Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyar kormány mit csinált...

A magyar kormány mit csinált jobban az amerikainál?

Figyelt kérdés

https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__10..


Amióta kiírtam ezt a kérdést, sokat változott a helyzet Amerikában és most már azt se lehet mondani, hogy náluk arányaiban, egymillió lakosra vetítve jobb lenne a helyzet. Mindez annak ellenére történik, hogy Magyarországon márciusig szinte senki se foglalkozott a vírussal, míg Amerikában már február óta ez a téma. Az a másik dolog, hogy Amerika gyakorlatilag a világ leggazdagabb országa és az egyébként privatizált egészségügy is sokkal jobb, mint a rothadó magyar (mivel ott van piaci verseny).



2020. márc. 28. 09:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Sokkal kisebb az utasforgalmunk. Látható, hogy a gazdaságilag fejlettebb országokban (például Ausztria, Svájc, Norvégia, Hollandia) sokkal több a fertőzött, mint nálunk, Szlovákiában vagy Bulgáriában.
2020. márc. 28. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Lazy Lover ***** válasza:
100%
Te tényleg ekkora hülye vagy? Szerinted itt hány ember él és mennyi amcsiba? ott meg tömve vannak a városok
2020. márc. 28. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
56%

amerikában is a libsi államokban tombol a járvány, persze nyilván a föderális szintre mutogatnak


tipikus libsi "nehogy má megmondják nekem" hozzáállás

2020. márc. 28. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

2: Amerikában 315 az 1 millió emberre jutó betegek száma, míg Magyarországon 36. Ezenkívül valószínüleg alultesztelés van. New Yorkban pl a teszthez ki kell várni egy 5 órás sort a szabadban, úgy hogy közben elkaphatom a vírust a körülöttem lévőktől.


Budapesten 1.8 millió ember zsúfolódik össze, ami világszinten elég nagynak számít azért és nincsen úgy szétterülve a város, mint amerikában.

2020. márc. 28. 10:10
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Olvastuk, hogy ha tesztelni kell, akkor bevisznek mentővel 2 másik gyanús beteggel együtt, bent vársz egy csomót, semmi fertőtléenítés, stb.

Ergó akinek van esze, az csak akkor hívja az orvost, ha már nagyon szarul van. Ebből kifolyólag valószínűleg, sokkal-sokkal több a fertőzött.

2020. márc. 28. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
73%

Nem hasonlíthatod össze a két ország helyzetét, mert semmiben sem hasonlóak - talán csak abban hogy a üggetlenobjektívhaladó nagyontoleránsmédia liberálfasisztái egyik ország választott vezetőjét sem képesek elviselni.

"Magyarországon márciusig szinte senki se foglalkozott a vírussal, míg Amerikában már február óta ez a téma"

Honnan ez a hülyeség? Attól mert TE tudatlan vagy még nem azok mások is!

"A Belügyminisztériumban 2020. január 31-én tartotta első ülését a Koronavírus-fertőzés Elleni Védekezésért Felelős Operatív Törzs, melynek vezetői a belügyminiszter és az emberi erőforrások minisztere."

[link]

"Amerika gyakorlatilag a világ leggazdagabb országa és az egyébként privatizált egészségügy is sokkal jobb, mint a rothadó magyar (mivel ott van piaci verseny)."

Magyarországon is vannak magán intézmények az egészségügyben, van piaci verseny. Csak éppen a nagyon drága magán ellátás mellett ott van a mindenkinek ingyenes állami ellátórendszer. Az amcsiknál sok tízmillió ember teljesen ellátás nélkül van mert nincs biztosítása. Az átlag jól kereső dolgozó ember biztosítása pedig nem fedezi a nagyobb költségű ellátásokat. Egy átlagembernek ha a gyereke kórházba jut vakbélgyulladással, akkor évekig fizeti utána a számlát.

A magyar egészségügyi ellátás külalakjában meg sem közelíti az ottani nagyon csilivili kórházakat - ez igaz. Nincsen mindenhol 1 ágyas kórterem stb. De az újonnan épült intézmények már színvonalasak és maga az ami a gyógyuláshoz kell az nagyon jó. Nem, ne gyere a mindenféle mesével, mert igen, vannak színvonal alatti intézmények, mint a János kórház például, ami már 40 éve sem volt megfelelő kórháznak. Ennek ellenére ott is fantasztikusak az orvosok, a nővérek és szinte csodákat képesek tenni szimplán annyiért cserébe hogy dolgozol valahol és így biztosított vagy. Megtapasztaltam párszor az ottani körülményeket és az ellátás színvonalát, az orvosok, nővérek tehetségét az elmúlt években közvetlen családtagjaimnál. Teljesen egyszerű átlagembereknek adták vissza az életét, egészségét a lepukkant, bezárásra már régen megérett és borzalmas épületekben - úgy hogy a család nem adósodott el benne egy életre.

Az amerikaiaknál nagyon szép és jó az élet - a felső rétegnek. Mindig elfelejtitek, hogy a statisztikákban és a filmekben is ott vannak azok a százmilliók, akik viszont mindebből kimaradnak, mert nem tudják megfizetni. A gettó, a hajléktalanok tömegei az utcán, az egyik napról másikra élő emberek nem csak díszletek a Hollywood-i filmekben, azok bizony a társadalom nagy részét teszik ki. NEKIK nem jut abból a "privatizált egészségügyből" ami jobb mint az itteni. Miattuk és közöttük lesz olyan rossz a járvány alakulása.

2020. márc. 28. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Szélesebb koru ott a terhelés
2020. márc. 28. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
32%
Kevesebb tesztet végeznek így kevés a fertőzött. Az amcsiknál egy nap több tesztet végeznek mint nálunk eddig összesen.
2020. márc. 28. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha intézkedések és azok eredményessége és hatálya értelmében néznénk az eseményeket,akkor a helyes összehasonlításhoz-az "egy lakosra jutó" érvény alapján-amerikai nagyvárosokat kell (pl. New York,lakosság 8-9 millió) alapul venni.


(Nem kívánom megakasztani a gondolatmeneteket)

2020. márc. 28. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Amerikában nem mész orvoshoz, ha beteg vagy. Nem kevés önrészt kell fizetni egy látogatásért... Tudom, nehéz innen elhinni, de az első hetekben ott fizetős volt, hogy leteszteljenek a vírusra, ezért sokan szerintem el sem mentek teszteltetni, hanem remélték, hogy túl lesznek rajta. Nekem sem érne egy havi fizut, hogy koronavírzs, vagy influenza... A mi magánegészségügyünk nem olyan pofátlan, mint a kinti, mert versenyeznie kell az ingyenes államival. Ott állami nincs, tehát egy sima vérvétel + kiértékelés is 1000 dollár fölött lesz, mert megtehetik. Az amerikai egészségügy a gazdagabbaknak jó. Ha van valami bajod és sok pénzed, akkor sehol máshol nem kapsz olyan jó kezelést, csak ha nincs pénzed, akkor el sem mész. Ott ha baj van sokan nem hívnak mentőt, hanem megpróbálnak maguk bejutni, mert az is 1000 dollár alaphangon. Dolgoztam kint picit, sajnos tudnék mesélni.
2020. márc. 28. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!