Miért lehet olyan ember politikus, aki az afrikai Nelson Mandelát összekeveri a hírhedt náci orvossal, Josef Mengelével?
Emlékszel még Pokorni esetére a balneológiával? És ott nem egy kerületi polgármester küzdött a történelemmel, hanem a parlament oktatási bizottságának elnöke, aki dönt arról, amiről mint kiderült, fogalma sincs.
Kérdező
Ha az lenne az egyetlen vagy legnagyobb baj ezzel a politikussal, hogy összekeverte egy műsorban a két nevet, akkor nagyon boldogak lehetnénk.
A gond ott van, hogy ez csupán egy szinte elhanyagolható probléma ezzel a politikussal, ennél ezerszer nagyobb baj az, hogy hogyan vezeti a kerületet és a társaival micsoda károkat okoznak az ott élőknek.
Bárkivel előfordulhat. Nem láttam a konkrét esetet, de gondolom, csak a vezetéknevet mondta. Így elképzelhető, hogy összekeverte. Nem a két embert! Hanem a két nevet.
Én is mondtam már fura dolgokat, teljesen ártatlanul :) Csak azt nem vette fel senki sem .)
Mert a politikusok is emberek, akik így szintén nem immúnisak néha egy nyelbotlásra.
'36-ban meg miért ne érdemelte volna meg Hitler az év embere díjat?
#9 Tanulj történelmet, azért van, hoyg okulj belőle!
Itt a neten külön baromság azt villogtatni, hogy még a wikipédiára sem vagy képes ránézni, ami nem egy erőfeszítés, csak hogy ne írj marhaságot.
Mein Kampf Kiadás dátuma 1925. július 18.
"Hitler ezzel az írással egy átfogó elméletet kívánt a nép elé állítani a marxizmus ellenében.[3] Emellett úgy kívánta bemutatni addigi pályáját, mint ami pártja és az egész nép ideális vezetőjévé teszi őt a zsidóság, mint közös ellenség elleni összefogásban."
"A helyzet rendkívül veszélyes lett Hitler számára: ha sikerül megszilárdítani a kormányzatot az ő részvétele nélkül, az a személyes politikai bukását jelentette volna. (Később, 1934-ben, a hosszú kések éjszakáján mind Schleichert, mind Strassert meg is gyilkoltatta.) A párt vezetői előtt durván lehordta alvezérét, aki erre nyomban visszavonult terveitől, és külföldre utazott. Schleicher így maga is kudarcot vallott és ellenlábasa, Papen kapott lehetőséget, aki azt javasolta Hindenburgnak, hogy nevezze ki Hitlert kancellárrá, és ő alkancellárként majd kézben tartja. Így lett Hitler kancellár 1933. január 30-án (szöges ellentétben azzal a legendával, hogy szabad választásokon jutott volna hatalomra).[...Új választásokat tervezett, hogy az államhatalom birtokában végre olyan eredményt érjen el, amivel megerősíti vezető szerepét és megszabadulhat a többi koalíciós partnertől. E választásokat március 5-re tűzték ki. A kampány kellős közepén, február 27-én felgyújtották a Reichstagot. ...Már február 28-án szükségállapotot vezettek be, felfüggesztették a polgári szabadságjogokat és sok kommunista és szociáldemokrata képviselőjelöltet börtönbe zártak, illetve külföldre üldöztek. A márciusi választásokon a nácik még így sem tudták megszerezni az abszolút többséget, „csak” 43,9%-ot kaptak....Bár a szavazás eredménye csalódást okozott az NSDAP-nak, ennek már nem volt nagy jelentősége. Az új kormány első ülésén kinevezték forradalomnak a választást és úgy tettek, mintha hatalmas győzelmet arattak volna.[...Már öt nappal a választások után, törvényi alap nélkül, az SA-ra támaszkodva feloszlatta a tartományok parlamentjeit és kormányait, helyükre birodalmi biztosokat nevezett ki....A Reichstag első ülésének legfontosabb feladata Hitler számára a felhatalmazási törvény elfogadtatása volt, ami a rendeleti kormányzás bevezetését, egyben az érdemi parlamenti tevékenység végét is jelentette....A teljhatalom birtokában Hitler először a zsidó népcsoportra támadt rá. Március 28-án meghirdette a zsidó tulajdonú boltok bojkottját...."
És még mindig csak 1933-ban járunk, nem később!
Tanulj, mert az ostobaság nem erény!
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!