Budapest ezek után lesheti, hogy mikor fogja még egyszer, külföldi befektető idehozni a pénzét?
A forint árfolyamának bebukása és a hirtelen befagyása a turizmusnak, ami gyors ingatlanár és bércsökkentést eredményezett, rengeteg külföldi befektető beszívta. Nagyon megégette a kezét a budapesti befektetéseivel az a külföldi, aki Euro-val vásárolt ingatlant az elmúlt 1 évben.
Pl. az egyszerűség kedvéért, ha valaki vett egy fél éve 100 000 Euro-ért egy pesti lakást befektetés céljából, hogy na majd kiadhatja a bulizóknak, azt most 80 000 Euro-ért sem venné meg a kutya sem. Így pár hónap alatt instant a negyedével csökkent a vagyona. És még csak most kezdődik az áresés.
Budapesten az egész város a külföldi turizmusra volt berendezkedve, a gazdaság is, az építőipar is, a pénz piac is, minden. Orbán jól elhitette a külföldi befektetőkkel, hogy ez mennyire bomba biztos befektetés. És az is lett, a bomba felrobbant.
Nekem is van egy német ismerősöm, aki így járt, és most hőbörög meg szitkozódik, minket magyarokat hibáztat. Pedig senki nem kényszerítette rá őt, hogy ide fektesse a pénzét.
De ezek után lesheti is Bp., hogy mikor fognak legközelebb ide a külföldiek pénz hozni ezek után, szerintetek?
"vett egy fél éve 100 000 Euro-ért egy pesti lakást befektetés céljából, hogy na majd kiadhatja a bulizóknak"
Aki kifejezetten ezért vett lakást az így járt. A járvány meg nem fog örökké tartani, majd kiadja a következő szezonban. Ha bárhol máshol vette volna ugyanígy járt volna, mert a turizmus most sehol nem virágzik.
A turizmus sehol sem virágzik, de máshol nem csökkentek az ingatlanárak és nem bukott be a valuta.
Mellesleg az a fajta turizmus ami Bp.-n volt, kérdéses hogy egyáltalán újraindul-e valaha.
Mindenhol megszívták a befektetők. Ez a vírus sokkot okoz a keresleti és a kínálati oldalon is.
Az ingatlanpiac pedig az egész világon problémás (volt), köszönhetően az elszálló árakat, amiket jelentős részben az Airbnb okozott. Mert a jelentős számú Airbnb rövid távú bérlemények nem álltak rendelkezésre a hosszútávú albérleti piacon, és egyre jobban pörgették fel az árakat a növekvő kereslet és a csökkenő kínálat. Magyarországon egyébként talán jobb is a helyzet, mint sok helyen, mert itthon azért elég magas a saját tulajdonú ingatlanok aránya (mondjuk az igaz teljesen, hogy jelentős arányban jelzálog van rájuk bejegyezve), de például a nyugati országokban jóval jelentősebb az albérletek aránya.
Egy jó cikk erről a 444-ről:
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!