Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Milyen lenne most az ország...

Milyen lenne most az ország gazdasági/politikai állapota, ha nem lett volna Magyarországon kommunizmus?

Figyelt kérdés
Mondjuk a világháború végén, tegyük fel, nem a szovjetek "szabadítanak fel" minket. Mi lenne az államforma? ('46-ban döntöttek erről) Parlamenti váltógazdaság lett volna? Kapitalista lett volna a rendszer? Közelebb lennénk Ausztriához és a Nyugathoz gazdasági fejlettségben?

2020. máj. 6. 07:29
 1/8 anonim ***** válasza:
85%
Kb Ausztria
2020. máj. 6. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
67%

Ez egy nagyon jó kérdés.

Szerintem valamennyivel fejlettebbek lennénk, de nem sokkal, ahogy egyesek képzelik.

2020. máj. 6. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
ausztriában is voltak vörösök, nyilván sokkal kisebb mozgástérrel, ha nem lettek volna, akkor ausztria svájc szintű lehetne
2020. máj. 6. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

1940-ben kb 20%-kal voltunk elmaradva Ausztiától, szóval legrosszabb esetben kb. ott lennénk ma is.

1990-re már ki sem fejezhető volt az elmaradásunk, a Weiss Manfréd 24 hengeres repülőgép motorja helyett gyártották a 25 kg-s postás bringát, a Golf ott egy átlag autó volt itt meg a Trabant volt egy nehezen elérhető kocsi, stb.

2020. máj. 6. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Azzal együtt is hogy nem vándorolt volna ki az értelmiség 56-ban, további szövetségben Ausztriával és Németországgal (mint sorstársakkal) az egyik legfejlettebb kapitalista állam lehetnénk.
2020. máj. 6. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
41%
Szerintem is fejlettebbek lennénk, mint most. Csak gondoljunk abba bele, hogy a kommunizmusból maradtak rossz szokások az emberekben. Pl a magyar ember az éppen regnáló kormánytól várja mindig a megváltást. Sosem azt nézi ő mit tudna tenni, hanem hogy a kormány mit ad neki. Ezért vannak választásokkor krumpli osztások is pl.
2020. máj. 6. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

#6

Ezt régebben egy példával illusztráltam: ha van egy kutyád, amit szűkös körülmények között, rövid láncon tartasz, de időnként dobsz neki némi élelmet, egy idő után pedig szabadon engeded, a kutya vissza fog jönni, mert nem tud mit kezdeni a hirtelen kapott szabadsággal és megszokta a korlátolt életmódot. Valami hasonló történt a kommunizmus-kori társadalommal. Az akkori generációk egyszerűen annyira hozzászoktak (vagy inkább hozzászoktatták) ahhoz a korlátok közé szorított életmódhoz, nem tudnak alkalmazkodni az új viszonyokhoz (ezt pedig sajnos belenevelik az utódokba, ezért kacsintanak a fiatalabbak közül is a pártállami érára).

2020. máj. 6. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Deák Dominik 2020 ***** válasza:

A szocalizmus előtt szűk réteg kezében összpontosult a hatalom, így értelemszerűen továbbra is az ő érdekeik érvényesültek volna, szóval vélhetően marad autoriterebb jobboldali forma, ami a vezetéstől függően talán idővel enyhül.


Ami a gazdaságot illeti, azt továbbra is a centrumtól való függésünk határozza meg, azaz olyan félperiféria lettünk volna, mint most.

2020. máj. 6. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!