A Fidesznek milyen jó intézkedései voltak/vannak?
# 26!
Minden egyes kijelentésed hazugság. De azt látom, hogy téged érvekkel, tényekkel nem lehet meggyőzni.
"Nem látom a kettő hol következik egymásból, én kisebb államot akarok, kevesebb állami szerepvállalással és így kevesebb adóval."
Arról ment itt a sírás, hogy az egykulcsos adó miatt óriási bevétel kiesése lett az államnak. Tehát a kommentelők valójában adóemelést szeretnének.
Kevesebb az adó. Voltam vállalkozó 10 évvel ezelőtt is és nemrég szintén válllakozó lettem. Ég és föld a kettő. 10 éve Mo. volt erre az egyik legalkalmatlanabb hely, most pedig az egyik legjobb. (Ha valamit szindni lehet, akkor azok a NAV-os online űrlapok, mert UX szekembert nem látott...)
Kevesebb állami szerepvállalást szeretnél? Szuper, akkor örülsz az egykulcsos adónak! Így nincs az, hogy nem lehet az inflácóval arányosan emelni a béredet, mert úgyis kevesebbet érni. És az sincs, hogy utólag megemelik a határt és szívni fogsz.
"Már akinek, az alacsony keresetűeknek (akikből azért elég sok van az országban) inkább adóemelés. Az államnak nem a gazdagokat kellene még gazdagabbá tenni."
Ez a kijelentésed olyan, mint amikor az egészségügyi dolgozók béremelésénél azt mondanád, hogy nem a söfőröket kellene elszegényíteni. Nem tesz az állam gazdagabbá senkit sem. Viszont nem tesz extra adót arra, aki jól teljesít. És el kell engedni ezt a gazdag-szegény témát! Nem havi 1 milliós fizetésnél volt a határ (2010-ban), hanem 142 ezer Forintnál! Azt hirtelen nem találtam meg, hogy ez netto vagy brutto, de egy átlagosnak mondható fizetés is 200-250 (netto) körül volt akkoriban. Gyakorlatilag mindenhol minimálbérre jelentettek be, a többi pedig ment a borítékba. Mondjuk úgy, hogy a gyakorlatban egykulcsos adó volt már korábban is. :)
Ezzel szemben most sokkal többen vannak bejelentve valós keresettel és ezért sokkal többet is adóznak.
"Arról ment itt a sírás, hogy az egykulcsos adó miatt óriási bevétel kiesése lett az államnak. Tehát a kommentelők valójában adóemelést szeretnének."
Ebben nincs összefüggés.
Az egykulcsos adó miatt kiesett adó annyit takar,hogy a tehetősebbek kisebb arányban veszik ki a részüket az adózásból,mint eddig.
Van egy X összeg,amiből működtetni kell az országot,és ezt a pénzt akkor is beszedik,csak nem SZJA-ból.
Vagy másik megoldás,hogy csökkentik az oktatásra és egészségügyre költött pénzt.
Vagy nem emelik a minimál jövedelmeket.
Ez meg is történt,sem a családi pótlék,sem a minimálnyugdíj nem emelkedett.
Közben az adófizetők pénzéből ingyen 10 milliókat osztogatnak a nagycsaládosoknak,leginkább a tehetősebb réteg,aki ezeket igénybe veszi.
Az lesz majd még a "vicces",amikor a hitelt nem tudják fizetni.
A kormány ezzel a bankoknak tett jót.A lakosság jó részét pedig eladósítja hosszú időre.
Aki nem nagycsaládos,annak meg jóval több hitelt kell felvennie lakásvásárlásra,mint eddig.
Másik az euró árfolyam.
Ez is úgy fog működni,mint a CSOK.
Az elején jól járnak azok,akik euróban kapják a fizetésüket.
De szépen lassan majd az árak is követik ezeket,így gyakorlatilag,az euróban fizetést kapó és több eurót fog költeni,mint eddig.
Aki pedig forintban kap fizetést,azoknak drasztikus lesz.
Úgy,mint a 3 gyerekeseknek nem változik az ingatlanpiac,a többieknek többet kell fizetni.
Valódi nyertesei ezeknek az intézkedéseknek a nagytőkések,akik nem megélhetési szinten költekeznek az euróval,és nem csak lakhatási céllal vásárolnak ingatlant,hanem befektetési céllal.
Szóval az állam a tehetőseket pumpolja.
Csak ezzel az a baj,hogy ha nem támogatná őket az állam,már akkor is előnyben lennének.
"10 éve Mo. volt erre az egyik legalkalmatlanabb hely, most pedig az egyik legjobb"
Persze, aztán ha egy kicsit jobban megy a cégednek, vagy konkurenciát jelentesz valami fideszes erős embernek, akkor jönnek és tesznek egy visszautasíthatatlan ajánlatot. :)
"Kevesebb állami szerepvállalást szeretnél? Szuper, akkor örülsz az egykulcsos adónak!"
A kettő között semmiféle összefüggés nincsen.
"Így nincs az, hogy nem lehet az inflácóval arányosan emelni a béredet, mert úgyis kevesebbet érni."
Az már régen rossz, ha a te béredet csak a KSH által bekamuzott inflációval emelik évente, az bármilyen adórendszerben jóval kevesebbet fog érni, mint az előző évi fizetésed.
"És az sincs, hogy utólag megemelik a határt és szívni fogsz."
Mert most nyilván nem szívathatnak meg sehogy, nem emelhetik meg pl. az adókulcsot egyik napról a másikra.
"Ez a kijelentésed olyan, mint amikor az egészségügyi dolgozók béremelésénél azt mondanád, hogy nem a söfőröket kellene elszegényíteni."
Egyáltalán nem olyan.
"Nem tesz az állam gazdagabbá senkit sem"
Az állam a beszedett adókkal befolyásolni tudja, hogy mennyit viszel haza, ha még nem tűnt volna fel.
"Viszont nem tesz extra adót arra, aki jól teljesít."
Igen, belehalnának a milliós keresetűek ha nem tudnának évente háromszor nyaralni menni, csak kétszer. Brühühü. Mikroökonómia, csökkenő határhasznosság elve.
"És el kell engedni ezt a gazdag-szegény témát"
Nem, nem kell elengedni, az adóztatás egyik fontos funkciója a redisztribúció (újraelosztás), a társadalmi egyenlőtlenségek csökkkentése.
"Nem havi 1 milliós fizetésnél volt a határ (2010-ban), hanem 142 ezer Forintnál!"
És ki mondta, hogy ha újra bevezetnénk egy többkulcsos adórendszert, akkor annak pontosan ugyanúgy kellene kinéznie, mint ami volt a szocik alatt?
"egy átlagosnak mondható fizetés is 200-250 (netto) körül volt akkoriban"
A nettó átlagkereset a KSH szétkozmetikázott (pl. kihagyják az 5 főnél kevesebbet foglalkoztató vállalkozásokat, akik jellemzően minimálbérre jelentenek be) statisztikái szerint is 244 609 forint volt tavaly év végén, szóval maradjunk annyiban hogy még a nettó 200 ezer is legtöbbeknek egy álom volt 2010 körül. (persze, akkor többet ért a forint, mint most)
"Gyakorlatilag mindenhol minimálbérre jelentettek be, a többi pedig ment a borítékba."
Ez most is így van, akik ezzel trükköznek, azok most is minimálbérre jelentenek be, és a többit zsebbe adják, szóval ez sem érv az egykulcsos adó mellett. Ezt nem az adórendszerrel lehet megoldani, hanem egyrészt NAV ellenőrzésekkel, másrészt a magyarok mentalitásának kellene változni, hogy ne legyen sikk a "megoldjukokosba".
"Ezzel szemben most sokkal többen vannak bejelentve valós keresettel és ezért sokkal többet is adóznak."
A mondatod első részére valami forrást igazán linkelhetnél, különben kénytelen leszek azt hinni, hogy ezt te csak szeretnéd, a valóságnak pedig nem sok köze van hozzá.
#36!
Reagáltál minden sorra, csak semmit sem támasztottál alá semmivel sem.
Ráadásul tele vagy önellentmondással:
"
"egy átlagosnak mondható fizetés is 200-250 (netto) körül volt akkoriban"
A nettó átlagkereset a KSH szétkozmetikázott (pl. kihagyják az 5 főnél kevesebbet foglalkoztató vállalkozásokat, akik jellemzően minimálbérre jelentenek be) statisztikái szerint is 244 609 forint volt tavaly év végén, szóval maradjunk annyiban hogy még a nettó 200 ezer is legtöbbeknek egy álom volt 2010 körül. (persze, akkor többet ért a forint, mint most)"
"
Amilyen vérbaloldali ismerőseim dolgoztak a KSH-ban, nem hiszem, hogy abba az iránya kozmetikáztak volna, mint ahogy gyanusítod őket. (Bizonyítottan éppen 2010-ben, Gyurcsány alatt volt probléma a KSH-val.) Nem nézem utána a KSH adatainak, csak az emlékeimből írtam. Lehet, hogy sokaknak a 200 ezer elérhetetlen volt, de 250 alatt akkor egyik ismerősöm sem keresett.
Tehát az én oldalamon van egy tapasztalás és a KSH, te meg annyit tudsz mondani, hogy sokaknak ez álomfizu volt. Máshonnan merítünk.
#39: A KSH szerint 2010-ben 132 825 forint volt a nettó átlagfizetés. Lépj ki a buborékodból.
Ha akkoriban is torzítottak, az még inkább engem támaszt alá, mert még messzebb volt az átlag a valóságban az általad gondolt 200-250 ezer nettótól.
"Bizonyítottan éppen 2010-ben, Gyurcsány alatt volt probléma a KSH-val."
Egyébként 2010-ben már nem is Gyurcsány volt kormányon, de ne zavartasd magad.
Az meg hogy a KSH hogyan torzít most pl. az öt főnél kevesebbet foglalkoztató vállalkozások kihagyásával, azt nem a kisujjamból szoptam ki, ők maguk írják le a módszertanukban. Például itt: [link]
"Az adatok vonatkozási köre a legalább 5 főt foglalkoztató vállalkozások"
Szóval ámíthatod magadat nyugodtan, de attól a valóság nem fog változni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!