Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért kell feltétlenül 2...

Miért kell feltétlenül 2 magyar negatív teszt a külföldről érkezőknek?

Figyelt kérdés
A külföldi teszt (sok helyen ingyen) miért nem jó?

2020. aug. 31. 08:23
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

"Ha utazás közben kapod el, azt nagy eséllyel a magyar teszt sem fogja még kimutatni, ha 2 hét is lehet a lappangási idő, szóval ez egy ostobaság."


A PCR teszt tünetmentes betegen is kimutatja a vírust nagyon alacsony vírusszint esetén is. PCR tesztet végeznek külföldről érkezőkön. A két teszt közötti 48 óra bőven elég lehet a vírus RNS-ének megjelenéséhez.

2020. aug. 31. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

+Én utaztam M.O.-ra két negatív teszttel, 5 nappal az utazás előtt volt az 1. teszt, és 3 nappal előtte a 2. teszt. Ha M.O.-n teszteltek volna, akkor az utazás utáni 1. nap (vagy még később) lett volna az első teszt és az utazás utáni 3. vagy 4. nap a második. Vagyis az az 3-4 nap tesztelési differencia sokat csökkentett volna annak az esélyén, hogy én a fertőzöttebb országból vírusosan érkezek, hisz a vírus RNS-e időközben is megjelenhetett a garatmintámban. Persze ez se 100%-os, de biztonságosabb lett volna akkor is úgy, ahogy most van.


Szóval szerintem egyáltalán nem ostobaság, amit a #2-es hozzászólásban írtam...

2020. aug. 31. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
0%
Jaj, ne legyetek már ilyen naivak, miért ne lenne jó a külföldi teszt? Viszont egy itthoni tesz ára 30 000 Ft, 2 teszté 60 000 Ft/személy, és innentől vonjátok le a következtetést.
2020. aug. 31. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
48%

Figyelmesebb olvasás rendkívül sokat segíthet. Kiderülhet ekkor, hogy nem magyar teszt kell, hanem néhány napnál nem régebbi, kettő, két napkülönbséggel megállapított hivatalos negatív teszt.

Ha a jóisten tud hivatalosat adni, az is jó.

2020. aug. 31. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
A román határnál lehet venni hamis tesztet olcsón, azt meg nem írhatták a rendeletbe, hogy csak a románt nem fogadják el.
2020. aug. 31. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
0%
Hiába pontoztok le, akkor is sima pénzbeszedés az egész.
2020. aug. 31. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!