Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Színművészeti Egyetem mitől...

A Színművészeti Egyetem mitől nem balliberális intézmény?

Figyelt kérdés

[link]


Egy tanára szerint balliberálisoké a Színház és Filmművészeti Egyetem.Ez egy tavalyi cikk.


Itt pedig egy idei cikk, amelyben megy a hiszti,hogy nem is balliberális intézmény.

[link]

Csak nem az egyetem közelgő átalakítása miatt tagadják ezt?


Márpedig, ha 2019-ben ballib intézmény volt, akkor most is az.

Állami pénzből élő intézményben nem megengedhető,hogy kötelező balliberális ideológiát vallani.

Egy ilyen intézményt, azonnal át kell alakítani és megtisztítani a főkolomposoktól, visszavenni a nemzet szolgálatába.



2020. jún. 21. 19:58
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

Kérdező, tudhatnád már hogy olyan, hogy egy intézmény, szereplő, milliárdos balliberális lenne, olyan nincsen. Vannak a fideszbérencek meg fidesz haverok és vannak a függetlenobjektívek.

Mindenki aki a ballibekkel van, az ő szekerüket tolja, a pártjukat finanszírozza, az is független - mert ők annak mondják, mindenki más aki meg nem őket segíti, az meg fideszes. Na!

2020. jún. 21. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
82%
Mutass már rá, hogy a HVG cikkben hol állítja a Színmű tanára, hogy az intézmény balliberális.
2020. jún. 21. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

"Egy tanára szerint balliberálisoké a Színház és Filmművészeti Egyetem.Ez egy tavalyi cikk."


Én is egy egyetemen dolgozok, ha állítok valamit akkor automatikusan igaz lesz?

2020. jún. 21. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
40%

Nagyon keményen liberalis a kultura a kezukben van,hanyingerlelto modern eloadasok vannak lasd Alföldi Róbert.

Vagy nézzetek Szakács Árpád videokat,ott elmondja h mi a helyzet a.médiával is.

2020. jún. 29. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az a lényeg h a media szinhaz kultura tolja a liberalis eszméket,programozzak az agyakat ami ahoz vezet h a buta Józsika majd a liberalisokra fog szavazni...
2020. jún. 29. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Valaki meg tudja mondani, hogy mikortól lett baliberális az intézmény?
2020. jún. 29. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

#6 Még a szocializmussal kezdődött. A háború után a szórakoztató ipar, a színészet is első körben rendszerellenesnek lett minősítve, lassan kerülhettek vissza a nagy színészek, előadók is a pályára - már akit visszaengedtek vagy nem lépett le inkább az országból.

Mint ahogy más egyetemeken is, itt is erősen szelektáltak és a tanári karban is sokan olyanok kerültek pozícióba akik jóban voltak a párttal, meg a diákok közé sem vettek fel olyanokat akiknek nem volt megfelelő a háttere - vagyis a szülei nem voltak jó elvtársak.

Ez egy öngerjesztő folyamat volt utána, hiszen akik bent voltak, azok döntöttek arról hogy ki kerülhet be közéjük, mit és hogyan lehet bent csinálni, milyen eszméknek, nézeteknek kell ott megjelenni. A művészvilág eleve alapból a liberális szélsőségek felé mozdul - ez a természete, hiszen pont amiatt művész mert nem ragaszkodik a szabályokhoz, elvárásokhoz, kommersz dolgokhoz. Ha nem ilyen lenne akkor nem színész lenne hanem óvónő, nem szobrász, hanem cukrász. De idővel, mint ahogy a nagypolitikában is egymásra találtak a balosok meg a liberálisok, így ott is a balliberálisok lettek egyre többen az egyetemi tanári karban is, vezetésben is.

Más egyetemeken is jellemző, hogy nagyobb az aránya a balliberális nézetekkel agitáló oktatóknak, mert a többi egyszerűen nem viszi be a politikát vagy nem osztja úgy a nézeteit. Én a tanárképzőn találkozom rendszeresen olyan oktatókkal, akiknél alap, hogy a tananyag mellett agymosás is megy, és eddig mind balliberális volt. Hogy világos legyen: nem minden oktató ballibes, nem mind próbálja a hallgatóit befolyásolni - akik megpróbálják, azok közül eddig még csak ballibessel volt dolgom.

2020. jún. 29. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!