Kinek mi a véleménye a tegnapi egyetemisták által szervezett megemlékezésről?
Nevetséges, ahogy az 1848-as forradalom jelképét kisajátította egy párt szavazatszerzés okán.
Szerintem jó úton haladnak a fiatalok. Csendesen ellenállnak a kormány összes szemétkedésének, és egyszerűen nem tudnak velük mit kezdeni. Lásd Gulyás nyilatkozatát, ami akkora hülyeség, mintha ide írta volna egy troll. Az emberek csendben ellenkeznek, szerintem ez egy jó irány.
Semmi értelme és egyben butaság 56-hoz hasonlítani azon túl, hogy most is egyetemisták (pontosabban egy egyetem diákjai) a kezdeményezők. Nincs országos szintű támogatottság és egyetértés. Sokan vannak akik egyet értenek velük, de az még mindig csak egy kis rétege a (szavazó) lakosságnak. Többek között ezért (is) van még mindig a FIDESZ kormányon. Arra "jó" volt a tegnapi tüntetés, hogy a FIDESZ a következő 1,5 évben tud majd mutogatni, ha valaki megkérdőjelezi a demokrácia és a jogállam létét. Nem 2020-ban kell tüntetni egy nemzeti ünnep napján a jelenlegi kormány ellen, egyáltalán nem erről kellene hogy szóljon október 23. Ha lett volna némi szolidaritásuk az 56-os szabadságharc áldozatai és résztvevői felé, nem ezen a napon tüntetnek. Hanem mondjuk ma. 56-ban az egyetemisták és támogatóik fegyverrel néztek szembe a világ legnagyobb modern kori szárazföldi hadseregével rendelkező hatalommal. Tegnap a tüntetők meg miután leesett a hőmérséklet 10 fok alá, hazamentek. Hülyén fogalmazva 56-ban volt oka a népnek a forradalomra, és bele is mentek úgy, hogy esélyük nem volt. Most egyrészt nem indokolt a forradalom (4 évente demokratikus úton mindenki eldöntheti mit akar a következő 4 évben), másrészt tized akkora erőfeszítéssel lehetne eredményt elérni. De milyen eredményt? Mit akarunk elérni? Cseberből vederbe? Vicc az egész, 22-ben mindenki tegye oda a voksát ahova kell, illetve ahova lehet...
Az egyetem autonómiájával mi a helyzet? Odaveszett? Semmilyen szinten nem adtak lehetőséget az új vezetésnek, tulajdonképpen el sem kezdődött a tanév. Ez is egy vicc, megint az a helyzet állt elő, hogy olyan dologgal szemben kezdtek el háborogni, ami meg sem történt. És gyanítom, hogy nem is történt volna meg. Lsd. a többi egyetem, melyek már állami felügyelet alatt működnek.
Számomra ez az egész olyan, mint egy túl sok történelemkönyvet olvasott csoportosulás lát némi azonosulási lehetőséget a korábban megtörtént eseményekkel, ezért a régmúltra hivatkozva fellázadnak. Csak a lázadás oka a mai helyzetben nem megalapozott. Sem az SZFE autonómiája, sem a forradalom (még viccből is rossz leírni) kapcsán.
gulyás akkorát hazudott hogy a mennyezet kishíjján leszakadt.
Aszongya azorbán csicskája hogy a kormány mellett tüntetnek a tüntetők. Ez aztán az "objektív" tájékoztatás! Ilyen jellemtelen hazug gerinctelen banda még nem irányította ezt az országot.
"Ha lett volna némi szolidaritásuk az 56-os szabadságharc áldozatai és résztvevői felé, nem ezen a napon tüntetnek. "
Ez már igazán csak hozzáállás kérdése. Szerintem egy szabadságharc megemlékezésén egy egyetemi szabadságért folyó tüntetést szervezni egyáltalán nem ízléstelen.
"Lsd. a többi egyetem, melyek már állami felügyelet alatt működnek."
Most is minden egyetem állami felügyelet alatt működik, az SZFE a fejük fölött történt modellváltás miatt tüntetnek. És ha ezt elvből elutasítják, akkor mégis mit várjanak azzal, hogy működésbe lépjen? Elejétől fogva tüntetni kell és ezt nagyon is jól teszik.
"Sem az SZFE autonómiája, sem a forradalom (még viccből is rossz leírni) kapcsán."
Az autonómia már akkor megsérült, mikor véleményezés és beleszólás nélkül új vezetőséget neveztek ki a fejük fölött. Az, hogy szerinted ez az új vezetés miként működött volna teljesen független attól a ténytől, hogy létrejöttük nem alulról szerveződött, hanem ismétlem: az egyetem feje fölött.
Eleve az egész megvalósítás a kuratóriumokkal sántít, ha abból indulok ki, hogy (és most bele veszem az összes többi érintett egyetemet is) 40-50 kuratóriumi tagból 2-3 az, aki rektor, vagy legalább dékán, az összes többi az államtitkár, fideszes képviselő és egyebek. Azért ne nézzük már egymást hülyének.
" véleményezés és beleszólás nélkül új vezetőséget neveztek ki a fejük fölött" vs. 600 milliós adósság. Ez ilyen 1:1 helyzet.
Én még egy olyan kormányzás esetén sem tartom helyén valónak a csuklóból elutasítást ilyen esetben, mint amit a FIDESZ csinál. A kormányon lévő csoportosulástól függetlenül, nem helyes a háborgás. De nyilván ez már erkölcsi és ideológiai kérdés.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!