Az SzFE miért lázong az átszervezés ellen, amikor az ország sok más egyetemén a struktúraváltás, vagy magánegyetemmé szervezés állami szinten egyetlen szó ellenvetés nélkül gördülékenyen megtörtént?
"Mert ennyi üres hely nincs, mint ahány "színész" évente végez az SZFE-n."
Hány színész végez évente az SZFE-n? Az átalakítás után kevesebb színészt képeznek?
Én már nehezen bírom követni a dolgokat, de a Vidnyánszki nem tűnik akkora surmónak, amilyennek most megpróbálják beállítani.
De igazából mit tudom én, a #8 írta meg tökéletesen, én műszaki ember vagyok, és egy-két dolgot leszámítva nem annyira érintette a képzést a politika.
Szerintem az is szerepet játszik, hogy egy ilyen karon inkább amolyan művészlélek hallgatók tanultak, nekem van is ilyen ismerősöm (csak ő festő, nem színész), elég furán tudnak működni. Egyszer valamit a fejükbe vesznek, aztán pár bal múlva megint mást gondolnak. Ráadásul az érzelmeiket is hevesebben fejezik ki.
Mi, mérnökpalántaként látjuk, hogy a vezetés sz-r, van egy híg f-s ellenzék, bejárunk egyetemre, végigküzdjük a 3,5-5,5 évet az egyetemen, majd, akár egyetem mellett is, elkezdünk dolgozni. ...
Egy vicc az egész SZFE és amit ott művelnek oktatás címszó alatt. Rokonok közül többen is próbáltak oda felvételezni, volt aki 5-ször(!) próbálkozott meg vele, 5 k.va éve ráment a próbálkozásra, közben színházban dolgozott meg minden, de az SZFE-n szóra sem méltatták. Még a pontszámát sem tudták közölni vele, merthogy majd megküldik (nem küldték). A híres színészek gyerekei meg érdekes módon egyből bekerülnek, pedig kötve hiszem, hogy ők ennyivel jobbak lennének. Végül Kaposváron első próbálkozásnál felvették, ami azért elgondolkoztató.
Szóval a véleményem az, hogy igenis kell az átszervezés, mert az SZFE beltenyészetté vált.
"hogy nyugati színvonalra akarják emelni a művészet ezen ágának oktatását?"
Mitől nyugati?
"Miért baj, hogy normális, hozzáértő menedzsert kap az egyetem?"
Pont egy olyan személyben bízzanak, akiről már kiderült, hogy jogtalanul bocsájtotta el korábban a beosztottját? Állítólag 10 éve gazdaságilag rosszul működő egyetemnek a kancellári pozíciójába egy olyan embert neveznek ki, aki azt sem tudja, hogy mi szükséges ahhoz, hogy a bérek el legyenek utalva és ezt ország világ elé tárja. Tényleg ez lenne a megnyugtató munkakörnyezet?
Meg legyünk már őszinték, tegnap még külföldről képzett ügynöknek nevezni valakit, azzal holnap simán együtt fog dolgozni?
Miért nem hangzott el egyetlen szakmai érv, ha már hirtelen számítani kezdett, hogy a minisztérium kérésére az egyetem által jelölt személyek miért nem alkalmasak a kuratóriumi tagnak vagy felügyelőbizottsági tagnak?
"pedig elég busás bevételük van, ebben biztos lehetsz. "
Honnan van plusz forrásuk? Komolyan azt hiszed, hogy az állam tolja bele a pénzt a felsőoktatásba? Ha igen, akkor álomvilágba élsz.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!