Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem ismerik el a naciona...

Miért nem ismerik el a nacionalisták a Tanácsköztársaság pozitív eredményeit Trianonra nézve?

Figyelt kérdés

Egyik érvük az szokott lenni, hogy a Tanácsköztársaság miatt nem hívták meg Magyarországot a békekonferenciára. Magyarország meghívását a Tanácsköztársaságnak sikerült kiharcolnia, csak aztán visszavonták a hazugak a meghívást. A Tanácsköztársaság nélkül meghívás sem történt volna.


Másik dolog a Tanácsköztársaság mellett, hogy sikerült a csehszlovák demarkációs vonalat az Ipolyhoz igazítani. Enélkül nagy valószínűséggel megkapta volna Csehszlovákia a teljes Ipolyság-Losonc vasútvonalat. Ez magyarországi részen legalább 300 négyzetkilométer területet foglal magába, de ha azt nézzük, hogy milyen nagyvonalú volt az antant Romániával szemben vasútvonalak ügyében, akkor inkább 1000 négyzetkilométerről beszélhetünk.


2020. jún. 14. 00:58
 1/10 anonim ***** válasza:
67%

Butaság amit leírtál, Magyarország ellen katonai intervenció folyt pont a Tanácsköztársaság/kommunizmus miatt. Ha ez nem lett volna nem engedélyeztek volna ilyen mértékű román, csehszlovák megszállást.

A békekonferenciára való meghívást más kormányzat is ki tudott volna harcolni, a hadsereget jelentősen demoralizálta hogy Kun Béláék a nacionalizmus helyett az internacionalizmus erőltették, sokan hagyták ott emiatt a Honvédséget mert nem akartak vörös rongyokba öltözni, egy nemzeti hadsereg sokkal ütőképesebb lett volna mint a Vörös Hadsereg.

2020. jún. 14. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Nemzeti hadsereg nem volt és a tanácsköztársaság nélkül se lett volna.


Az áprilisi román megszállás sehogy se befolyásolta a végső döntést, hiszen a tanácsköztársaság előtt jött létre a Vix-jegyzék, amely nagyjából a mostani határ környékét jelöli meg demilitarizált zónaként. Miért lett volna tanácsköztársaság nélkül a végső határ ettől keletre?


Arra sincsen bizonyíték, hogy a románok és csehszlovákok a kommunisták miatt szállták meg Magyarország egy részét. A tanácsköztársaság előtt is folyamatosan nyomultak be Magyarországra.

2020. jún. 14. 01:30
 3/10 A kérdező kommentje:
A tanácsköztársaság előtt Magyarországnak lényegében semekkora hadserege nem volt; a románok addig tudtak volna jönni, amíg nem szégyellnek.
2020. jún. 14. 02:03
 4/10 anonim ***** válasza:
72%

A Tanácsköztársaság eredményei Trianonra nézve(?!)

Most arra gondolsz, hogy a nyugatiaknak még egy okot adtak az ország meggyengítésére? Mert ekkor nyugaton talán semmitől nem tartottak jobban mint a forradalom exportjától, hogy ezt elkerüljék nem hagyhattak egy kommunista országot sem megerősödni.

2020. jún. 14. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
55%

Igazság szerint mindenki butaságot beszél, úgy a kérdező, ahogy a válaszolók!

A trianoni határokat már a Tanácsköztársaság kikiáltása ELŐTT lényegében véve eldöntötték, innentől kezdve Károlyi, Kun Béla vagy Horthy tettei vagy nem tettei nem számítottak kicsit sem.

2020. jún. 14. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

És azért ne felejtsd el, hogy a tanácsköztársaság és a 18-as népköztársaság prominens egyes vezetői nagy elismerésnek örvendeztek a rabló államokban.


Vegyük sorra:

Károlyi Mihály (népköztársaság):


1919. július 4-én Károlyi emigrált, Ausztriában, Csehszlovákiában és Jugoszláviában élt. Az emigrációban határozott szélsőbaloldalra tolódása volt érzékelhető (e folyamatnak azonban már 1919-től kezdve mutatkoztak a jelei), valamint az, hogy – igaz, használhatatlannak bizonyuló és teljesen komolyan soha nem vett – eszközévé válik részben a kisantant politikájának, részben pedig a kommunista Szovjetuniónak.


Linder Béla (tanácsköztársaság):


A Tanácsköztársaság bukása után immár a Pécsi Szocialista Párt tagjaként 1920. szeptember 23-án a megszállt Pécs polgármestere lett.[2] A választásokról a keresztény ideológiájú pártok távol maradtak, így gyakorlatilag egyedül a szocialisták szavaztak.[7] Később 1921. augusztus 14-én megalakult és 8 napot megért Baranya–bajai Szerb–Magyar Köztársaság egyik vezetője lett, de a „kikiáltáskor” már Belgrádban tartózkodott, a szerb kormány tevőleges beavatkozása érdekében, hogy az újonnan kikiáltott köztársaság a szénbányákkal és a DGT vasútvonalaival együtt a szerbekhez legyen csatolva. Nincs forrás, hogy egyáltalán visszajött-e, a menekültek 1921. augusztus 19-én hagyták el három vonattal Pécset.


Kun Béla (tanácsköztársaság):

1921–1936 között a Kommunista Internacionálé végrehajtó bizottságának a tagja. 1925-ben és 1930-ban a KMP végrehajtó bizottságának tagjává választották. A KMP-ben végzett munkájával összefüggésben többször járt illegalitásban Ausztriában, Csehszlovákiában és Németországban. 1928-ban Bécsben felismerték és letartóztatták, Magyarország kérte is a kiadatását, de az osztrák és a nemzetközi munkásmozgalmi tiltakozások hatására, valamint Bécs akkori szociáldemokrata polgármesterének nyomására[17] végül erre nem került sor. Visszatért a Szovjetunióba, ahol tovább folytatta kominternes munkáját: az agitációs-propaganda osztály, a közép-európai, majd a balkáni titkárságot vezette. 1937. június 29-én Sztálin parancsára letartóztatták (valószínűleg azért, mert egy ideig kapcsolatban állt Trockijjal), és koholt vádak alapján elítélték. Halálával kapcsolatban két verzió is létezik: az egyik szerint 1938-ban kivégezték,[1] a másik szerint egy évvel később egy moszkvai börtönben halt meg. 1955. július 2-án rehabilitálták.


(forrás: wikipedia)



Ha a Horthy előtti két vezetés teli volt árulókkal és kommunistákkal, mégis mit tegyen egy becsületes nacionalista?

2020. jún. 14. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
93%
A Tanácsköztársaságnak SEMMILYEN pozitív eredménye nem volt.
2020. jún. 14. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
#5!-höz csatlakozok, Károlyinak már átadta az antant a leendő avagy mai határokat az volt a Vix-jegyzék. Ez lett döntve már 1916ban.
2020. jún. 14. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
93%
A kommunisták hadserege igen gyenge volt, a vezetés rossz volt, pl. a céljuk inkább a kommunizmus terjesztése volt, semmint a magyar határok megőrzése. Lemondtak a felvidéki területekről, miután visszaszerezték cserébe, ha a románok is visszamennek, és elismerik a vörös kormányt. Ez utóbbi azonban nem történt meg. A területek feladása demoralizálta a hadsereget, így az felbomlott a románok elleni csata elején. A kommunistáknak még jó esélyeik lettek volna győzni, 4 hónapjuk volt a haderő fejlesztésére. Utánuk a románok elfoglalták az országot.
2020. jún. 14. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
19%
Én elismerem.
2020. jún. 23. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!