Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Orbán Úr miért viselt ilyen...

Orbán Úr miért viselt ilyen durva védőfelszerelést a kórházlátogatáson?

Figyelt kérdés

[link]

Azt mondta Müller Cecília ne viseljünk maszkot mert nem is véd.


2020. ápr. 10. 14:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
69%

Azért van egy kis különbség aközött hogy egy kórházba mész ahol fertőzöttek vannak meg lemész vásárolni.


A védelmet meg csak akkor nyújtja a maszk ha megfelelő módon hordod/használod és sajnos az emberek nagyobb része még ehhez is tök hülye. Arról nem is beszélve, hogy ha dönteni kell, hogy Gizikén aki épp sétál legyen maszk vagy Marikán aki ápoló akkor nem nehéz belátni, hogy társadalmilag az a hasznosabb ha Marikának jut.

2020. ápr. 10. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
79%
Mert kórházba ment, betegek közé, nem kutyák sétáltatni egyedül, az utcára.
2020. ápr. 10. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
20%
Mert most azt kell képviselnie, hogy fontos a védekezés, megelőzés. Nyilván, civil emberként ő is szarna a beöltözésre.
2020. ápr. 10. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
78%
Miért játszod a hülyét?
2020. ápr. 10. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
18%
azért, mert orbán egy nagy csomópont, rengeteg emberrel találkozik akik szintén rengeteg emberrel találkoznak
2020. ápr. 10. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
50%

#1


"Azért van egy kis különbség aközött hogy egy kórházba mész ahol fertőzöttek vannak meg lemész vásárolni."


Ha végső soron elkapja valaki, akkor mindegy, hogy honnan szedte össze. Hosszú a lappangási idő, érdemes vigyázni. A világon a sokkal okosabbak megmondták már, hogy érdemes maszkot viselni, de még egy szövet is többet ér, mint a semmi.


"A védelmet meg csak akkor nyújtja a maszk ha megfelelő módon hordod/használod és sajnos az emberek nagyobb része még ehhez is tök hülye. Arról nem is beszélve, hogy ha dönteni kell, hogy Gizikén aki épp sétál legyen maszk vagy Marikán aki ápoló akkor nem nehéz belátni, hogy társadalmilag az a hasznosabb ha Marikának jut."


Az emberek legnagyobb része (persze te nem tartozol bele) egyáltalán nem hülye, úgyhogy tessék normálisan nyilatkozni, nem lenézően. A társadalmi hasznosságot meg nem te fogod megmondani, mert az emberek egyenlőek, nem a foglalkozásuk dönti el, hogy kinek jár maszk.


De legyen igazad, oké? Ez esetben felmerül néhány kérdés. Ha eleve egy fertőzésveszélyes helyen vannak, akkor az orvosnak miért nem jutott normális maszk? Ő talán kevésbé hasznos társadalmilag? Szerinted a két személy közül melyikük hasznosabb tagja a társadalomnak? Illetve, akkor a Doktor Úr is hülye lenne, mint az "emberek legnagyobb része"? Hiszen ő sem viselte rendesen a maszkot.


A kérdésre válaszolva: keleten jellemző ez az erőfitogtatás, hogy egyeseknek többet szabad...

2020. ápr. 10. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
89%
Magyar kórházakba én is csak így mernék bemenni.
2020. ápr. 10. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
73%

Dr. Miniszterelnök Úr mégiscsak egy kórházban járt, ahol valamivel nagyobb a fertőzés veszélye mint amikor leugrasz a piacra.


Én nem hordok maszkot a következő megfontolásból:

-- Ha amiatt akarnék maszkot hordani, hogy én ne fertőződjek meg, az önzőség, mivel a maszkok felvásárlásával lehet, hogy a nálamnál veszélyeztetettebb honfitársaimnak (itt főleg az orvosokra/ápolókra gondolok), akiknek ez létszükséglet.


-- Ha azzal a kétszínű meggondolásból akarnék maszkot hordani, hogy azzal meg akarom védeni a körülöttem ülőket, akkor hazudok. Ha megakarom védeni az időseket, akkor nem megyek a közelükbe, betartom a kijárási tilalmat/korlátozást. Ha ebből az okból elkezdem felvásárolni a maszkokat, lehet, hogy a maszkom miatt megmentem 1-2 ember életét, de mivel a maszkok száma véges (és ha mindenki úgy gondolkozik mint én) hamarosan elfogynak, és akkor nem jut az orvosoknak, ápolóknak, akik több száz, több ezer életet menthetnek meg az általam felvásárolt maszkok miatt.


A legfontosabb az, hogy jusson maszk az ápolóknak, orvosoknak, időseknek, katonáknak, rendőröknek, és nem utolsó sorban dr. Miniszterelnök Úrnak, ha kórházakban látogat el. Tetszik vagy sem, most nehéz súly nyomja a vállát, ha megfertőződik vírussal, nagy valószínűséggel nehezen lehetne pótolni a hiányát.

2020. ápr. 10. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
66%
Ha védelem nélkül kapnák el őt a Brüsszel pénzéből ide telepitett Soros migárnsok akkor neki kámpéc lenne.
2020. ápr. 10. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
44%

Engem az is érdekelne hogy egyáltalán miért "kellett" ellátogatnia kórházba?

1.Nem hisz a jelentéseknek és saját szemével akart megbizonyosodni valamiről?

2.Hisz a jelentéseknek de saját szemével akart meggyőződni azok valóságtartalmáról?

3.Nincsen jobb dolga, és propaganda út volt?

2020. ápr. 10. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!