Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ti tudtok olyan eseteket...

Ti tudtok olyan eseteket mondani, amikor a Fidesz konkrétan ellehetetlenítette valakinek a vállalkozását/megélhetését?

Figyelt kérdés

A mezőgazdaságban dolgozom, és ma jött egy olyan levél, hogy a továbbiakban egy föld eladásánál a Nemzeti Földügyi Központnak van elővásárlási joga a földekre. Ez ugye azt jelentheti, hogy ők megveszik, és olyannak adják el, aki nekik szimpatikus, ezzel gyakorlatilag ellehetetlenítik, hogy mi gazdálkodók vehessünk földeket.

Arra lennék kíváncsi, hogy a Fidesz kormányzásának történetében milyen hasonló esetek voltak, amikor valakinek ellehetetlenítették a munkáját? Persze, a trafikok kiosztásánál is volt, amikor rokkantnyugdíjastól vették el a butikjának a megélhetését, vagy ott van a kishantosi ügy. Ti tudtok még hasonlókat sorolni?


2020. febr. 25. 18:48
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
52%
#9: És azt tudod-e cáfolni, hogy az egyetemi rektorok, és kancellárok politikai kinevezettek?
2020. febr. 25. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%
#9 a kancellárt a miniszterelnök nevezi ki, abszolút politikai beállítottság alapján, nálunk is helyi hithű fideszes ember a kancellár. Már ránézésre is undorító, minden gesztusa és megmozdulása sugallja amit a fideszben utálni lehet. Kb kiskirály az egyetemen, nagyobbra tartja magát, mint a rektor.
2020. febr. 25. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
0%

jajj az örjöngő balosok megjöttek

egyetemen ti még takarítónak is kevesek lennétek valljuk be

2020. febr. 25. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%

#9


"az egyetemeknek nem igazgatója hanem rektorja van, amit az egyetem szenátusa választ


a kancellár meg egy ettől független pozíció"


Pont erről van szó!! A dékánok, a szenátorok, a rektorok, stb., nyilvános pályázat útján választhatók, míg a kancellárok nem. A kancellárok személyébe SEMMILYEN beleszólása nincs az egyetemnek. Jelenleg kancellárt egyetlen ember delegálhat, a miniszterelnök, aki történetesen Orbán Viktor. Orbán mondja meg, hogy az egyetemeknek ki lesz a kancellárja, e kérdésben mindenki másnak kuss van.

Ez amúgy alkotmányellenes, mert a 41/2005. (X. 27.) AB határozat kimondja, hogy az adott felsőoktatási intézmény autonomitásába külső szerv beleszóljon. Legalábbis ez így volt, amíg Orbán azt nem mondta, hogy ez mától nincs így...

2020. febr. 25. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
0%
a kancellárnak egyébként semmilyen beleszólása nincs az egyetem működésébe, mielőtt felspanolnád magad rajta
2020. febr. 25. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%
Csak pénzügyileg irányítja, tehát elvonhat forrásokat minden olyan tevékenységtől, ami veszélyes a rendszer szempontjából.
2020. febr. 25. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
0%
nem, ezt rosszul tudod
2020. febr. 25. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
47%
Műganajos Bige Laci?
2020. febr. 25. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
66%
Rokon ismerősének cége évek óta dolgozott a falusi önkormányzattal, mindig elégedettek voltak vele. Egyszercsak a semmiből felmondtak a megállapodást, és egy Mészáros-csoportba tartozó cég kapta, a tulaj meg amikor reklamált konkrétan meg lett fenyegetve hogy a saját érdekében sokkal jobban teszi ha nem erőlteti a dolgot.
2020. febr. 25. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%

#17:


"...az intézmény működtetését a kancellár végzi, aki felel a felsőoktatási intézmény gazdasági, pénzügyi, kontrolling, belső ellenőrzési, számviteli, munkaügyi, jogi, igazgatási, informatikai tevékenységéért és az intézmény vagyongazdálkodásáért..."

"...A kancellár megbízására a miniszterelnök jogosult..."

"...A felsőoktatásban a vezetők feladat- és hatáskörét, továbbá a kinevezés feltételeit a nemzeti felsőoktatásról szóló 2011. évi CCIV. törvény határozza meg..."


[link]


------------


"...13/A. §46

(2) A kancellár

a) felel a felsőoktatási intézmény gazdasági, pénzügyi, kontrolling, belső ellenőrzési, számviteli, munkaügyi, jogi, igazgatási, informatikai tevékenységéért, az intézmény vagyongazdálkodásáért, ideértve a műszaki, létesítményhasznosítási, üzemeltetési, logisztikai, szolgáltatási, beszerzési és közbeszerzési ügyeket is, irányítja e területen a működést,


b) felel a szükséges gazdálkodási, valamint az a) pontban meghatározott területek tekintetében a szükséges intézkedések és javaslatok előkészítéséért, ennek keretében – a nem a konzisztórium hatáskörébe tartozó kérdésekben – egyetértési jogot gyakorol a 12. § (1) bekezdés, valamint 13. § (1) bekezdés szerinti jogosultnak az intézmény gazdálkodását, szervezetét, működését érintő gazdasági következménnyel járó döntései és intézkedései tekintetében; az egyetértés e döntések érvényességének, illetve hatálybalépésének feltétele,


c) a felsőoktatási intézmény rendelkezésére álló források felhasználásával gondoskodik annak feltételeiről, hogy a felsőoktatási intézmény gazdálkodása az alapfeladatok ellátását biztosítsa,


d) gyakorolja az intézmények részvételével működő gazdasági társaságokban és gazdálkodó szervezetekben a tulajdonosi jogokat,


e) a 13. § (2) bekezdésében, valamint a 14. § (3) bekezdésében meghatározott kivétellel munkáltatói jogot gyakorol a felsőoktatási intézményben foglalkoztatott alkalmazottak felett, gondoskodik a jogszabályoknak megfelelő pénzügyi-szakmai kompetencia biztosításáról,


f) gondoskodik a gazdasági vezetői feladatok ellátásáról, megbízza a gazdasági vezetőt, visszavonja a gazdasági vezető megbízását..."

"...13/B. §55 (1) Állami felsőoktatási intézményben az intézmény stratégiai döntéseinek megalapozása, valamint a gazdálkodási tevékenység szakmai támogatása és ellenőrzése céljából konzisztórium működik.

(7) A konzisztórium üléseit a kancellár készíti elő..."


[link]


--------------------------------


Feketén-fehéren le van írva a 2011. évi (azaz Fidesz-kormányos) törvényben.


-A kancellárt a miniszterelnök jelöli ki. (Egyértelműen olyat aki szimpatizál a saját nézeteivel, ötleteivel.)

-A kancellár felel, illetve dönthet akár teljesen egyedül is bármilyen, az intézményt érintő pénzügyi kérdésben.

-Bármi olyan esetben, ahol a konzisztórium ülne össze, a kancellárnak kell mindent előkészíteni, valamint a konzisztórium elnöke (ha nem ő maga az) sem térhet el a kancellár általi előkészített napirendtől.


Azaz az olyan döntésekben is ahol konzisztórium lenne szükséges, csak egy látszat intézkedés, mert csak azzal, és csak úgy foglalkozhatnak, ahogyan azt a kancellár (ismét felhívva itt a figyelmet arra, hogy a miniszterelnök választotta) előkészítette.


K. N.

2020. febr. 25. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!