fidesz-mdf közös lista kapott 2,3 millió szavazatot, 2018-ban meg a fidesz-kdnp közös lista 2,8 millió szavazatot. Nem hiszem hogy nagyon magyarázni kellene, hogy több embernek jött be ez a mostani fidesz, mint a 2002-es.

Fidesz-kdnp kormány van, demokráciával.

De kíváncsivá tettél. Le is tudnád írni hogy miben volt polgáribb az első Orbán kormány, mint a mostani?

2020. okt. 26. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Közvetlenebbek voltak az emberekkel, meg valamiképpen a nyugati, polgári demokráciákat tekintették mintának. pl. Ausztria. Az esetleges kritikát is jobban elfogadták mint a mostani kormányzásuk alatt. Legalábbis én így látom. Gazdaságilag is magasabb volt az akkori növekedésünk mint az elmúlt 10 évben. A kommunikációjuk is demokratikusabbnak tűnt meg miért ragaszkodtak 2010 után az 1989-es Alkotmányunk eltörléséhez és miért volt szükség erre az új Alaptörvényre ami sok esetben elég jogfosztottá teszi az embereket.
2020. okt. 26. 22:29
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
#3 Hát erre sajnos nem tudok mit mondani, öregszenek és változik a természetük is.
2020. okt. 26. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
34%
Ahogy van elvakult DK-s, Momentumos és bármilyen pártos is.
2020. okt. 26. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
56%
Igen
2020. okt. 26. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
7%

#3 "Közvetlenebbek voltak az emberekkel, meg valamiképpen a nyugati, polgári demokráciákat tekintették mintának. pl. Ausztria."

Most is közvetlenek, ráadásul most több nemzeti konzultáció is volt. nem csinálnak ostoba ajtónak rohangálást meg korláton csimpaszkodást, mint az ellenzék, ennyi. Konkrétan miben voltak közvetlenebbek 2002 előtt? Most is a demokráciák a példaképei a kormányzatnak, csak éppen amikor pl. az osztrákoknál baromságot csinálnak azt nem szokásuk majmolni. Amit az eu sok nyugati tagállama csinál az utóbbi években, az pedig nagyon messze van a demokráciától. Nem véletlen hogy a britek kiváltak.

" Az esetleges kritikát is jobban elfogadták mint a mostani kormányzásuk alatt."

Minden esetben megválaszolják a kritikákat, egyeztetnek, ha kell módosítanak. Konkrétan visszavonták a vasárnapi boltzárat, elálltak az internetadó bevezetésétől, módosítottak rengeteg törvénytervezetet. Ha hazugságokkal támadják az országot kritikának beállítva azt meg nem is kell elfogadniuk, eltűrniük sem. De korábban sem tették.

" Legalábbis én így látom. Gazdaságilag is magasabb volt az akkori növekedésünk mint az elmúlt 10 évben."

Nem, nem volt magasabb. Ha figyelembe veszed hogy most a 2010.2012 közötti években a devizaválságot kellett kezelni és alig volt GDP növekedés, akkor közel azonos a teljesítmény mind az egy főre jutó GDP növekedésében, mind a gazdasági össz növekedésben az első és a mostani ciklusaik között. A bérek emelkedése is hasonlóan jó volt mindkét időszakban, a munkanélküliség most jobban alakult.

[link]

[link]

"A kommunikációjuk is demokratikusabbnak tűnt"

Mitől? Mi nem demokratikus a mostani kommunikációjukban? Létrehozták a kormányinfó intézményét amin minden kormányülésről tájékoztatást adnak és szabadon kérdezhetnek az újságírók bármit. Még csak ott sem kell lenniük, mert bent ülő kollégájuk is felteheti a kérdésüket.

" meg miért ragaszkodtak 2010 után az 1989-es Alkotmányunk eltörléséhez és miért volt szükség erre az új Alaptörvényre ami sok esetben elég jogfosztottá teszi az embereket."

Nem tesz senkit jogfosztottá, honnan szeded ezt a butaságot? Az előző alkotmányunkat még az állampárt parlamentje fogadta el 1989-ben. Nem a szabadon választott demokratikus, 1990-es rendszerváltás után megalakult parlament, hanem az mszmp működtette állampárti parlament. Mert enélkül nem lehetett volna választásokat kiírni és "rendszert váltani". Az első szabadon választott parlament dolga lett volna azonnal, még az első 1990-es ciklusban új alkotmányt létrehozni, csak nem voltak rá képesek. Már 30 évvel ezelőtt meg kellett volna csinálni az új alkotmányt és VÉGRE sikerült megcsinálni legalább 2011-ben. NYilván fogalmad sincsen arról hogy mi volt benne a korábbi alkotmányban és mi van benne a mostaniban, csak benyelted amit mondtak neked az ellenzékiek. Nincs jogfosztás, nincs elnyomás, egyszerűen van egy normális alkotmányunk végre. Meddig kellett volna vele várni? Amíg az ellenzékiek közül az egyik párt lesz 2/3-os többségben hogy el tudjanak egy alkotmányt fogadni? Mert amikor megvolt a szükséges 2/3-k 1994-1998 között Horn kormányával, akkor még az mszp és szdsz sem tudott megegyezni benne. A többi ellenzéki pártot pedig kihagyták az egyeztetésből, az alkotmány szövegezéséből.

2020. okt. 27. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
30%
Persze, ahogy mindegyik párt szimpatizánsai között.
2020. okt. 27. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!