Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ti nem csömörlötök attól,...

Ti nem csömörlötök attól, hogy Európa egyik legszarabb országába születtetek?

Figyelt kérdés

A bérek az egyik legalacsonyabbak, de az árak nyugatiak. Ez a legrosszabb kombináció, ennél már az EU-n kívüli országokban sem rosszabb a helyzet, mert ott keleti árak is vannak. Az EU-n belüli országok közül Bulgária után meg a legszegényebb Magyarország.

A politika nagyon-nagyon szar, nekünk van szerintem a legrosszabb kormányunk és úgy összességében a legrosszabb politikusaink Európában, itt a legnagyobb a korrupció.

Ti egyszerűen nem érzitek szarul magatokat, vagy szerencsétlennek, hogy miért pont ide kellett születnetek?


2020. febr. 17. 16:11
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%

,,A politika nagyon-nagyon szar, nekünk van szerintem a legrosszabb kormányunk és úgy összességében a legrosszabb politikusaink Európában, itt a legnagyobb a korrupció."


Ne zavarjon, hogy ez az egész régiónkra igaz, nem csak Magyarországon mennek azok, amiket írsz. Ugyanúgy orbitális korrupció van mind Szlovákiában, mind Romániában.

Ugyanúgy csóróság van sok helyen mind Szlovákiában, mind Romániában.

Románia annyiból tér el, hogy ott nem focistadionokat építenek mindenhova, hanem Ortodox tempolomokat. Még olyan falvakba is, ahol nincs egyetlen egy ortodox sem. Nem, ez nem vicc.


,,De,Magyarországon van a legnagyobb lakhatási válság."

Ez is negyed igazság. Hol van lakhatási válság? A frekventált helyeken. Elmész máshova pár millióért nem tudsz teljesen lakható házakat eladni. Máshol meg garázs méretű lakásokért is verekednek lassan.

2020. febr. 17. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
70%

#2 Milyen rombolást? Rombolást azt végzett, aki(k)nek köszönhetően Magyarország fejlődése lassulni kezdett és a többi régiós ország lehagyott minket. Ez történetesen kb. 2004 és 2012 között történt. És nem vagyok Fideszes, ezeket a statisztikák mutatják. Ameddig a többi régiós ország dinamikusan fejlődött, a mi növekedési ütemünk csökkent.


Nem álom a Fidesz, de azért azt állítani, hogy romboltak, az szerintem enyhén a valóság elferdítése.

A demokrácia szintjéről lehet vitatkozni, jogosan, de azért azt a kort, ahol megtörtént 2006, a Youtubeon az összevágott Gyurcsány videókat letiltotta az MSZP sem nevezném annyira demokratikusnak.

2020. febr. 17. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
6%

12:

1. De, rombol a Fidesz. Még jobban, mint Gyurcsányék tették valaha. Kb. röhej, hogy hol tart az oszágunk annyi pénzből amennyivel tudnának rendesen gazdálkodni.


2. MSZP nem tud letiltatni videókat Youtuberól. Pont. Egy videót a Youtube tilthat le. Kezdeményezhet levételt, de azt be is kell bizonyítani, hogy a szabályzatba ütközik.


3. 2006-tal a legnagyobb hülyeség Fideszes téma alatt jönni, mivel azt az egészet Orbán rendeztette meg. Nem hiába szavalt ő beszédeket, stb.

2020. febr. 17. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
68%

Tény,hogy nem minden a legjobb(sőőőt)de aki tesz érte,és nem hülye az bárhol meg tud jól élni.Én például olyan közegben nőttem fel,ahol csak azt hallottam milyen szar ez az ország,mindenki meneküljön innen stb.Mivel 0-24ben ez tapadt rám,ezért én is egy negatív idióta lettem.Gimi után mentem ki Bécsbe egyetemre,majd egy konferencia során egy afrikai országba.Egyszerűen az emberek csodálatosak voltak!!!

Csinaltak magulnak saját iskolát,a gyerekek műveltel voltak,együtt mentek az időseknek kutat fúrni,hogy ne kelljen x kilométerr megtenni a vízért,segítettél rgymást.Az egyik társam megkerdezett egy 17 éves sracot,hogy el szeretne-e költözni innen.Azt mondta:nem,szeretek itt élni,megvan mindenem informatikát tanulok,és imádom az itteni életet a világért se költöznék más fejletebb országba.Ez volt az a pont,amikor fogtam a ciccomat Bécsben és hazajöttem.Felépítettem az életem,és nagyon szeretem azt aki vagyok,és az itteni életet.


Tudjátok én azt gondolom,ez a jólét átka.Az ember nem veszi észre,hogy itt is lehet élni még ha problémák is akadnak bőven,hanem látják,hogy Pistike újabb Mercivel furikázik haza Németországból,es ezért mindenki elhatározza magát hogy kiköltözil,aztán él mint Marci Hevesen.

Meg kell becsülni ahol élünk,es tenni a jobb körülmenyekért.Ez a veleményem

2020. febr. 17. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
31%

,,Felépítettem az életem,és nagyon szeretem azt aki vagyok,és az itteni életet."


Csak azt nem teszed hozzá, hogy ezt egy óriási anyagi tőkével tudtad elkezdeni. Akinek sok pénze van persze, hogy utána tud olyan feltételekt teremteni magának, akár olyan vállalkozást is nyitni. De akinek nincs pénze idehaza sose termel ki annyit.

2020. febr. 17. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
80%

"Csak azt nem teszed hozzá, hogy ezt egy óriási anyagi tőkével tudtad elkezdeni. Akinek sok pénze van persze, hogy utána tud"


És téged ki akadályoz meg abban h megszerezd?

2020. febr. 17. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
70%

#13


1.) Legnagyobb rombolást Gyurcsány csinálta. Ha előrehozott választásokat írtak volna ki, lehet, hogy a Fidesz tarolt volna, de a világválsággal is neki kellett volna megbirkóznia (amibe valószínűleg beletört volna a bicskája). Nézd meg az MSZP mai támogatását. Az SZDSZ meg ugye már tudjuk hol van.


2.) De, ha nem is közvetlenül az MSZP, de volt erre eset.


[link]


3.) Az öszödi beszédet nem tudom ki szivárogtatta ki, de az már nem a Fidesz hibája, hogy nem vállaltak felelősséget Gyurcsányék. Mondjuk jól jött ki ebből a Fidesz.

2020. febr. 17. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
56%

Szerintem sokan érzik magukat szarul emiatt. Nem normális az, hogy nyugaton sokkal jobban élnek, holott semmivel sem okosabb emberek, illetve a szaktudásuk se biztos, hogy olyan sokkal nagyobb.

Abban, hogy Magyarország Európa egyik legszarabb országa lenne, nem vagyok biztos, de abban igen, hogy valóban sok probléma van. Rossz egészségügy, rossz oktatás, gyenge színvonalú egyetemek, bűnözés, alacsony fizetések, magas ingatlanárak biztosan vannak, ami tényleg nem teszi kellemessé az itt élést, de azért más országba születés se jelent garanciát arra, hogy minden jó lenne. Például a nagy nyugati Angliának is megvan a magas gondja, például az, hogy annyi késelés van, hogy már ki van fogyva a kórházak vérkészlete, az USA-ban meg mindennapos lövöldözések vannak.

Egy jó kormányzás kellene, akkor nem is lenne olyan rossz itt élni, a lehetőség meglenne a fejlődésre.

2020. febr. 17. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
31%

16: Látszik, hogy nem érted a lényeget.

Te megcsináltad, mert alapból baromi sok kezdőtőkéd volt hozzá, amit külföldön kerestél meg.

Más, aki idehaza dolgozik csak nem tud ennyi kezdőtökét összeteremteni. Az nem fogja tudni elkezdeni ugyanazt, amit te a hatalmas kezdőtőkédből.

Akkor meg ne mondjuk olyanokat, hogy idehaza is mindenkinek meg van a lehetősége.

2020. febr. 18. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
48%

#19

Az a kezdőtőke lehet egy speciális tudás is. Meg aztán egy elképzelés, hogy mit kezdjen vele.

2020. febr. 18. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!