Meddig bírja a 444.hu?
17:
"Mivel nincs direkt hozzáférés az egyes oldalak analitikájához, ezért a saját adatszogláltatásukból, külső szolgáltatók és becslések adataiból lehet csak egy ilyen listát összeállítani."
Ez csak találgatás. Origónak nincs annyi nézettsége. ;) és a google.hu van az első helyen hazai oldalként. Azon kívül a facebook.hu is működik, csak redirecting ugyebár. Szóval a lista nem túl jó. És van még rengeteg oldal, ami a topról kimaradt. Ahogy a netpincért se látom. Bezzeg a napiszar ott van amikor nem is hazai szerveren van. :D. Oké. Ez csak egy jó kis fideszes lista, hogy az Origo milyen jó. ;)
"A magyar ember pártfüggetlenül nem szeret fizetni semmiért."
Szabad sajtót magyar bérek mellett nem lehet fenntartani.
Polgári társadalomhoz polgári életszínvonal is szükséges.
Mielőttmég: Én pl. a Mércét támogatom, tehát nem a "nekemmindentingyér" mentalitást védem, de ehhez kell egy biztos anyagi háttér, ami nálunk szerintem hiányzik,illetve csak egy nagyon szűk réteg engedheti meg magának, hogy ilyen úri huncutságokra áldozzon.
25: igen, ez is szerepet játszik az alacsony előfizetési kedvben. És más megfontolások ... Pl. anno nagyon magas volt a Szabad Nép és a Népszabadság előfizetői állománya. Ellenőrizhető volt, kik nem rendelték meg, illetve kik járatnak más napilapokat.
Most ugyanez történik a baloldali és a liberális képződmények anyagi támogatásával is ...
27: akkor semmi szükségük nem lenne olvasói támogatásra és előfizetésre! 😂
(lehet hogy volt, valamikor, most nincs Soros cégtámogatás)
Magyarországon a pártok alulfinanszírozottak, szegények, nem ők pénzelik a médiát. De ettől még nem függetlenek a médiumok.
A 444 és egyéb hasonló ingyenes vagy olcsón elérhető médiumok finanszírozását is főként valamilyen politikában érdekelt mecénás(ok) finanszírozza közvetlenül vagy valamilyen alapítványon keresztül (pl. Nyílt Társadalom Alapítvány). Soros és Simicska médiumai is így működtek.
A kormánypárti médiumok előnye, hogy a tulajdonosok hozzájárulása és a magánszektor hirdetései, olvasói előfizetések mellett több állami pénzt is kapnak állami hirdetések vagy állami tulajdonú nagyvállalatok reklámköltségei révén.
De felmerülhet közvetlen külföldi állami finanszírozás is, bár ez érzékeny téma, a kormányok általában nem szeretik ha más államok működtetik a helyi média egy részét, mivel azt a belügyeikbe való idegen beavatkozásként értelmezik és ez sértheti az állam szuverenitását. A magyar kormány is tiltakozott, amikor az USA 200 millió dolláros hozzájárulást tervezett a magyar ellenzéki média finanszírozására. Ez a program nem valósult meg, de Trump bukása, demokrata győzelem esetén lehet, hogy ilyen forráshoz is hozzájuthat a 444.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!