Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az ellenzéki pártok miért nem...

Az ellenzéki pártok miért nem alakulnak egy nagy párttá?

Figyelt kérdés
Úgy már réges régen leverhették volna a fideszt szerintem. Mi értelme ennek a sok kis pártnak?

2020. okt. 25. 12:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
57%
Mert megvan a magukhoz való eszük.
2020. okt. 25. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
#1 De így nem lehet győzni.
2020. okt. 25. 12:37
 3/14 anonim ***** válasza:
75%
Ahhoz még 22-őt el kell bukni
2020. okt. 25. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
45%
Az O1G mozgalom pártjainak azon kívül, hogy Orbánnak mennie kell, kevés közös gondolatuk van arról, hogy mi lenne, ha győznének a választáson. Szerintem kérdéses meddig tartana az ellenzéki kormányzás, ha tegyük fel győznének a 2022-es országgyűlési választásokon. Én arra tippelek, hogy egy évnyi folyamatos kormányválság után, újabb választásokat kellene kiírni, és következne egy következő 12 éves Fidesz kormányzás.
2020. okt. 25. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
76%

Teljesen egyetértek Kérdező!

NEM összefogás kell,hanem koalíció!

A sok pártnak az az "értelme",hogy összezavarják/szétforgácsolják az ellenzéki szavazókat.

2020. okt. 25. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
74%

Mert attól, hogy összefognak, teljesen mások az érdekei. Hiába nyertek önkormányzatokat látszik, hogy nem egészen tudnak együttműködni és sok a súrlódás közöttük, amint nem az a téma, hogy "köcsög-Fidesz".


Szerintem se lenne rossz, ha USA mintára lenne egy "Republikánus" és egy "Demokrata" kétpártrendszer, de ahhoz a mostani pártokat mindet fel kéne számolni és csak a legjobbakat beválogatni/beléptetni ezekbe.

2020. okt. 25. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
71%

Már 2 éve tart az összefogás és mégsem robbant ki közöttük semmilyen véres vita. Ellenkezőleg, egyre kevesebb a súrlódás.

Egy vegyes összetételű, több oldalból álló kormány a polgárok számára jobban tudna működni, mert az egyes oldalak egymást gátolnák meg a visszaélésekben, a korrucióban és hogy valamelyik oldal olyan autokráciát és intézményesített korrupciót építsen ki, mint a jelenlegi kormánypártok.

2020. okt. 25. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
38%
Olyan mindegy úgyse úgyse nyernek
2020. okt. 25. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
24%

# 7:


"Egy vegyes összetételű, több oldalból álló kormány a polgárok számára jobban tudna működni"


Ez így jól hangzik, csak mondjuk sosem működött így Magyarországon abban a 20 évben sem, amikor ténylegesen koalíciós kormányzás zajlott.

2020. okt. 25. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
75%

A dolgok 80%-ában, vagy még annál is több dologban lehet, hogy egyetértés van, ügyek mentén, de azért ott van a maradék:

Pl. a Jobbik nem támogatja melegházasságot, a Párbeszéd, a Momentum támogatná.


A legtöbb ellenzéki párt azt kívánja, hogy Gyurcsány ne legyen képviselő (jelölt) se, a DK viszont ebből nem akar engedni szerintem.


Vannak pártok, akik támogatnák Paks 2-t, (ha nem az oroszok művelnék), mások meg egyáltalán nem támogatják az atomenergiát.


A Párbeszéd Alapjövedelempárti, vannak pártok, akik nem.


Vannak pártok, akik a liberális gazdaság ellenesek, a Momentum meg mellette van (mondjuk szerintem a gyakorlatban a zöldpolitika és a liberális gazdaság nem fér meg egymással, így a Momentum önellentmondásban van, amikor környezetvédőknek vallják magukat.



De van természetesen ennek egy másik vetülete is, a személyes érdeksérelem. Azok, akik most biztos képviselők, stb. egy-egy pártban, egy közös pártban nem biztos, hogy ugyanígy megtalálnák a helyüket, ezért akadályozzák az egyesülést, mégha együtt sikeresebben is érnék el a párt programját, vagy annak nagyon jelentős részét.


Azt gondolom, hogy a legjobb megoldás az lenne a következő választáson, hogy minden evk-ban egy-egy közös jelöltet kell állítania a demokratikus ellenzéknek, amiről előválasztással döntenek, és közös listán is kell indulniuk. A közös listán minden demokratikus párt azt állít, akit akar, DE a listán szereplők sorrendjét szintén előválasztáson kéne megszavazni, így penderülnének ki a fenébe a béna, hiteltelen, népszerűtlen politikusok, akik érdemtelenül kerülnek be.

2020. okt. 25. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!