Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Orbán Viktor miniszterelnök...

Orbán Viktor miniszterelnök kijelentette, hogy május 4 tetőzik a koronavírus?

Figyelt kérdés

Tetőzött és azóta egyre kevesebb a beteg.Mit tud ez az ember, hogy szinte perce tudta mi fog történni?

Kicsit hasonló a mi történetünk,mint Kínában Vuhanban.Ott is azt mondta a főmufti, hogy nincs beteg és tényleg nincs!

Hogy lehet ez?Hogy tudják szinte pillanatra mikor lesz csökkenő a tendencia?


2020. máj. 8. 13:29
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Igen.Szimplán melegedni jártam az iskolába.:) Nem volt tüzelő, na meg kaja se így legalább ebéd jutott.Most ,hogy a személyes nehéz sorsomat megbeszéltünk, térjünk át arra, hogy nincs még egy olyan ország, ahol napra pontosan meg merték volna akár csak tippelni a tetőzést virológusok.Hetekről beszéltek! Nem napra pontosan.Sőt a vírus se napra pontosan onnantól fertőzött kevesebb embert, ahogy ki lett jelentve hogy tetőzött.Nálunk igen.:D
2020. máj. 8. 14:23
 12/14 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
78%

"nincs még egy olyan ország, ahol napra pontosan meg merték volna akár csak tippelni a tetőzést virológusok.Hetekről beszéltek! Nem napra pontosan."


Te miről beszélsz?? :D

Németország már április elején kijelentette, hogy a tetőzés május X-edikén várható, az azutáni hétfőn újraindulnak a gyárak.

Most vagy tényleg dezinformálva vagy, vagy szándékosan hazudsz.

2020. máj. 8. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
74%

#12 "Most vagy tényleg dezinformálva vagy, vagy szándékosan hazudsz."

Mindkettő együtt.

2020. máj. 8. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
27%

1. Orbán mondott valamit április végén. Ehhez képest a hivatalos statisztika szerint április 10-én volt egy hatalmas kiugrás (210), utána egy hullámzás április 23-ig (116), majd azóta folyamatos hullámzó csökkenés (április vége 69, május 2-től 79, 56, 37, 46, 39), a növekedés tehát április 12-én megállt, április 30-tól csökkenés van. A napi halálozások száma hullámzóan április 25 óta stagnál. Az aktív esetek száma május 4 után kezdett csökkenni. Napra pontosság nem is létezik (máshol se), Orbán a szokásos módon kissé ferdítve de annál nagyobb magabiztossággal közvetítette, amit mondtak neki. Ráadásul a „tetőzés” miben is történt? Az új esetekben, a halálozásokban, a még betegek számában? Mind más napra esik elég nagy különbséggel.


2.A vuhani főmufti betegeinek száma: március 29: 2691, április 1: 1863, április 15: 1107, május 1: 599, május 7: 295. Április elején naponta 40 új beteg, április végén már csak 10. A halálozások száma egész áprilisban 2-4 fő, április közepén 1290 főt jelentettek. Ennyi az a napra pontos nulla szám majd másfél hónapja.


3. A magyar hivatalos jelentésekről tudható, hogy durván alulbecsültek és hamisak, jó néhány konkrét bizonyított haláleset történt, amit a kormány azóta sem hajlandó a regisztráltak közé venni. Számos esetben számoltak be betegek arról, hogy nem voltak hajlandók elvégezni a tesztet, így fel sem vették őket, később más úton végzett tesztek mutatták ki a betegséget. Minthogy a betegség sok esetben tünetmentes (de fertőző) lefolyású, ezért a tudományos világban konszenzus van arról, hogy általában egy ország tényleges fertőzött esetei a regisztráltak 5-10 szerese. Magyarországra (és még néhány kétes berendezkedésű államra, nézve úgy gondolják, a valós esetek száma a regisztrált értékek 30-50-szerese lehet.

A kormánynak érdeke fűződik a hamisításhoz, mert ezáltal később hazudhatja, hogy profi irányítása miatt volt a kis esetszám és kevés halál (azaz ők bármi elől meg tudják védeni az országot). Ugyanezt a valós adatok esetén nem lehet mondani.

Az egyetemek reprezentatív mintán végeznek nagyszámú szűrést. Célja, hogy a kutatók valóságos képet kapjanak a helyzetről. Ez az alapja egykésőbbi járvány (vagy ennek a vége) esetén jó jelzéseket adni, továbbá az ellenanyag és a járvány elleni fellépés helyes módja megtalálásának. Igen, lehet mondani, hogy ők is ferdítenek. Csakhogy ez nekik ellenérdekük. Ha hazudnak, önmagukkal tolnak ki, hamis következtetéseket fognak levonni, szakmai hitelüket veszítik el. Az a kisebb baj, ha az ország lakosai előtt, sokkal nagyobb, ha a nemzetközi tudományos világ előtt. Aki legalább hozzávetőleg látott már tudományos kutatást, tudhatja, egy ottani csalás gyakorlatilag lehetetlenné teszi a további kutatást (nem kapnak pénzt, nem közlik a cikkeiket normális folyóiratok). Az egyetemi vizsgálatoknak tehát nem azért lehet hinni, mert ők grállovagok, hanem mert a csalás számukra a legártalmasabb. Ennyire azért nem hülyék.

2020. máj. 8. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!