Most akkor jól értelmezem? Tilos az orvosoknak a másodállás?
Ha egy orvosnak van ideje az állami kórházi/rendelői munkája mellett magánpraxist is vezetni (pl.: rengeteg nőgyógyásznak van magánpraxisa, pl. hétfőn és szerdán 10-18-ig, közben a többi napon meg kórházban ügyel, dolgozik), akkor az tilos? Így ennek mi értelme van? Elveszik az orvostól az egyik bevételi forrását, de megemelik a fizetését a másik helyen. Van hat almám, az állam azt mondja, hogy csak 4 almám lehet, de megemelik 5-re. Jól jártam? Marhára nem.
"A HVG cikkben legalábbis ez van."
Szerintem nem ez van, hanem hogy az egyéb tevékenységekhez kell előzetes engedély, de a kórházban, ahol dolgozik, nem vihet magánpraxist.
"őt foglalkoztató egészségügyi szolgáltató székhelyén vagy telephelyén nem végezhet olyan egészségügyi tevékenységet, amire az egészségügyi szolgálati jogviszonya nem terjed ki"
Ezt én így értelmezem.
"És vajon ki fog engedélyt kapni? Aki "jó" orvos? Érted mire gondolok..."
Mit értesz azon, hogy "jó orvos"? Remélem nem azokat akik hálapénzleső tetvek.
A "jó" orvos, aki, hogy a cikkből idézzem, magánpraxist, "kizárólag a Kormány által kijelölt szerv előzetes engedélyével létesíthet"
Tehát aki szimpatikus a "Kormány által kijelölt szerv"-nek.
Az általad felvázolt példa nem mutatja jól a helyzetet. Eddig ugyanis az orvos az élhető fizetésért kénytelen volt az állami munkahelyén kívül, a szabadidejében dolgozni.
Szóval orvosként azzal egyetértek, hogy a napi 8 óra munkából meg a kötelező ügyeletből szeretnék annyi pénzt keresni, hogy tisztességesen megéljek, nem pedig ezen felül még heti kétszer plusz 8 órát dolgozni meg plusz ügyeletet vállalni.
Viszont a kormány megint öngólt lő.
1. Egy rakás helyen az ügyeleti ellátás csak úgy oldható meg, hogy más helyen dolgozó orvosok besegítenek. Ha ezt ellehetetlenítik, akkor egy rakás helyen nem lesz pl. háziorvosi ügyelet.
2. Aki a heti két, 8 órás rendelésével több pénzt keres, mint az új bértábla szerint a kórházban, azonban a kettő közül csak egyet választhat, az értelemszerűen a magánpraxisát fogja választani.
Kérdező, tévedésben élsz. Az, hogy az alkalmazotti munkaviszony mellett, ami az ember fotevekenysege, nem végezhet egyéb munkát, az a legtöbb munkaszerződésben szerepel, mint munkavállalói kötelezettség. Ez alól az orvosok se legyenek kivételek.
A probléma inkább ott van, amit a 9-es ír, hogy a probléma sokkal mélyebb az elmaradt béremelésnél. Ezért sztem kontraproduktív a jelenlegi intézkedés, igazi populista megmozdulás volt, az igazi reform pedig megint elmarad. Kérdés, hogy az orvosokat meddig fogja boldoggá tenni a magasabb fizetésük, mert maga a rendszer attól még szar lesz.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!