Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit szóltok az olyan székelyek...

Mit szóltok az olyan székelyekhez, akik lokálpatriótizmus miatt "elhatárolódnak" a magyarországi magyaroktól?

Figyelt kérdés
Én csak nevetni tudok rajtuk, majdha jön egy szélsőjobbos kormány magyarországra, aki emiatt románnak vagy egyszerűen "nem magyarnak" fogja nézni őket, és ezért semmilyen támogatást nem fognak kapni, amit egyébként adna a kormány a külföldi magyaroknak, csak nevetni fogok.
2010. aug. 4. 19:31
 1/6 anonim ***** válasza:
Ja, én is "találkoztam" már (az idézőjel azért, mert csak az internet anonimitásának keretein belül találkoztam velük) olyanokkal, akik büszkék arra, hogy ők "nem magyarok, hanem székelyek". Csak ha egy magyar lerománozza őket (mondjuk az ilyet velőből elítélem), akkor néznek nagyot.
2010. aug. 4. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Kokas Lajos ***** válasza:
Régi dilemma! Sajnos sokszor esünk abba a hibába, hogy megpróbálunk jót tenni magyar nyelvtestvéreinkkel, de közben elfelejtjük megkérdezni őket arról, hogy ők akarják-e ezt. Majd mi eldöntjük, hogy ők hogy legyenek büszkék magyarságukra egy olyan környezetben, amit ők sokkal jobban ismernek mint mi. Tessenek elfogadni azt, ha ők autonóm székelyeknek valják magukat. Nem kinevetni kell őket ezért és nem rosszindulatúan drukkolni annak, hogy majd emiatt hátrányba kerüljenek. El kell fogadni azt ahogy ők élni szeretnének és ezt támogatni. Felfedezni a párhuzamokat a két nép között és segíteni őket abban, hogy ezeket a közös jegyeket megőrizzék, ha ők is ezt akarják!!!
2010. aug. 4. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
hát úgy nagyjából semmit!
2010. aug. 4. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Rosszul teszik.
2010. aug. 7. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Egyrészt megértem mert 1945 óta gyakran lerománozzák őket a magyar kormány semmit se tett értük szinte.De ez a románok célja hogy szét szakítsa az ezeréves magyar államot(amit sajnos elértek).Össze kell fogni mert egy önálló székely állam nem lenne életképes.Sajnos a a zsidó-kommunista elnyomás belénk nevelte hogy Trianon jó volt és lehetetlen visszaállítani a régi Magyarországot.Tenni kell érte!
2010. aug. 8. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 csabi A szekely válasza:
En mar csak tudom... a szekly nem roman es nem is romanosodik el,hala a romanfaji nezetelteresnek...
2011. dec. 19. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!