Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Más is egy kissé pesszimistána...

Árokpart kérdése:

Más is egy kissé pesszimistának találja mostanában a Miniszterelnök urat?

Figyelt kérdés
Szó se róla nagyon szép volt a mai ünnepi beszéde és talán még egyetlen államfő sem mondott ki ilyen bátor gondolatokat, de valamiképpen nekem egy kissé ijesztőnek is tűnt ez a beszéd. Pedig őszintén szólva persze lehetne és lehet mindig jobban élni, de a rendszerváltás óta aránylag talán még a járvány ellenére is az egyik legjobb életszínvonalú és gazdasági év. Régebben, helyesebben a korábbi miniszterelnökök mikor nem is akármilyen rossz helyzetben voltunk mégis optimistábban beszéltek. Miért gondterhelt mostanában ennyire a Miniszterelnök úr?
2020. aug. 20. 20:45
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Lehúzás? Az üzletben ha élelmiszert vásárolsz azért nem kell fizetned. Már miért lenne lehúzás ha egy szolgáltatásért fizetni kell. Ingyen adja ki valaki a házát vagy a szállodában ingyen lehessen lakni? Nem értékteremtő? Azokat a magánházakat, szállodákat folyamatosan karba kell tartani a tulajdonosaiknak nem is keveset kell rákölteniük, sokszor hitelből, hogy mindig a legújabb színvonalú szolgáltatást tudják biztosítani a vendégeknek. A legtöbb helyen a tulajdonosok is ugyanúgy és ugyanannyit dolgoznak mint az alkalmazottak és manapság már meg is fizetik a munkavállalókat. Egyébként kénytelenek is mert bármikor felmondanak és elmennek Ausztriába 5 ször annyi pénzért dolgozni. Folyamatosan tartaniuk kell a versenyt még hogy nem értékteremtő munka?
2020. aug. 20. 22:05
 12/20 anonim ***** válasza:
51%
Nem hát. Ha bezárnának az összes szállodák, akkor sem lenne semmi. Az élet menne tovább.
2020. aug. 20. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Hogyne persze. Az adóbevétel kiesések miatt meg pillanatok alatt államcsődbe kerülnénk. Jaj de vidám dolog lenne biztos.
2020. aug. 20. 22:26
 14/20 anonim ***** válasza:
75%
Adóbevétel? Államcsőd? Csak az értéteremtő munkának gazdaságilag haszna. A turizmus egy szolgáltatás, a szórakoztatóipar része. Nélküle sem lenne államcsőd. Csak több pénz maradna a dolgozó emberek zsebében.
2020. aug. 20. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
70%
Államcsőd csak amiatt lehet, amennyi pénzt most beleöltek a turizmus megsegítésére. És a szállodák jelentős része is különféle támogatásokból létesült. Többet költ rá az állam, mint amennyit adóznak neki.
2020. aug. 20. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

#14 Értékteremtő munka az ami "értéket" teremt, azaz nem csak tárgyat, hanem szolgáltatást, szellemi terméket stb. ugyanúgy. A turizmus ezt teremti, egy szolgáltatást nyújt amit az emberek megfizetnek. Az államnak adóbevételt hoz és nem azért mert a turizmus nélkül a magyar emberek nem költenének másra ami adózik, hanem mert turizmusra akarják ezt a pénzüket költeni és ha nem itthon akkor külföldön fogják elkölteni. Ahogyan a turizmus rengeteg olyan bevételt hoz ami a külföldi emberek pénzéből keletkezik. A turizmussal pedig rengeteg olyan vásárlás is összekapcsolódik, ami megint más ágazatokban hoz bevételt. Nézd csak meg hogy most is éppen a Balaton parti árakon vannak kiakadva annyian! Az étterem szerinted nem értékteremtő? Az a kisbolt ahol fürdőruhát meg papucsot adnak el? A gyártó akinek a termékét megveszik a turisták mert egy ütődött pulis hűtőmágnest akarnak hazavinni vagy éppen egy üveg magyar pálinkát?

Még minimális aggyal is lehetne tudni hogy a turizmus mennyire fontos minden ország életében, hiszen ha nem így lenne akkor nem csinálnák mindenütt a világon.

2020. aug. 20. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
17%

#15 Az első Orbán kormány idején épült meg nagyon sok azokból a fürdőkből amiknek köszönhetően ma már nem csak a Balaton vagy a Velencei tó vonzza a turistákat és nem csak a nyári 3 hónapban, hanem egész évben. Éppen azon siránkoztok állandóan, hogy bezzegmásholmilyenekaszállodák, mintha azokat oda varázsolták volna és nem sok milliárdos befektetéseknek köszönhetően lettek megépítve.

A beruházás mindig munkahelyeket jelent. Nem csak ott ami elkészül, mint beruházás, hanem közben is az építőipartól kezdve az összes iparágon át, mert egy új épülethez minden kell a szőnyegtől a légkondin át az üvegpoharakig. Az állami támogatások visszahozzák nem csak önmagukat, hanem kétszer háromszor annyi adóbevételt is a megvalósulás során, mint amennyit odaadtak.

2020. aug. 20. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
74%
Dehogy hozzák. Nálunk állami támogatásból felujították a kisvasutat tizenéve. Talán évente kétszer gyereknapon, meg májuskor megy egy kört pár gyerekkel. Soha nem térül meg.
2020. aug. 21. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
#18 Látom nem sikerült megértened amit leírtam. Fuss neki még egyszer!
2020. aug. 21. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
61%
Képzeld el, húsz évvel ezelőtt tized ennyi szálloda volt, mégis ment az élet. Tíz hotelból nyolcat nyugodtan be lehetne zárni.
2020. aug. 21. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!