Miért mondják azt, hogy diktatúra van?
12#
Kérdező! Szerinted bárki komoly képpel ki meri jelenteni, aki ismeri a diktatúra fogalmát, hogy diktatúra van? Csak tudod, vannak apró, jelentéktelennek látszó mozzanatok, amik azért felvetnek néhány kérdést.
Egyrészt: te is elkanyarodtál az "elmúltvalahányévezés" érvelési rendszere felé, ami annyira kényelmes és habkönnyű, hogy nehéz neki ellenállni. Talán csak egy kicsivel múlja felül a "fideszbérencezés" típusú ellenpontozást. A helyzet az, hogy amíg ez a két érv csap össze, addig nincs sok esély arra, hogy értelmes párbeszéd alakuljon ki...
Másrészt: elég nagy baj az, ha itt, mondhatni Európa szívében, a fejlett világ részén Észak-Korea példájával kell ellenpontozni a magyar politikát. "Lám, Észak-Koreában elvisznek a táborba koncentrálódni, míg nálunk általános titkos választójog van". Biztos, hogy ezeket az országokat kell összevetni? Kapásból tudnék én is 5 olyan országot mondani, ahol fele annyira teljesülnek az emberi jogok és kétszer akkora a korrupció. Kell ez nekünk? Nem érezzük, hogy ez övön aluli?
"Az újsàgot, tv műsort nem is muszáj nézni, olvasni. Nem kötelező mindent elhinni. Ha elhiszik, és szavaznak az nem diktatúra."
Valóban nem muszáj elhinni. De biztos, hogy ezek a műsorok olyan jót tesznek a magyar társadalomnak? Az, hogy bizonyos csoportokat egymásnak ugrasztanak, pusztán ideológiai alapon? Az, hogy a média összes felületén ömlik a szociális uszítás, egymás elküldése a k+anyjába és erre a média még alaposan rá is játszik?
Miért van az, hogy egyes értelmiségiek (!) már a szájukra sem merik venni a miniszterelnök nevét, ha elhangzik bármilyen fontos kérdés, ami az országot vagy a társadalmat érinti? Ki fog akkor értelmes párbeszédet folytatni ezekről a kérdésekről? Vagy akkor marad a nemzeti konzultáció? Vagy a megoldás az, hogy akkor mindenki nézze azt amit akar, és higgyen abban amit akar.
A jó hír az, hogy nincs diktatúra, demokrácia van.
Csak így nehéz A-ból B-be eljutni
" Èn érveltem, hogy szerintem miért nincsen, erre fel a helyett, hogy próbált volna ràm cáfolni, azt mondja, hogy fizetett propagandista vagyok, meg hogy."
Talán olvasni kéne a hozzászólásokat.
Válaszolj ezekre a kérdések Mr. történelemtanár:
1. Kádár korszakban ezek szerint nem volt diktatúra? Elvégre akkor már nem volt divat, hogy elvigyen a rendőr, vagy hogy fegyver fogjanak az emberre.
2. Akkor szerinted Gyurcsány alatt diktatúra volt, mert 1 embernek eltalálták gumilövedékkel a szemét és voltak rendőri túlkapások?
3. Ezt már a másik kérdésednél is feltettém, mindjárt első hozzászólóként: Van valami ellenvetésed arra, hogy autokráciának nevezzük a mostani rendszert?
Tudod kérdező, az úgy van, hogy egy ország vezetésének módszerit lehet kategorizálni. Ezután meg lehet vizsgálni, hogy azok a "diktatúra" tulajdonságai közé tartoznak-e. És ebből eldől a helyzet.
Az nyilván nem lehetséges, hogy egy diktatúrában minden diktatórikus. Például Hitler rengeteg hasznos intézkedés hozott. Csakhogy nem ez számít, hanem a cél.
Az érvelésed annyira gyerekes, hogy nem is érdemes foglalkozni vele. Gondolj bele (ha akarsz és tudsz): általában nem az a probléma, hogy elhiszünk-e valamit, hanem az, van-e lehetőségünk megtudni egyáltalán. És erre mekkora energiát kell fordítani.
Annak végképp nagyon örülök, hogy a Fidesznek külön gondja van rá, hogy személyesen téged pontosan és időben tájékoztasson mindenről. Különben honnét e magabiztos tudás arról, mi történik a színfalak mögött? Bármelyik színfalak mögött!
Most parlamentáris diktatúra van, ami azt jelenti, hogy a nép választja meg látszólag "szabadon" azokat, akik majd a ciklus alatt magasan lesz@rják azoknak az akaratát, akiknek köszönhetik a bársonyszéküket.
A hallgatólagos egyesség pedig úgy szól, hogy: Én azt mondok amit akarok, te meg azt és annyit lophatsz, amennyit akarsz.
Kedves kérdező! Mielőtt elkezdenél érvelni, előbb nem ártana tisztában lenni az alapfogalmakkal. Először ia a diktatúra nem egyenlő az állami terrorral. Ha fenntartják a jogállam látszatát, az még messze nem demokrácia. Demokráciában a hatalmi ágak szigorúan szét vannak választva és a fékek és ellensúlyok rendszere biztosítja ezek függetlenségét, a diktatúrában ezek egy kézben vannak és az állampolgároknak ebbe nincs beleszólásuk.
Magyarországon az összes hatalmi ág a fidesz kezében van, a fékek és ellensúlyok rendszerét felszámolták, a civil kezdeményezéseket ellehetetlenítik -ezek alapján nem nehéz eldönteni, hogy ez melyik berendezkedésnek felel meg...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!