Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért az a célja a magyar...

Miért az a célja a magyar társadalomnak, hogy minél több ember dolgozzon, nem pedig az, hogy minél kevesebb munkával el lehessen látni a Magyarország működéséhez szükséges feladatokat?

Figyelt kérdés
2020. szept. 22. 21:44
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
73%

Kicsit zavarosnak érzem a szemléleteid.

Van ilyen.

Én igényem pl.,a munkavégzés ellentételezése,arányos(!) munkabér és az ország gazdasági mutatói alapján elvárt életszínvonal.

2020. szept. 22. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

Nem tudom mi a zavaros benne.


Azt szeretném, ha az állam számára ne a dolgozó emberek darabszáma legyen az elsődleges szempont. A jelenlegi kormány még teljesen értelmetlen közmunkát is ad az embereknek csak azért, hogy több legyen a dolgozó emberek darabszáma.

2020. szept. 23. 00:44
 13/20 A kérdező kommentje:
A közmunkaprogram helyett indíthatna egy olyan programot az állam, hogy elég legyen 6 órát dolgoznia annak, aki el tudja a munkáját végezni 6 óra alatt. Ettől nem lesz több termelés, de a dolgozóknak kényelmesebb lesz.
2020. szept. 23. 00:48
 14/20 anonim ***** válasza:
Elég lenne 4 óra is.
2020. szept. 23. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
És akkor mi lesz azokkal, akik nem jutnak munkához?
2020. szept. 23. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Kérdező

Nézz egy alap, egyszerű dolgot.

fel tud emelni 2 ember egy zongorát? Igen, ha nagyon nagy erőfeszítéseket tesznek.

Nem jobb az ha van 6 ember akinek azt a zongorát fel kell emelnie? De, hiszen akkor kevesebb erőfeszítés kell hozzá 1-1 embernek.

A munka ugyanaz - mind a 6 ember zongoraemelésért kapta a pénzét, a munkaidő ugyanaz, hiszen 6 embernek is ugyanannyi ideig tart elvinni, mint 2 embernek. Mitől lenne jobb az az embereknek ha kevesebb lenne a munka vagy kevesebben dolgoznának?

Pontosan ugyanez van minden más feladatnál is.

Tanár vagyok. Elég lenne kevesebb tanár is ugyanabba az iskolába? Igen, csakhogy akkor az a kevesebb vagy sokkal többet dolgozna vagy sokkal kevesebb órát tudnának megtartani és kevesebb lenne az eredménye. Attól hogy több tanár dolgozik - több a munkavállaló - a munka nem lesz több sem és kevesebb sem összességében - a minősége fog változni.

Ha sokan dolgoznak a terhek megoszlanak. Ha kevesen dolgoznak, akkor is el kell végezni ugyanahhoz a bevételhez ugyanazt a mennyiségű munkát, csak kevesebb ember dolgozna érte többet, kevesebb ember munkájából kellene fizetni nem csak a közös feladatokat, hanem még azoknak az eltartását is akik nem dolgoznak.

Amit te keversz az a HATÉKONY munka, amivel rövidebb idő alatt lehet ugyanannyi munkát elvégezni és így ugyanazt a pénzt előállítani. Sajnos itt lép be a kapitalizmus. Ugyanis az elmúlt 20 évben hatalmasat nőtt a hatékonyság mindenütt a világon - ellenben nagyon sok országban a sokkal több termelésért kevesebbet kapnak az emberek. Az amcsiknál pl. ma egy diplomásnak sokkal tovább tart visszafizetnie a jövedelméből a diákhitelét, mint a szüleinek, holott mindenhol tömegtermelések, hatékony gépek, számítógépes softverek segítik a hatékonyabb munkájukat.

A franciáknál 30 éve még úgy nézett ki, hogy az akkor 35 órás munkahetük még rövidebb lesz majd és nem napi 8 órát + péntek fél napot kell dolgozniuk, hanem napi 6-7 órás munkanapjaik lesznek. Amivel úgy hitték hogy a bérek szinvonalást is meg tudják tartani. Aztán a valóság az lett, hogy ezért is küzdeniük kell, hogy a korábban elért rövidebb munkaidőt megtarthassák, miközben a bérek reálértéke folyamatosan ment lefelé. A sárgamellényesek pont emiatt is tüntettek, hogy ugyanolyan munkával, ugyanannyi munkaidővel, sokkal nagyobb termeléssel sem élnek már közel sem olyan jól, mint korábban - meg sem tudták tartani az életminőségüket, nem javítani rajta.

2020. szept. 23. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

#16


Félreértesz, én nem mondtam sehol, hogy minél kevesebb ember dolgozzon. Szerintem is jó, ha minél több ember dolgozik, de ne az legyen a társadalom első számú prioritása, hogy mindenki dolgozzon. Ha elbocsátanak embereket a megnövekedett hatékonyság miatt, akkor ne tekintsünk úgy ezekre az emberekre, hogy azonnal munkát kell nekik adni, máskülönben összedől a gazdaság. Éppen azért lettek elbocsátva, mert a munkájuk nélkül is működik a gazdaság.

2020. szept. 23. 18:09
 18/20 anonim ***** válasza:
Azért, mert a munka termel értéket (szellemi és fizikai egyaránt), és abból lehet megélni, abból lehet működtetni a világot. Hiába működik az elbocsájtott emberek nélkül is a gazdaság, a gazdaság még jobban működik, ha azok a munkanélküliek újból nyereséges tevékenységet végeznek. A "hatékonyságnövelés" címszó alatt pedig az esetek túlnyomó többségében valójában nem növelnek semmilyen hatékonyságot, csak kitelepítik a munkahelyeket olyan országokba, ahol rabszolgamunkával lehet profitot termelni, a dolgozok szaré'-húgyé', egy tál rizsért dolgoznak.
2020. szept. 25. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
A hatékonyság kétségtelenül nőtt, meg lehet nézni mennyien dolgoztak a termelésben 50 éve, és mennyien most. Azt viszont nem értem, ha ilyen hatékony lett a termelés, akkor miért nem él mindenki luxuskörülmények között.
2020. szept. 25. 20:18
 20/20 anonim ***** válasza:

#19 Mert a hasznot most is azok teszik el akik korábban, csak most 100 emberrel termeltethetik meg azt a hasznot amit korábban 2000 emberrel. Ez a kapitalizmus. Nem jó, de ez van. Pontosan emiatt nem jó az amit szeretnél, hogy kevesebben dolgozzanak, mert az a dolgozóknak, a kisembereknek semmiféle jót nem jelent. Csak annyit hogy munka és munkabér helyett segélyt kapnak vagy még azt sem.

Nem fognak a bérek emelkedni jelentősen, ezt megtapasztaltuk mi is az elmúlt évtizedekben - és nem itthon, hanem nyugaton. Hozzánk képest sokat keresnek, de az ott élők korábbi bérszinvonala nem javult a hatékonysággal. Amin lehet javítani az a több szabadidő - vagyis rövidebb munkaidő. Én még akkor jártam iskolába amikor szombaton is munkanap volt. A fizetése nem nőtt az embereknek, ellenben a szombat is szabadnap lett és ezzel javult az élet minősége. Így kellene folytatni. Csakhogy ehhez az kell, hogy a saját országban saját munkaerővel dolgozzanak és ne olyan tömegekkel akik kevesebbért is hajlandóak több ideig dolgozni. Azért nem javult a francia munkavállalók helyzete az utóbbi 30 évben, mert már rengeteg bevándorló van akinek egyáltalán nem jut munka és ezért ha lehetőséget kapnak akkor kevesebbért is dolgoznak mint a franciák és tovább. ha ilyen munkaerőt is talál a munkaadó akkor minek adna több bért kevesebb munkaidőért egy franciának?

2020. szept. 25. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!