Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ilyen jófejek a japánok, hogy...

Ilyen jófejek a japánok, hogy ők is megemlékeztek tegnap Trianonról?

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=XaN1CFatUac

A videót már több mint 342.000 látták és 8.700 like van rajta.



2020. jún. 5. 19:10
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
0%
Persze, hiszen rokonok vagyunk ;) .
2020. jún. 5. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Isten gyere le 😂 Kicsit sem volt gyanús ? Egy hajszálnyit sem ?! :D
2020. jún. 5. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
59%
Az első néhány másodpercig még bevettem (végül is a japánok nyelvrokonainknak tekintik magukat), de amikor elkezdett beszélni Vatikánról, a hun utódokról és arról, hogy szükség van Nagy Magyarországra, hogy vezesse a világot (közötte Japánt) már csak egy jó viccnek gondoltam.
2020. jún. 5. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
89%

"végül is a japánok nyelvrokonainknak tekintik magukat"


Nem tekintik. A japánok 90% - a azt sem tudja, hogy van Magyarország.

2020. jún. 6. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
28%

"korábban gyakran az altaji nyelvcsaládba sorolták, de ez az elmélet nem egyértelműen bizonyítható és ezért nem általánosan elfogadott,"


A turáni népek az eurázsiai sztyeppék területén, illetve hatókörében élő egykori népek, illetve mai utódaik összefoglaló elnevezése. A fogalom főleg a 20. század első felében volt elterjedt, de néha még ma is előfordul. A csoportosítás alapja az a megfigyelés volt, hogy ezek a népek mindmáig számos közös kulturális, antropológiai és részben nyelvi vonást őriznek.


A turáni népek közé eredetileg a következőket sorolták: török- vagy helytelenül türk népek (ujgurok, kazakok, oszmán-törökök, kipcsakok stb.), szkíták (szittyák), hunok, avarok, mongolok, mandzsuk. Később a japánokat is idesorolták, a japán nép eredetére vonatkozó felismerések alapján.


A turáni nyelvek fogalmát a mai összehasonlító nyelvészet már nem használja, azonban hasonló értelmű az urál-altaji nyelvcsalád fogalma, amely a 19. században, Rasmus Christian Rask, Wilhelm Schott (1802-1889) és Matthias Alexander Castrén nyelvészeti munkája nyomán jelent meg. Ez nagyrészt ugyanazokat a nyelveket foglalja magába, azzal a különbséggel, hogy az urál-altaji nyelvcsaládba sorolt nyelvek rokonságát a rendszeres hangmegfelelések elemzésével és más tudományos nyelvészeti módszerekkel vizsgálják.

2020. jún. 6. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
74%

Jajj ne gyere már a turáni maszlaggal bátyám. Még szép, hogy évszázadokon keresztül egymással kapcsolatban lévő nyelvek hasonlítanak egymásra valamennyire. Tudod, hogy a magyar szókészlet 11% - át teszik ki a germán szavak, mégsem rokonnyelv a német.

Ez egy politikai csoportosítás, amit a leggyengébb kapcsolatokra is ráerőltettek. Az altáji nyelvcsalád létezését is elveti manapság a legtöbb nyelvész, ugyanis nincs egy alapszókészlet, ami egyezne az egész csoporton keresztül, a hangváltozások szabálytalanok, és minél régebbre megyünk vissza, annál jobban külömböznek ezek a nyelvek, vagyis az idők során váltak hasonlóvá.

A japánok, mongolok elvetik ezt szintén, csak nézz fel az internetre. Egyedül a törökök próbálják nyomatni ezt, a mongolok, japánok az esetek nagy részében letagadják és egymással sem éreznek kapcsolatot.

A magyar szókészlet egy százaléka sem mutat közös gyökeret a japánéval. De hát ragozó... Igen, igen, ahogy a zulu, szuahéli, baszk nyelvek is azok és a Pre - Indoeurópai európai nyelvek nagy része, meg a sumér is az volt. A magyar ragozás 18 esetet számlál, ami tudtommal a világon a legtöbb. Egyedül a finn, az észt (15) és a baszk (13) közelíti ezt meg. Mondjuk a török meg hatot, nagyon más korú nyelvekről van szó. A japánok nem tartanak minket nyelvrokonaiknak.

2020. jún. 6. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Immár 10 éve tanulok intenzíven japánul. A video kamu. Hidd el.
2020. jún. 6. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!