Van esély rá, hogy a híveknek felnyílik a szeme mikor meglátják a lerohadt agyonzsúfolt kórházakat, amikben orvostanhalgatókat dolgoztatnak mert nincs elég dolgozó?
# "Van esély arra, hogy az ellenzéki szavazóknak felnyílik a szeme és eszükbe jut, hogy 15 éve még a mainál is rosszabb volt az egészségügy állapota?"
Azon túl, hogy ez tényszerűen nem igaz, van arra esély, hogy nyolcvankét év fidesz-kétharmad után majd esetleg nem a korábbi kormányokra fogtok mutogatni?
A rendszerváltás óta eltelt 30 év majdnem FELÉBEN Orbán-kormány volt (14 év összesen!). További 4 évben Antall-kormány!
Most, amikor egy TELJES ÉVTIZEDE alkotmányozó többséggel garázdálkodik a maffiarezsim, még mindig a "zelmúltnyócév" a sláger a széljárta agyatokban?
Nem gáz ez valahol?
A rendszerváltás óta eltelt három évtizedból majdnem kettőt jobboldali kormányzás tett ki, szerencsétlen birkácskáim!
18 év semmire nem volt elég, csak Méhszaros Lőrinc életminőségének feljavítására?
Az a kormány, amelyik 14 év alatt nem tudja rendbe tenni egy ország talán legfontosabb ágazatát, az a politikai oldal, amelyiknek 18 év is kevés ehhez, szerintem süsse le a szemét és hallgasson szégyenében!
Melyik kormánynak adatott meg, hogy jóformán ellenzék nélkül, alkotmányozó kétharmaddal, kedvező világgazdasági környezetben kormányozhasson HÁROM CIKLUSON ÁT (az TIZENKÉT ÉV, basszus, amiből egy évtized már letelt!).
Ki a frászkarikára bírtok még mindig mutogatni?
"Van rá esély, hogy az ellenzéki szavazók észreveszik, hogy Németországban jobban terjed a vírus, mint az olaszoknál?"
Van esély rá, hogy eljut az agyadig, hogy a vírus TERJEDÉSE nem az egészségügyi rendszer függvénye? A KEZELÉSE viszont igen!
Van esélye, hogy a szűk agyad befogadja azt az alapvető információt, hogy:
1. Németországban 7272 esetből CSAK 67 HALT MEG????
2. Olaszországban 27.980 esetből 2749 HALOTT!!!!!
Van esély rá, hogy a buggyant fejetekkel intellektualizálni tudjátok azt az egyszerű tényt, hogy Németországban A LEGKISEBB A HALÁLOZÁSI RÁTA, Olaszországban pedig eddig a LEGNAGYOBB (több mint 7%).
Van esélye annak, hogy a fideszes propaganda által szétmosott agyatok hűlt helyén keletkezzék végre egy értelmes gondolat - arról, hogy nem a fertőzések száma a legfontosabb, hanem a GYÓGYULÁSI ARÁNY??????
Kit érdekelne, ha a világ összes embere megfertőződne is, de mindenki 100%-ban túlélné két tüsszögéssel??????
Tényleg ilyen idióták vagytok? Az MTVA csinálta veletek vagy az Origó, hogy ide jutottatok szellemileg?
Értitek, mit jelent, hogy Németországban HÉT EZER ESETBŐL HETVEN SE HAL MEG??????
Németországban ugyanannak a betegségnek, amit a WHO 3% körüli mortalitásúnak tart, a halálozási rátája 1% (azaz egy százalék!) - Olaszországban ugyanennek a betegségnek a halálozási rátája 7% (hetes százalék)!!!
De érveljetek csak amellett, hogy az egészségügyi rendszer állapota teljesen mellékes. Szerencsétlen idióták!
Gyógyuljatok egy kisvasúton vagy egy stadionban, ha betegek lesztek!
A bezzegsvédekre semmi reakciótok nem volt. Mármint semmi érv. Mert bizony nagyon lelkesen elkezdtek mindenkihez kimenni, aztán egy hét alatt rájöttek elfogytak a tesztjeik.
Azt senki sem vitatja, hogy nem állunk olyan gazdasági szinten mint a németek, hiszen egy jóideje ők az EU gazdaságának legerősebb országa. De ha megnézzünk, a spanyoloknál, franciáknál vagy akár az angoloknál milyen a halálozási ráta, akkor arra kell rájönni, hogy nem a mi lógunk ki a sorból, hanem a németek.
Nem árt megnézni Svájc adatait sem! Abban kicsi országban kb. negyedannyi fertőzött van, mint a németeknél és már több a halálos áldozat. Ha csak egy-két adatot nézünk meg, akkor abból bármilyen következtetést le lehet vonni.
# 13 Ne mismásolj, kicsibarát, nemcsak a német gazdaságról van itt szó!
Németország a sokkal jobb gazdaságának 11,3%-át (TÖBB MINT TIZENEGY SZÁZALÉKÁT) költi az egészségügyi rendszerére.
A kretén kormányod az amúgy is - igazad van - lepkefing magyar GDP 7,2%-át (alig több mint HETES SZÁZALÉKÁT)költötte csak az egészségügyre.
A többiből nyilván fontosabb volt kisvasútat meg stadiont építeni és a kretén diktátort a várba költöztetni!
# 13 Svédországból pedig az utolsó adatok szerint 1190 fertőzöttből összesen csak 7 (azaz HETES DARAB) halott volt, ami még a német mortalitásnál is kisebb (0,5%).
Svédországban nem fékezik a vírus terjedését, azaz a járványügyi intézkedésekkel van a baj, nem az egészségüggyel.
Még az iskolákat sem zárták be, holott nagyon sok a fertőzött.
Az egészségügyi rendszerük viszont jelesre vizsgázik: 0,5%-os halálozási ráta egy olyan betegségnél, aminek az átlagos mortalitása 3,5% (Olaszországban már majdnem 8%), egy rendkívül jó arány!
Gondolj már bele: az egyszerű H1N1 átlagos mortalitása 2%!
A németek és svédek a koronavírus halálozási rátáját képesek voltak letornászni egy átlagos influenza körüli szintre!
Mert ilyen az EGÉSZSÉGÜGYI RENDSZERÜK. Mert jut mindenkinek hely az intenzíven, akinek kell, mert jut oxigén, akinek kell, sőt, gépi lélegeztetés is mindenkinek, akinek kell.
Ennyi az egész!
Igaz, rá is költötték a német GDP 11,5%-át és a svéd GDP 10,9%-át, hogy ilyen legyen.
A barom magyar kormány 2017-ben is már csak a GDP 7,2%-át költötte egészségügyre.
De nemrég megjelentek a 2018-as adatok, és 2018-ban már csak a GDP 6,6%-át költötték rá!
A szaros magyar GDP-nek! Vágod, mekkora szarban vagyunk?
# 12!
Képes vagy felfogni, hogy nem egyenes arányosság van a halálesetek és a fertőzések között?
Mindegyik országban van egy kritikus szám, ami felett gyakorlatilag kezelhetetlen a helyzet.
A vírus terjedése az aktuális kormány intézkedéseinek a függvénye.
Bár hozzá kell tenni, hogy a tesztek az egészségügyi rendszer részét képezik.
Vicces, hogy az egészségügyben nem bíznak, de az államban igen. Pedig elég böszmék.
"Van esélye annak, hogy a fideszes propaganda által szétmosott agyatok hűlt helyén keletkezzék végre egy értelmes gondolat - arról, hogy nem a fertőzések száma a legfontosabb, hanem a GYÓGYULÁSI ARÁNY??????
Kit érdekelne, ha a világ összes embere megfertőződne is, de mindenki 100%-ban túlélné két tüsszögéssel??????"
Ezzel csak azt bizonyítottad, hogy semmit sem értesz ebből az egészből.
Ha a fertőzések száma elér egy limitet, akkor a drasztikusan megnő a halálozások száma.
Hogy megértsd: Ha az olaszoknál max. 100 fertőtés lett volna, akkor náluk is 2%-os lett volna a halálozási arány. Ami jobb a jelenlegi német helyzetnél.
Tudom, nehéz feldolgozni több tényezős dolgokat.
#14-15!
És kb. azonos betegszám mellett 2x annyi halottjuk a svédeknek, mint az osztrákoknak.
Viszont mindkettő olyan alacsony szám, hogy nem szabad százalékokra váltani.
Azt se felejtsük el, hogy 3 napos információnk vannak a svédektől.
Ma hoztak olyan intézkedéseket, mint amilyenek itt vannak. Rájöttek, hogy meg kellene fékezni, mert nem fogja bírni az egészségyi rendszerük. (Az is egy 10 milliós ország.)
Birom, amikor felmerül egy téma, akkor minden pénzt arra kell költeni.
Te is tudod, kisvasútra és stadionra mennyit költöttek. Ugye? GDP arányosan...
Nézd meg, hogy mi mindenre megy még el a GDP! Egy szám, nem szám!
# 16 Értem én, hogy neked nehéz feldolgozni többtényezős dolgokat, de mégegyszer mondom: a németeknél HETES EZER fölötti fertőzöttnek mindössze EGY SZÁZALÉKA halt meg.
Ha picit konyítanál az egészségügyhöz, akkor tudnád, hogy a halálozások "megugrása" nem a vírus természetéből fakad, azaz nem "durvul be" a vírus, nem kezd el pogózni hirtelen.
A halálozási hullám ott következik, ahol a kórházi kapacitás BETELIK - és el kell kezdeni SZELEKTÁLNI.
A betegeknek összesen mintegy 18%-ánál súlyos lefolyású a betegség, ezek jelentős része a betegség adott szakaszában előbb oxigénre, majd mesterséges GÉPI LÉLEGEZTETÉSRE SZORUL.
(A kettő nem ugyanaz: az egyiket ébren csinálják, úgy hogy oxigént tolnak rá a természetes lélegzésre, a másikat altatásban csinálják - ilyenkor a gép lélegezteti a tüdőt is mechanikusan).
Na mármost, pubikám, ameddig van elég lélegeztetőgép, hogy a 89 éves nagytatát is rátegyék, addig ezeknek a súlyos lefolyású eseteknek is egy jelentős része MEGMARAD. Élet és halál közt lebeg egy ideig, de ha szerencséje van, a mesterséges lélegeztetés átsegíti a szakadékon.
A százas nagyságrendű elhalálozás ott kezdődik el, amikor ötször annyi válságos állapotú beteg van mint ahány gép. Ilyen esetben szelektálni kezdenek, és a 30 éves, jobb fizikai állapotú anyukát teszik a gépre - a 89 éves nagytatát meg nem. Mert az a protokoll, hogy gépre az kerül, akinek nagyobb a felépülési ESÉLYE.
Csnyán mondva, ha van két betege és egy gépe, az orvosnak olyan döntést kell hoznia, hogy ne két halottal végződjön a beavatkozás, hanem csak eggyel - ezért biztosra kell menni.
Na, és itt válik érdekessé, hogy a GDP hány százalékát ölte egy ország az egészségügybe, és hány százalékát értelmetlen presztízsberuházásokba, vagy hagyta szépen elcsorogni a korrupció útvesztőin.
Értelemszerű, hogy ha a magyar GDP 11%-át költöttük volna egészségügyre, akkor is csehül állnák a németekhez képest (hiszen kisebb, gyengébb a gazdaságunk).
De mi a kisebb, gyengébb nemzetgazdaságunk mellett a magyar GDP 7,2%-át költöttük 2017-ben egészségügyre, 2018-ban pedig már csak 6,6%-ot.
Ennyi az egész: gyengébb rendszer, orvoshiány, kevesebb lélegeztetőgép, kevesebb oxigénadagoló, rosszabb állapotú kórházak mellett az összeomlás sokkal hamarabb bekövetkezik.
Látjuk, mit jelentett a rendszer túlterhelése az olaszoknál - 8%-os mortalitást. Egész egyszerűen azért, mert a súlyos lefolyású betegek, ebben az esetben, ha nem kerülnek gépre, gyakorlatilag halálra vannak ítélve.
"Mindegyik országban van egy kritikus szám, ami felett gyakorlatilag kezelhetetlen a helyzet."
Ez a kritikus szám valójában a rendelkezésre lélegeztetőgépek száma, az egészségügyi rendszer teljesítőképességének határa.
Ez a határszám nem ugyanott van minden ország esetében, és nagyban függ attól, melyik mennyit költött az egészségügyi rendszere fejlesztésére eddig.
Máshol purcan ki a román egészségügy, máshol a magyar, máshol a német.
És mivel itt EMBERÉLETEKRŐL van szó, bizony nagyon nem mindegy, hogy ezres, tízezres vagy százezres nagyságrendnél növi túl a járvány a rendelkezésre álló kapacitásokat.
Az tény, hogy ez egy nagyon fertőző vírus, több mint kettes szorzóval kell számolni vele (szemben az influenza 1,2-jével), márpedig ha 1-et elkezdesz 2-vel szorozni, már tizenkét kör után ezres nagyságrendnél tartasz.
Aki viszont azt a baromságot próbálja eladni, hogy a német vagy a svéd egészségügyi rendszer állapota nem befolyásolta a rekordalacsony mortalitást (1% illetve 0,5%), az vagy hülye vagy hazudik.
És az is hülye, vagy hazudik, aki szerint ezeknek az egészségügyi rendszereknek a kiváló állapota és teherbíróképessége nem függ össze azzal, hogy mindkét ország a GDP-je kb. 11%-át tolja beléjük évről évre.
Mi évről évre kevesebbet költünk - legutóbb 6,6%-ot a magyar GDP-ből.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!