Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért léptek ki mégis sokan?

Miért léptek ki mégis sokan?

Figyelt kérdés
Amikor az Orbán kormány megszüntette a kötelező magánnyugdíj tagságot és minden tag eldönthette, hogy marad-e a magánnyugdíj kasszánál vagy visszalép az államiba miért választották elsöprő többségben az államit? Ha olyan jó és hasznos volt a magánnyugdíj miért léptek ki belőle oly sokan? A magánnyugdíj rendszer nem szűnt meg mai napig bárki tag lehet aki úgy gondolja mégis kevesen választják. Miért?

2020. júl. 17. 15:45
 1/10 anonim ***** válasza:
49%
Azért léptek ki sokan, mert 0-24 órában nyomatva lett a propaganda szöveg, hogyha nem lépsz át, akkor nem lesz nyugdíjad, úgyis elveszik, stb.
2020. júl. 17. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
47%

A deviza alapú hitel olyan szar, mindenki látja, mégis miért vették fel olyan sokan?


Pont ennyire ostobaság a kérdésed. Utólag az események után több évvel akarsz levonni következtetéseket az adott pillanatra. Senki nem tudta akkor, hogy marad-e bármi is a magánnyugdíj rendszeréből, főleg, hogy nem áll távol a kormánytól a visszamenőleges hatályú törvénykezés sem. És alapból ment a kormányzati retorika, hogy mindenki menjen vissza az államiba és az mindenkinek jó lesz, ki tudja lesz-e másnaptól magánnyugdíj.

2020. júl. 17. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

""Utólag az események után több évvel""


Magánnyugdíj pénztárak a mai napig működnek. Mégsem választják az emberek.


Szerintem azért mert ha valaki ép ésszel gondolkozik rájön, hogy ha valaki például havonta keres 170 ezret (régebben persze kevesebbet) és abból a 10%-ot levonja a magánnyugdíj pénztár az 17 ezer az egy év alatt az 204000 forint. Ha ezt fizeti például 20 éven keresztül az még 5 millió forint sem lesz. Amikor az illető eléri a nyugdíjkorhatárt az a megtakarított pénz meddig elég a megélhetéshez?

2020. júl. 17. 16:07
 4/10 anonim ***** válasza:
39%

"A magánnyugdíj rendszer nem szűnt meg mai napig"


Az nem, csak a zsetont nyalták fel onnan Orbán Misiék!

2020. júl. 17. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Deák Dominik 2020 ***** válasza:
72%

"ha valaki ép ésszel gondolkozik"


Az ép ész nem árt, de a tájékozottság se kutya :) Ezt olvasd el, mert még túl fiatal vagy ahhoz, hogy emlékezz :)


[link]

2020. júl. 17. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Még szerencse, hogy ennyien kiléptek - sok sok milliárddal kellene az államnak támogatni a magánnyugdíjakat.
2020. júl. 17. 17:18
 7/10 anonim ***** válasza:
42%

Kérdező, úgy gondolom, elemi feltétel, hogy amiről beszélünk, értsük.

Például a kérdésre a válasz is triviális lenne. Azért hagyták ott elsöprő többségben, mert senki sem szereti, ha kétszer lopják el a pénzét. Abból az egyből tanultak. Akik ennél is okosabbak voltak, be se leptek, mert tudták, a rendszerből következik a valamikori lenyúlás. Az Orbán kormány ellopta a vagyont, de nem szüntetett meg semmit, főleg nem a kötelező tagságot, mert az nem volt kötelező.


Nincs ismereted a magánnyugdíj fogalmáról. Annak lényege, hogy magán. Az államhoz semmi köze. Az állam csak ellophatja, támogatásról nem lehet szó, mert akkor nem magán. A magán azt jelenti, mindenki maga dönt a nyugdíja mértékéről. Kiszámítják neki, akkor mennyit kell előtakarékoskodnia, és annyit fizet be havonta. Amit visszakap, ugyanannyi, se több, se kevesebb.

2020. júl. 17. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
53%

Kérdező

Kevered a magánnyugdíj rendszert - ami most is létezik és nagyon jó dolog, a kötelező magánynyugdíj pénztári tagsággal, amiről kiderült hogy nem működik és nem jó.

Mindenkinek az lenne a jó ha 3 lábon állna a nyugdíjaskori élete: 1. legyen államilag biztosított, garantált nyugdíja a hosszú, munkával töltött éveinek a megtakarításaival 2. legyen külön megtakarítása, ami lehet külön magány nyugdíjpénztár is vagy más megtakarítás, befektetés, amit akkor gyűjt össze amikor már van félre tehető jövedelme és amiből kiegészítheti majd az állami nyugdíját 3.legyen saját lakása, amit már nem terhel tartozás, így a nyugdíjából már csak fenn kell tartania, nem kell törlesztésre vagy lakbérre fizetnie.

Jelenleg ez a rendszer van Magyarországon, csak éppen a 2. pont sajnos keveseknek tud megvalósulni.

A hiba ott történt hogy kötelezővé tettek olyasmit ami csakis a nagyon magas jövedelműeknek lehet kedvező. Ahogy te is írtad, az emberek többsége nem tud járulékfizetéssel nagyobb összeget összegyűjteni a kötelező pénztári rendszerben. Azonban a mnyp rendszerben ez csak részben került volna ki ebből a járulékból, a nagyobbik részét a nyugdíjaknak akkor is az állam fizette volna, amiért a munkaadók is fizetnek a nyugdíjkasszába a munkavállalójuk után.

Az ötlet maga nem volt rossz, hisz külföldön már működik hasonló - még ha nem is tökéletesen. csak éppen nálunk egy olyan rendszerre lett ráhúzva amitől teljesen idegen. Ahol működik hasonló, ott mindig is öngondoskodás volt, az államnak nem keletkezett olyan kötelezettsége a korábbi munkavállalók felé, mint nálunk, hogy akkor is kell fizetni a nyugdíjukat, ha nem folyik már be hozzá elegendő járulék, mert az megy a mnyp rendszerbe.Sokan ezért hitték el hogy jó lesz, mert nem tudták, nem értették meg, hogy erre esély sem volt soha, hiszen 30-40 éven keresztül kellett volna fizetni a nyugdíjakat, miközben a járulékok meg már máshová mennek.

Aki pedig hitte, hogy neki jó lesz a mnyp rendszer, az nem is akarta hagyni hogy más legyen helyette.

Orbánék tanultak a korábbi hibáikból és olyan helyzetet teremtettek, ahol nem volt érdemes mást választani, mint amit ők jónak találtak. Azért nem maradtak többen a mnyp-nál, mert olyan helyzetet csinált az akkori kormány (szerintem helyesen) amiben a többségben fel sem merül, hogy maradjon.

Mint amikor felkínálják neked hogy vagy mész mosogatni, vagy nézed a tévét, de ha a tévénézést választod, akkor a Duna tévét kell nézned utána évekig, kizárólag. Persze hogy a legtöbben inkább mennek mosogatni, ami amúgy tényleg fontos dolog és szükséges is, de ha lett volna valós választási lehetőség, akkor a legtöbben nem csinálják meg.

A kormány akkor azt a választást adta, hogy vagy visszalépnek "önként", vagy az államtól nem kaphatnak többet semmit, az után a rész után sem - ami a nagyobb volt - amit a munkaadó fizet a nyugdíjkasszába.

Itt már tényleg csak az maradt, akinek olyan magas volt a jövedelme, hogy a te számításod szerint is látszana, hogy bizony lenne miből neki nyugdíjat fizetni majd a jövőben. Utána már lehetett lazítani a dolgokon.

És ez így jó, mindenki ezzel járt a legjobban, akkor is ha olyanokat beszél, hogy elvették a nyugdíjét stb..

2020. júl. 17. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Még annyit érdemes hozzátenni ehhez, hogy a magánnyugdíjpénztárakban felhalmozott háromezer milliárd forint nélkül, gyakorlatilag államcsőd lett volna 2010-11 körül. Tehát ha nem is úgy, ahogy tervezve volt, de igenis sokat segített az államnak. Ezt a pénzt akkor államosították és betömtek vele pár lyukat, illetve az államadósságot csökkentették vele.


8-as! Nem elvették a nyugdíját, hanem elállamosították a magányugdíjpénztári megtakarításait. A szocializmusban sem vettek el semmit, csak államosítottak, a végén amúgy az egyén szempontjából ugyanazt jelentette mind a kettő, ami korábban a tiéd volt az államé lett.

2020. júl. 17. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

""felhalmozott háromezer milliárd forint nélkül, gyakorlatilag államcsőd lett volna 2010-11 körül.""


Ezt a pénzt az államadósság csökkentésére költötték. Nem másra.

2020. júl. 18. 17:20

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!