Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Orbán Viktort megzsarolhatták?

Orbán Viktort megzsarolhatták?

Figyelt kérdés

2020.március

"Az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi) úgy látja, hogy a Magyar Orvosi Kamara (MOK) veszélyhelyzetben zsarol és valótlanságokat állít."


"Emmi: Példátlan, hogy az orvosi kamara vészhelyzetben próbálja zsarolni a kormányt!"



2020.október

A MOK-nak igaza van, ez így rendben van. Ausztriai szintre kell emelni az orvosok fizetését.



2020. okt. 5. 10:56
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

#7 Kicsit el vagy te tévedve.

"CSOK-nak is hogy örültek sokan, aztán kiderült hogy minimum xy négyzetméter területű (akkora méret amit amúgy is a gazdagok vennének), új-építésű lakásra lehet felvenni. Aztán persze segít ha 60 millából lejön 15 milla de szerintem kevés emberen segít az a 15 milla ilyenkor."

A CSOK bevezetésekor a MAXIMUM volt meghatározva, hogy éppen a luxus méretű, 160nm feletti ingatlanokhoz ne lehessen felvenni. Ezt azóta eltörölték.

A minimális méret - amit szerinted csak a gazdagok tudtak megfizetni - az 1 gyereknél 40nm, 2 gyereknél 50 nm, 3 gyereknél 60nm volt. Ennél kisebb lakásban nem is lehet elférni. Azért már bocsi, de a 10 millió Ft az igencsak jelentős összeg, de ha neked ez kevés, hát ne élj vele! Azért igen ritkán költenek első lakásra 60 milliót.

"Tanárok fizetése is meg lett emelve, aztán kiderült hogy kivezettek egy csomó cafetériát ami járt nekik. Végül 14-15%-al nőtt a bérük a beígért 30% helyett."

Nem akkor vették el a cafeteriát, hanem még a ballib kormány alatt Bajnaiék. A 13. havi bérekkel együtt. A bérnövekedés valóban jelentős volt. Amire te gondolsz az a korábbi túlórapénzek. Akinek előtte rengeteg túlórája volt és azzal vitt haza több pénzt, annak a túlórák nélkül lett most magasabb és emiatt, lett a 30% helyett kisebb a különbség, nem azért mert az emelés volt ki9sebb.

2020. okt. 5. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
93%
A fiatalok jellemzően nem fogadják el a hálapénzt, hányszor kell még ezt leírni? Fiatal orvos vagyok, csak tudom tán hogy mi zajlik körülöttem. Mindig visszautasítom. A kollégák is.
2020. okt. 5. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

#12 Ezt betegként is így láttam. Inkább az idősebb orvosok voltak akik elfogadták. A fiatalok ha külön pénzt akarnak akkor magánrendelésen dolgoznak inkább. remélem most majd nem lesz rá szükség.

Te hogy érzed - mint orvos, ha megvalósul ez a béremelés 2022-re, akkor az jó lesz?

2020. okt. 5. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
89%
Még egyelőre nem tudom, hogy mit gondoljak. Nem telhetetlennek akarok tűnni, csak ugyebár semmit nem adnak ingyen, legalábbis szerintem. Kivárom a végét.
2020. okt. 5. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
84%
#14 Kösz a választ. Igazad van, így kell helyesen véleményt alkotni.
2020. okt. 5. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Az Isten óvjon meg mindenkit attól, hogy bekerüljön egy MAGYAR kórházba.....
2020. okt. 31. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!