Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az ilyen Tolkien-ek,Agatha...

Az ilyen Tolkien-ek,Agatha Christie-knél ez így ment ahogy gondolom?

Figyelt kérdés
Szóval ezek a nagy gazdag angol liberális írók tengették napjaikat a hatalmas kastélyukban, miközben több tucat fős személyzet szobalány, szakács, kertész, tudja faxom, gondoskodott a kényelmükről, alájuk raktak mindent, nekik semmi dolguk, gondjuk nem volt, csak hogy mennyire langyos a tea és mennyi cukrot kérjenek bele. Na, most ha én is ilyen gondtalan fazon lennék mint ők, nem kéne eljárnom dolgozni, stb, akkor nagyobb eséllyel összetudnék rittyenteni valami maradandóbb művet szerintem, mint egy olyan átlag halandó, aki napi 9-12 órákat robotol a munkahelyen éhbérért.. Ezzel most nem akarom elvitatni a tehetségüket, de valljuk be, nekik minden körülmény adott volt hozzá, hogy sikeres írók legyenek, lehet sok hasonlóan tehetséges író pedig azért nem futott be, mert nem voltak hozzá adottak a körülményei?

2020. júl. 20. 19:08
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
93%

Úgy gondolod, hogy egy író veszett el benned? Ha tehetséges vagy, napi 9-12 óra munka mellett is meg fog mutatkozni a tehetséged, ne félj! Csak kezdj el írni. Akár most!


Vagy simán csak irigykedsz?

2020. júl. 20. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
93%
Az igaz, hogy munka mellett nehezebb alkotni, de azért csak erre fogni a sikert, az túlzás.
2020. júl. 20. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
93%

"Agatha az első világháború ideje alatt a torquayi kórházban ápolónőként, majd vizsgáit letéve egy új gyógyszerlaboratóriumban dolgozott. Ekkor formálódott meg benne a regényírás gondolata, melyben mérgezéssel követnék el a bűncselekményt, és egy detektív alakja is, aki kideríti az igazságot. Ő a híres Hercule Poirot, a zseniális belga nyugalmazott nyomozó, aki a háború viszontagságai miatt menekült Angliába. A könyv elkészültével Agatha elküldte a kéziratot hat kiadónak, azonban mindenhol elutasították. 1920-ban végül megjelent regénye – a Bodley Head főnöke, John Lane csekély összeget fizetett az elsőkönyves szerzőnek (mintegy 25 fontot), és következő öt könyvének kiadási jogát is hasonló feltételekkel kötötte le."

[link]


Minden körülmény adott volt? Nem mondanám...

2020. júl. 20. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
89%
Se Agatha Christie-ről se Tolkienről nem tudsz semmit. Se az életútjukról sem semmiről. De biztos neked van igazad ...
2020. júl. 20. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
93%

Tényleg nincs fogalmad egyik íróról sem... annyiban igazad van, hogy könnyebb életkörülmények között könyebb az írás is, de ehez inkább tehetség kell!

Annyi viszont biztos, hogy A te életkörülményeid jobbak mint az általad említett íróké!

2020. júl. 20. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
75%
Na szóval még én vagyok lebxxxva ha azt mondom, ne mindenkinek legyem szavazati joga... Én sem vagyok lángelme. De ilyen IQ közel sem lehet elég...
2020. júl. 20. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
91%
Most komolyan érdekelne, hogy ennyire nehéz megnyitni a wikipediat?
2020. júl. 20. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 Deák Dominik 2020 ***** válasza:
25%
Annyiban igaza van a kérdezőnek, hogy korábban az írók valóban többnyire a nemesek közül kerültek ki, akiknek megvolt hozzá a megfelelő műveltségük és anyagi biztonságuk, de ahogy a többiek írták, nem ez a fő tényező.
2020. júl. 20. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
92%
Aki annyira nem olvas, hogy csak pont két olyan írót tud felhozni példának, akikre egyáltalán nem illik, amiről beszél, az ne írjon...
2020. júl. 20. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
92%
Csak elárulom neked Tolkien még a világháborúban is részt vett. De biztos a segge alá nyomtak mindent.......
2020. júl. 20. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!