Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ez miért kell(ett) már megint?

Ez miért kell(ett) már megint?

Figyelt kérdés

"Nem szabad tragédiaként megélni Trianont, hiszen az ország megcsonkítását követően kialakult határok között is lehet jó életet élni - nagyjából így lehet összefoglalni Bauer Tamásnak, a Demokratikus Koalíció volt alelnökének kedd reggeli facebookos teljesítményét. Vágó István után újabb DK-s gyalázkodik Magyarország szétszabdalása kapcsán. "


[link]


A határon túli magyarok is tragédiaként élik meg..


Pl: Nélküled éneklés az erkélyekrôl 2020


[link]



Véleményem: Felháborító, fôleg, hogy ezt Vágó "úr" már eljátsxotta...


[link]



Tébyleg ennyit ér nekik egy NEMZETÁLLAM? 😢



2020. máj. 28. 20:31
A kérdező szavazást indított:
Felháborító, de (sajnos) nem várhatunk mást. 😡
Egyetértek a kijelentéssel. 👍
31 szavazat
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
56%
Vén komcsi fazok,nemsoká mennek a pokolba a káros ideologiájukkal együtt.
2020. máj. 28. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
54%
Több józanabb ember (nem feltétlenül korámánypárti, nem feltétlenül Mi Hazánk szimpatizáns) beszél arról, hogy a trianoni békediktátum tragédia volt (pl. Puzsér, FAM, Schiffer), ahogy az első kettő az egyik apu részben arról beszél, hogy a baloldali pártokban lévő politikusok zsigerből utálják a magyarságot, annak ellenére, hogy ide tartóznak, hogy enélkül a környezet nélkül élni se tudnának.
2020. máj. 28. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
52%

érdemes megismerni Schiffer András rendkívül értelmes reakcióját:

"Aki nem tekinti sorstragédiának Trianont, az valójában semmit nem ért azokból a magyar tragédiákból, amik egyenesen következtek a békediktátumból a rákövetkező évtizedekben. Most azt írja Bauer Tamás: "Tragédiának a világháborúkat tekintsük, és ne a békeszerződéseket". Csakhogy az első világháborút lezáró békeszerződésekből egyenes út vezetett a második világháborúba. S még valamit figyelmen kívül hagy Bauer: a románok területi igényeit a '18 decemberi gyulafehérvári nyilatkozat alapján elégítették ki az imperialista hatalmak. Ebben egyebek közt ezt írták a románok: "Teljes nemzeti szabadság az összes együtt élő népnek. Minden nép számára a saját nyelvén biztosít oktatást, közigazgatást és ítélkezést az illető néphez tartozó személyek által, és a lakosok számának arányában minden nép képviseleti jogot fog kapni a törvényhozó testületben és a kormányzati szervekben." Száz éve nem tartják be azt az ígéretet, amire hivatkozva területet raboltak."

2020. máj. 28. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
55%
#3: kiegészíteném azzal, hogy a román elit a területén élő magyarokról folyamatosan úgy beszél mint magyar nyelvű románokról. Teszi ezt annak ellenére, hogy az erdélyi magyarok magyarnak tartják magukat (nem csak magyar nyelvű románoknak - bár ilyenek is vannak természetesen).
2020. máj. 28. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
62%
Az országban sok a nemzetellenes elem, a Bauer-félék pedig eleve egy bizonyos kisebbséghez tartoznak. Az apját körmös Bauernek nevezték... És ilyen "emberek" vezetik az országot 30 éve.
2020. máj. 28. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
44%
Ahelyett, hogy a magyarokat fikázza ez az alak, az apja miatt kérhetne bocsánatot - naponta 100-szor is!
2020. máj. 28. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
51%
A degenerált koalíciótól ennyire futja! Vágó Bubunak is a maradék esze elment, miután a kvíziparos haknizásnak befellegzett. Ámbár azt nem értem miért nem követik már a főni instrukcióját, ami ugyebár- el lehet menni, itt lehet bennünket hagyni-.
2020. máj. 28. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
59%

Tulajdonképpen mi is a probléma a kijelentéssel?


Én ma is kitartok álláspontom mellett. Mi, magyarok nem tesszük helyesen, ha nem lépünk túl a békeszerződések miatti kesergésen, és évfordulójukat nemzeti tragédia emléknapjának tartjuk. (...) Tragédiának a világháborúkat tekintsük, és ne a békeszerződéseket. (...)A békeszerződésekkel kialakult határok mellett is lehet jó magyar életet teremteni a magyar államon kívül is, amint azt néhány európai példa évtizedek óta mutatja. Ennek alapja azonban a szomszéd népek megbékélése


-fontos lenne a megbékélés? Igen. Fontos lenne túllépni Trianonon? Igen. Lehetne jól élni a mai határok között? Persze.

most mi itt a botrány oka?

2020. máj. 28. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
31%

"Mi, magyarok nem tesszük helyesen, ha nem lépünk túl a békeszerződések miatti kesergésen, és évfordulójukat nemzeti tragédia emléknapjának tartjuk."


Ennyi erővel egyetlen ország se emlékezzen meg semmilyen traumáról, amit a történelem okozott nekik. A fenti idézet kapcsán akkor én sem akarok meghallani egyetlen sivalkodást sem népírtások kapcsán, hiszen az is kesergés.

2020. máj. 28. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
74%
"Tébyleg ennyit ér nekik egy NEMZETÁLLAM? 😢" Szerinted "Nagy Magyarország" nemzetállam volt? Felsorolnád a nemzetiségeket (Népességszámmal együtt)?
2020. máj. 28. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!