Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogy lehet megerősödve kijönni...

Hogy lehet megerősödve kijönni egy válságból és különben is milyen válság?

Figyelt kérdés

[link]


Úgy tudtam virus van nem válság. Most jelentik be( utólag,hogy válság van a virus ürügyét felhasználva?)


De akkor sem tudom ki hiszi el azt,hogy erősebben jpn ki egy ország a válságból,mint előtte volt!


[link]


Hiába az MNB kamatemelése, hiába Magyarország hitelminősítői kilátásjavítása, a befektetők szabályosan szétverik a forintot ma este, már több 366 forintot kell adni egy euróért.


Megerősödve mi?!


2020. szept. 28. 23:01
 1/4 Ifj. Paprikás Csirke ***** válasza:
95%
A legszigorúbb definíció szerint válság az, hogy egymást követő két negyedévben csökken a nemzeti össztermék, tehát igen - válságot gyakorlatilag csak utólag lehet bejelenteni, miután megtörtént, előjelezni telejósda szinten lehet.
2020. szept. 28. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Úgy hogy a negatív növekedés is növekedés, elvtársak!

Matolcsy úr elmondta!

2020. szept. 29. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%

Ha a világ, a környező országok, a vetélytárs/ellenfél/ellenség országok nagyobbat zuhannak, mint mi, akkor már megerősödve jöttünk ki, különösen érvényes ez akkor, ha még mi növekszünk is közben. Válság pedig a koronavírus járvány, illetve az azzal összefüggő intézkedések miatt van, amik negatívan befolyásolják a gazdaságot.

Az euro-forint hisztit pedig abba kellene már hagyni, nem mutat semmit a gazdaság helyzetéről, a japán jen ~3 forint, a japán gazdaság mégis szilárdan áll, a románok hiába ollóztak le pár nullát a lejből, a gazdaságuk ugyanolyan ramaty maradt, az árfolyamot a jegybank kezeli.

2020. szept. 29. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Válságról vagy más néven recesszióról, közgazdaságilag akkor beszélünk hivatalosan, ha két egymást követő negyedévben mínuszos a gdp növekedés. Magyarország esetében a 2020 Q1: +2,2%, Q2: -13,6%, magyarul idehaza nincs még recesszió, ha a Q3-as adat mínuszos lesz, akkor már válság lesz idehaza is, ez kb október végén vagy novemberben közlik.

De ott van Németország, ahol hivatalosan idén már recesszióba süllyedt Q1: -2,2% és Q2: -11,2%


Az, hogy egyes országok, miként és hogy jönnek ki jól a válságból, függ az adott ország gazd. szerkezetétől és a válság fajtájától is.

Ott van pl. Kína, őt nem süllyesztette recesszióba a vírusjárvány és már szárnyal az ipara és a feldolgozóipara.


A forint meg többek között azért gyengül hétről hétre, vagy napról napra, mert túl sérülékeny, a befektetők már egy jó ideje nem fektetnek forintba, ezáltal felgyorsult a gyengülése, nem véletlen jósolják, hogy év végére elérheti, akár a 380-385 forintot is, stagnálás helyett, az erősödés meg egy jó ideig felejtős.

2020. szept. 29. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!