Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért titkolja el a kormány...

Miért titkolja el a kormány hogy mennyi beteg van itthon?

Figyelt kérdés

Direkt nem végeznek elég tetszet ne hogy kiderüljön hogy itt is több 10 ezer beteg van?

Január óta 3400 teszt? Miközben más országok 2-3x ennyit csinálnak naponta.

Vagy kapacitás nincs rá akik megcsinálják?

Miért jó ez hogy ennyire nem tájékoztatják az embereket? Most sincs bennük ennyi becsület?

Mit hisznek majd magától elmúlik és mehet tovább az ereszd el a hajadat?

Nevetséges



2020. márc. 22. 08:39
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
33%

"Nem hittem volna hogy mi leszünk az egyetlen ország ahol ennyire félvárról veszik az egészet."


Miért, te hol éltél eddig?

2020. márc. 22. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
62%

Kedves tudatlan kamukérdező!


Ha az utóbbi napokban egyszer is megnézted vagy meghallgattad volna a kormányinfót, akkor nem írnál ide ilyen hülyeségeket. (A 444-ről való tájékozódás nem megfelelő, mert ott képesek cikket írni olyanról, ami el sem hangzott.)

A kormányinfón is elmondják naponta, hogy a publikált adat a regisztrált, bevizsgált betegek számát jelenti. A megfertőzöttek száma ennél lényegesen nagyobb. Nagyságrendi különbség van.


Mindenhol a regisztrált fertőzöttek számát publikálják. Le lehetne tesztelni engem is, de amíg nincsenek súlyos tüneteim, addig úgyis az a legjobb, ha otthon maradok. Ugyanúgy, mintha negatív lenne a tesztem eredménye. Ami ugye nem jeleti azt biztosan, hogy nem vagyok fertőzött! Tehát ha most hirtelen letesztelnének mindenkit, akkor lenne egy hamis adatunk. Lehet, hogy a mai 131 helyett 5.000 fertőzöttünk lenne, de a valós szám ennél nagyobb, hiszen a fertőtés korai szakaszában a teszt nem mutat ki semmit sem. Tehát ugyanúgy kiírnád ezt a kérdést és ugyanúgy semmit sem jelenteni a járvány terjedése szempontjából.


Sajnos sokan most is ilyen mellémagyarázásokkal foglalkoznak ahelyett, hogy otthon maradnának. Mert mindig könnyebb másra (kormányra) fogni a dologkat, mint szembenézni a saját felelőtlenségükkel. Gyakorlatilag már egy hete mindenkit megkértek, hogy maradjon otthon, ha tud. Ennek ellenére sokan úgy viselkednek, mintha nem is lenne járványügyi vészhelyzet.


Én már elrendeltem volna a kijárási tilalmat (aki nem érti, hogy mit jelent ez, nézzen utána). Egy katonát sem látok az erkélyemről (Bp.) és most éppen egy gyerek sincs a játszótéren, fiatalok sem sétálnak, de csak azért, mert 15 fokkal hidegebb van, mint tegnap.

Azt is látni kell, hogy sok intézkedés sokkal hamarabb hoztak meg Mo-on, mint a legtöbb EU országban. Az emberek butasága, felelőtlensége miatt sokkal szigorúbb rendeletekre van szükség!


Ha jól számolom, akkor 17 napja van jelen a vírus Mo-on. Mivel az emberek többség nem vette komolyan az ajánlásokat, ezért a vírus szabadon terjedhetett. Tehát a következő két hétben ugyanilyen ütemben fog nőni a regisztrált betegek száma, hiszen már most is betegek vagyunk, csak tünetmentesek.


Holnapra meglesz a 160. fertőzött és a hónap végén el fogjuk érni az 1000-t.

Ez az 1000-es szám azt jelenti, hogy legalább 10.000, de lehet, hogy 50.000 fertőzött lesz már Mo-on. Ami azt jelenti, hogy minden 200. ember fertőzött. Ennyi ember naponta megfordul a sarki kisközértben is. Tehát jó eséllyel meg is fertőzi az ott dolgozót (aki majd a családját is). Ő pedig lefertőzi a vásárlóit. (Ha "csak" 10.000 fertőzött lenne az adott napon, az sem megnyugtató, mert 5 nappal később 50.000 lesz.)


Tehát nincs eltitkolva semmi és maradj a seggeden!

2020. márc. 22. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
64%

#14nek teljesen igaza van.Mindenki tudja kedves kérdező,hogy sokkal több a fertőzött mint amennyit nyilvántartanak,de ez hangsúlyozva is vam mindenhol,hogy a REGISZTRÁLT betegek száma ennyi és ennyi.Nem tudom mit varsz,hogy minden egyes házba kopogjanak be és csináljanak tesztet és percenkent küldjenek mindenkinek üzenetet hogy most eppen hány fertőzöttről tudunk???

Elmondanám,hogy ez egy felesleges intézkedés lenne,mert ezzel rohadtul nem tudjuk megállítani a vírust. Inkább adj halát az égnek,hogy nem olyan állapotok vannak mint pl.Olaszországban és hogy ne is forduljon elöl,tartsd be a szabályokat! Nem kell óbégatni,nem kell állandóan a kormanyt szidni,elhiheted nekik sem hobbijuk ilyenekkel foglalkozni. Ez most egy betegség ami megfékezéséért te is tudsz tenni,és ez nem az,hogy panaszkodsz meg szidsz másokat.


Lehet moondani,hogy mashol bezzeg elmondják,stb.de ott is csak regisztrált betegekről számolnak be,mert csak azokról tudnak!!! Ismét ez egy ilyen kérdés volt,hogy Mo. milyen rossz hely...Hát gyerekem,szerintem sok ember összetenné a kezét,hogy most itt lehessen!

2020. márc. 22. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%

"elvisz 200-300 ezer nyuggert"


Miért lenne bárkinek is érdeke a szavazóit kiirtani?


"Nem hittem volna hogy mi leszünk az egyetlen ország ahol ennyire félvárról veszik az egészet."


Hát azért nem lennék biztos abban, hogy az olaszok vagy a spanyolok mögött lennénk ebben. Meg nálunk legalább nem volt kommunikáció "hulljon a férgese" elvről (a.k.a. nyájimmunitás).

2020. márc. 22. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
57%
Nem titkolja el, hanem ő dönti el, hogy mennyi beteg van, teccikérteni a különbséget? :D
2020. márc. 22. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

"Mindenhol a regisztrált fertőzöttek számát publikálják. Le lehetne tesztelni engem is, de amíg nincsenek súlyos tüneteim, addig úgyis az a legjobb, ha otthon maradok. Ugyanúgy, mintha negatív lenne a tesztem eredménye. "


Sajnos ahogy néhány hírből kiderült, sok esetben olyanokat sem tesztelnek le, akik közvetlen kontaktusba kerültek valamelyik beteggel, pl családtagjaikat vagy az egyik kölök esetén az osztálytársaikat..


Nem kell hirtelen 10 millió embert letesztelni, de bizonyos esetekben sokkal több tesztet kellene végezni. Ha az a cél, hogy ne szívjuk be úgy, mint a többi ország akkor sok intézkedést hamarabb meg kell hozni - mivel minket később ért el a megbetegedés időnk volt rá - szigorítás, szigorítás, kijárási tilalom és még több tesztelés.


Ezekkel lehet hatásosan fellépni a járvány ellen, a szép szóval és a mellébeszéléssel nem.

2020. márc. 22. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Aki fertőzött az is 1 hete vár a teszt eredményeire tehát jól müködik a rendszer...


Komolyan van aki ezeket a férgeket védi? A sok stadion helyett kórházakat meg laborokat kellett volna csinálni.

Igazi birka ember aki ezt nem veszi észre és még védi őket. Hát vakok vagytok?

2020. márc. 22. 14:23
 18/19 anonim ***** válasza:
66%

#19!


"Aki fertőzött az is 1 hete vár a teszt eredményeire tehát jól müködik a rendszer..."

Most olvastam, hogy a USA-ban is négy nap után van eredmény, ilyen a teszt.

Honnan van az információ amúgy?



"Komolyan van aki ezeket a férgeket védi? A sok stadion helyett kórházakat meg laborokat kellett volna csinálni.


Igazi birka ember aki ezt nem veszi észre és még védi őket. Hát vakok vagytok?"


Én úgy gondolom, hogy az az igazán birka, aki nem képes felfogni, hogy a stadionokra költött pénz, a teljes állam működéséhez képest elenyésző. Tudom, sok éve ráugrott erre az ellenzék és a média. Ahogy minden beráházásra és fejlesztésre is. Persze őket nem lehet ilyennel megvádolni, hiszen anno az elérhető EU-s pénzeket sem hívták le.

2020. márc. 22. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
61%
#20: Azért ha kicsivel több lett volna az egészségügyre költve, most sokkal jobb helyzetben lennénk. A koronavírus előtt is súlyos anyagi gondok voltak az egészségügyben.
2020. márc. 22. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!