Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Soros György shortolja a...

Soros György shortolja a Forintot?

Figyelt kérdés
2020. febr. 15. 11:11
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

"tehát a kormány akkor lenne okos ha csinálna olyan munkanélküliséget mint dél-olaszországban meg görögországban?"


Ha ennyire vagy képben a témával, akkor inkább ne is szólj hozzá.


[link]


Azért gyengül a forint ilyen ütemben, mert a Nemzeti Banknak köztudottan nincs árfolyampolitikája. Inflációpolitikája van, ott tartják is kb. a toleranciasávot, de szerintem azt is tudatosan átfogják lépni, mert most adtak ki 2000 milliárdnyi fix kamatozású állampapírt, ami mellett ha nagyobb az infláció, akkor kb. megspórolják a kamatkiadásokat. Ez persze csak egy sejtés a részemről, de mostmég nem úgy tűnik, hogy tévednék.

2020. febr. 15. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
0%

ez a magas kamatpolitika egyenes hozadéka, és nem csúcszós leejtő


teljesen világos, ha nő a tőkeköltség akkor csökken a profit

ha csökken a profit akkor nő a munkanélküliség


olaszországban és görögországban jóval nagyobb az egy alkalmazottra eső költség, mint amekkorát egyébként a gazdaság termelékenysége alapján megengedhetne magának, és ezért van az, hogy arrafelé brutál a munkanélküliség

2020. febr. 15. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Nem, azt Orbán csinálja Matolcsyval karöltve. Nem tudom, mi nem világos ezen, hiszen maguk mondták.
2020. febr. 15. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

"ez a magas kamatpolitika egyenes hozadéka, és nem csúcszós leejtő"


Mi olyan messze vagyunk a magas kamatpolitikától, mint Makó Jeruzsálemtől. Az is érvelési hibának minősül, ha szerinted ha fél %ponttal növelnénk a kamatokat, az görögországi csődöt és munkanélküliséget eredményezne.


A kamatpolitikai egyébként is alacsonyabb munkanélküliség mellett érdemes meglépni, mert akkor van hozzá mozgásterünk. Alacsony kamatpolitika mellett a vállalkozások egészségtelen módon eladósodhatnak, ha pedig jön egy válság (és már 1 éve erről beszélnek, meg gazdaságvédelmi intézkedésekről, amiknek én nem látom okát, de most éljünk az ő feltételezésükkel) akkor ez fokozottan igaz lesz.


De ha ezektől mind el is tekintünk, még mindig ott tartunk, hogy a gazdaság kezd kilengeni, aminek a stabilizálásához előbb vagy utóbb monetáris szigorítás is kelleni fog, attól függően, hogy milyen célokat fogalmaz meg magának a felsővezetés.


Az is megoldás lehetne, ha végre rá lehetne venni a lakosságot, hogy megtakarításaik 60%-át ne készpénzben tartsák, ugyanis ez valamiért hungarikumnak megmaradt nálunk a többi országhoz képest.

2020. febr. 15. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

# 12


Érdekes, hogy csehek évek óta emelik a kamatot, mégis a cseh munkanélküliségi ráta a legalacsonyabb az EU-ban, majd 1 százalékkal alacsonyabb, mint Magyarországon, a cseh korona tartósan erősödik az euró képest.


Most akkor hogyan is van ez?

2020. febr. 15. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!