Van olyan párt amelyik az ördöggel is lepaktálna csak hogy kormányváltás legyen?
#17 #18, #19
Hisztizel mint egy óvodás.
Pedig lett volna már idő hogy felfogd a választási törvényt. Hogy megértsd, pontosan úgy vegyes rendszer MARADT mint előtte volt és éppen úgy nem a listás szavazatok döntik el hogy ki alakít kormányt, mint 2010-ig se. 1990 óta az egyéni körzetek számítanak elsődlegesen és a listás eredmények csak kompenzálják azokat a szavazókat akik nem a győztes jelöltre szavaztak. 2010-is a 386 fős parlamentben volt 176 egyéni körzet, most meg a 199 fős parlamentre van 106 egyéni körzet. Korábban is és most is az tud kormányt alakítani aki a legtöbb egyéni mandátumot szerzi meg ÉS mellette listán IS magas szavazatszámot szerez. És bizony 1994-ben az mszp is így alakíthatott volna kormányt, csak bevette még az szdsz-t is a buliba és így meglett a 2/3-k is. 2006-ban az mszp-t azért nem tudta leváltani a fidesz, mert ugyan alig 1% különbség volt köztük a listás szavazatokban (43% és 42%) de az mszp 102 egyéni körzetet szerzett meg, a fidesz meg csak 68-t. Akkor nem volt gáz 43%-kal kormányra jutni?
#21 "véletlenül sem kezdtetek el hazugságokat terjeszteni, hogy Karácsony azért nyert mert a külföldiek rá szavaztak."
Aha. Mert az ugye nem hazugság hogy ezt terjesztette a fidesz?
Ja, várj, de. Ez is a ti hazugságotok.
Szimplán kijelentették hogy a korábbiakkal szemben legutóbb rengeteg külföldi IS szavazott Budapesten és nem kell nagy ásznak lenni hogy felismerjék, ha a fidesz nem kampányolt náluk hogy rájuk szavazzanak - szemben az ellenzékkel akik meg igen, akkor ezek a külföldiek nyilván nem Tarlósra szavaztak.
Tényleg bajod van azzal ha normális módon megállapítják hogy hibázott a fideszes kampánystáb, amikor figyelmen kívül hagyta az ott élő külföldieket és nem kampányolt hogy megszerezze a szavazatukat? Mert EZT mondták és nem amit hazudsz!
#25 Konkrétan szabályozva van hogy a parlamenti képviselők mekkora száma kell ahhoz hogy az adott törvényt módosíthassák. Sehol nincsen az hogy hány pártból kell kikerüljenek ezek a képviselők.
Pontosan erre írtam korábban a német rendszert, ahol Merkeléknek volt majdnem 80%-os többsége is. Akkor is "egyoldalúan" hozták meg az összes törvényüket, hiszen csak a kormánypártok képviselői szavazták meg őket, nem az a 20% ellenzékük. Valahogy azzal nincsen bajod.
Ahogyan korábban Bajnai kormáűnya KISEBBSÉGBEN kormányozta az országot mert a korábbi szövetségese az szdsz is kilépett a kormányból a végére. Mégis legálisnak tartod az összes törvényt amit elfogadtak, pedig az tényleg egyoldalú volt még sok szdsz-es sem támogatta.
Kettős mérce?
Meg volt a törvénymódosításhoz szükséges mandátumszám? Igen. Demokratikus, szabad választáson az emberek szavazták meg ezeket a képviselőket 2010-ben? Igen. Akkor amit módosítottak az törvényes. csak neked nem tetszik.
#27 Mi a célja a választásnak? Erre válaszolj! Mi a célja?
Nem az hogy mindenkinek a szava döntsön aki politikusnak áll! Az a választás célja hogy kiderüljön kiket hatalmaztak fel a választók hogy a nevükben döntéseket hozzanak.
Megtették. Meghozták a döntést. Nincs olyan hogy az összesnek tetszik, akkor nem lenne szükség választásra. Már eldöntötték korábban hogy mennyinek kell elfogadhatónak lennie egy törvénynek a parlamenti képviselők közül EZ van benne a szabályozásban, hogy egyes törvényekhez elég a parlamenti képviselők fele, máshoz meg akár a 4/5-e szükséges hogy egyetértsen.
NEM AZ ÖSSZES! Ha ez lett volna a szándék, hogy minden parlamenti párt egyetértsen a választási törvény módosításával, akkor ez lenne a törvényben. Akkor nem az lenne hogy a képviselők 2/3 kell a módosításhoz.
A szabály egyértelmű. Hol húznád meg a határt? 2010-ben a jobbik adta a parlament 12%-t és ellentétesen akarta a dolgokat, mint az mszp, lmp. mennyi képviselő beleegyezése kellett volna akkor neked? Elég lett volna 80%, vagy 88%? Mert 90%-nál már a jobbiknak is bele kellene egyeznie. Vagy megfordítva, hogy húzod meg a határt hogy biztos lehessen hogy minden párt beleegyezik? 5%-kal be lehet kerülni a parlamentbe. Akkor legyen 95% a határ, a 199 képviselőből igennel kelljen szavaznia 190-nek? Miért pont azzal van bajod hogy 2/3 elég volt a fidesz-kdnp-nek? Ha legközelebb valamelyik szövetség ennél többet ér el akkor az már rendben lesz? Vagy akkor is módosítani kellene hogy a kormányon levők véletlenül se szavazhassanak meg valamit - pedig pontosan erről döntöttek az emberek a választáson hogy az Ő SZAVUK DÖNTSÖN és ne azoké akik nem nyertek?
#29 Látom, te nem érted. Nincs olyan hogy egyoldalú a döntés, mert a mandátumszám van meghatározva. Pont nem az a lényeg hogy hány párt alkotja ezt a többséget, hanem hogy meglegyen ez a többség. Mert ezt a többséget szavazták meg az emberek.
A választók jogát vonod kétségbe a döntésre ha meg akarod szabni, hogy ettől függetlenül minek kellene még teljesülnie. Mert mi van ha a parlament 80%-t adja a kormánypárti többség? Akkor is egyoldalú a te szempontodból a döntés - hisz az ellenzéknek nem tetszett.
Olyan miatt hisztizel amire a választók már egyértelmű választ adtak. Nekik nem rossz ez a választási törvény.
És ne gyere a következő hülyeséggel, hogy ezzel a törvénnyel nem is lehet leváltani a kormányt, mert még soha nem volt ennyire könnyű nyerni és ráadásul úgy hogy 2/3 lehessen a mostani ellenzék ereje is. És bizonyíték rá az asok ellenzéki képviselő aki tudott nyerni egyéniben. Ha nekik sikerült, akkor sikerülhetett volna a többinek is és most a dk-momentum-lmp-mszp-jobbik 2/3 lenne kormányon és átírhatná a választási törvényt kedve szerint.
Gondolom akkor nem jönnél azzal hogy "egyoldalúan", pedig az akkor ellenzékbe szorulók ugyanúgy nem értenének vele egyet.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!