Az MSZP (Gyurcsány) kormányzása idején ki mondta ki hitelesen, hogy államcsőd közeli helyzet van?
Gyurcsány Ferenc nyilatkozta a Vasárnapi Hírek című hetilapnak, hogy államcsőd közeli helyzet volt és a nagy megoldás az IMF hitel. (20 milliárdos hitelről állapodtak meg az IMF-el, enélkül akár be is következett volna)
Komolyan nem értelek titeket, ott a google meg lehet keresni, hogy ki mikor mit nyilatkozott de ehelyett az ilyen alternatív valóságaitokkal jöttök, hogy csak a Fidesz találta ki amikor épp Ferenc haknizott ezzel, hogy megmentették az országot az államcsődtől.
De még ha ne adj isten IMF hitel nélkül sikerült is volna kihúzni azért az valamit csak jelenthet, hogy inkább felvett a kormány az éves költségvetésének közel felét a biztonság kedvéért.
"Magyarország nem tudta volna elkerülni az államcsődöt, ha nem kapott volna támogatást nemzetközi intézményektől – idézi Gyurcsány Ferenc kormányfő nyilatkozatát a bukaresti üzleti napilap, a Ziarul Financiar."
Köszönöm a google ajánlását, de én nem ilyenre gondoltam, hogy igen persze lehetett volna államcsőd ha nem tevékenykedik ügyesen egy kormány a válság korszakban. Ilyen helyzetet a Fidesz is felállított 2013-ban válság nélkül.
Ellavírozták, elvileg ez egy kormány dolga, ettől még nem mondjuk, hogy csődbe vitte majdnem az országot, az más kérdés, hogy a Fidesz retorikája soha nem engedné azt nyilatkozni amit ugyanebben a helyzetben Gyurcsány nyilatkozott. Arra gondolok ami komolyan vehető független forrásból származik és valós az államcsőd küszöbe.
#6/#7 Egy újság a veszélyekről ír amiből mint láttuk semmi se lett szerintem teljesen más kávéház, mint amikor felveszel 20 milliárd dollárnyi hitelt, mert senki se akar magyar állampapírt venni.
Az IMF hitelt meg ügyes tevékenykedésnek nevezni maga az agyrém, főleg mert ezért cserébe komoly megszorítások történtek. (kb. olyan mintha falnak csapod az autód de te vagy a hős, mert az anyós ülésen ülőnek bekötötted a kezét)
Az volt a szerencséje Magyarországnak, hogy az EU/IMF nem akart államcsődöt látni de pont a piacról nem tudta már magát finanszírozni, mert senki se akart magyar államkötvényt venni.
2012/2013-ban nem volt ilyen veszély, hogy nem akarnak magyar állampapírt venni, egy év alatt 4 ezer milliárdról 5 ezer milliárdra nőtt a külföldiek forint-állampapírjának állománya.
2008-ban se az volt a baj, hogy drága az adósságfinanszírozás hanem az, hogy senki se olyan hülye, hogy piaci alapon vásároljon magyar állampapírt az meg ha senki nem akar neked pénzt adni a csőd.
2006-ban Nem M.o.-on éltem. Akkoriban a világsajtóban jelent meg, hogy Görögország és Magyarország a csőd szélére került -két évvel a világgazdasági válság előtt.
A korábbi baloldali kormányzások idején is voltak hasonló "jelenségek", elég csak a Bokros-csomagra, létszám-leépítésekre, állami- és közszférában bevezetett bérstopra utalni. A Fidesz választási győzelmei éppen arra a szlogenre épültek, hogy "elég volt a megszorításokból".
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!