Nem kellene lassan kiírni a pályázatokat a Nagy Áprilisi
Fülkeforradalom 10. évfordulójára?
Figyelt kérdés
Bizony, örömkönnyek szöknek a szemembe, ha belegondolok, hogy idestova tíz éve építjük már a nemzeti kereszténydemokráciát. Nincs már messze az az április, és még mindig nem látok egyetlen pályázatot sem, ami íróknak, költőknek, dalszerzőknek szólna, hogy nemzeti hangvételű műveikben örökítsék meg a tíz évvel ezelőtti Nagy Áprilisi Fülkeforradalom szellemiségét. Az óvodásoknak, iskolásoknak is kell idő, hogy az elkészült dalokat, verseket be tudják gyakorolni az előadásig. Ti nem érzitek úgy, hogy picit máris csúszásban vagyunk? Attól félek, hogy ha nem sikerül minden tökéletesre, a hanyatló nyugat imperialista elitje és itthoni, hazaáruló kiszolgálóik megint belekötnek majd valami apróságba, hogy Soros Györggyel az élen kinevethessék nemzeti, kulturális értékeinket. Hogy bölcs vezérünk kedvelt sportjából vegyek egy analógiát, nem adhatunk egy ilyen labdát Brüsszelnek. Ti mit gondoltok erről?
természetesen lesznek, EU-s pénzekből, némi túlszámlázással :D
2020. jan. 9. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
2/5 anonim válasza:
Nekem meg az jutott erről eszembe, hogy lassan 10 éve annak, hogy elindult az a folyamat, amely végre jelentős gazdasági növekedést, az infláció drasztikus csökkenését, a reálkeresetek jelentős növekedését, a munkanélküliség csökkenését, a devizahiteles csapdából való szabadulás lehetőségét elhozta... Ellentétben az azt megelőző nyolc évvel!
2020. jan. 9. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
3/5 A kérdező kommentje:
Persze, mindezek fontosak, én sem vitatom a magyar gazdasági csodát, amit a hanyatló nyugat felől nézve legfeljebb csak irigyelhetnek. De ha megfeledkezünk nemzeti kultúránkról, nemzeti értékeinkről, egy valódi, nemzeties nemzet tiszta nemzetiségéről, és ehelyett pusztán a számokat és a gazdasági mutatókat nézzük, a gondolkodásunk könnyen hasonlatossá válhat ahhoz, amit a nyugati háttérhatalom képvisel. Pontosan ahhoz, ami ellen küzdelmet vívunk! Soros György a részletekben rejtőzik, ezért a lankadatlan éberség mindennél fontosabb.
2020. jan. 9. 10:30
4/5 anonim válasza:
#2 11 éve indult el, aztán 8 éve megakadt a kuszaszemnek köszönhetően.
De ez a folyamat (világgazgasági fejlődés), mindig a válságig tart. De az adóemelések, új díjak, illetékek, maradnak.
A papíron jónak látszó infláció, és reálbér, viszont nincs köszönőviszonyban a valósággal.
A devizahiteles csapda is marad, amiből ugyan úgy lehet szabadulni, mint régebben: többszörösét fizetik vissza.
2020. jan. 9. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
5/5 anonim válasza:
"Nekem meg az jutott erről eszembe, hogy lassan 10 éve annak, hogy elindult az a folyamat, amely végre jelentős gazdasági növekedést, az infláció drasztikus csökkenését, a reálkeresetek jelentős növekedését, a munkanélküliség csökkenését, a devizahiteles csapdából való szabadulás lehetőségét elhozta... Ellentétben az azt megelőző nyolc évvel!"
Igen, olyan gazdasági felemelkedésben van részünk hogy Ukrajnát és Szerbiát kivéve az összes szomszédos ország lehagyott minket. Infláció csökkent? Hahaha. Nézz körbe egy boltban és meglátod hogy mennyire nőtt. A fizetésemeles nem követi az inflációt úgyhogy reálerteken nem nőnek a bérek csak stagnalnak. Ezt minden 80 IQ-val legalább rendelkező ember képes felfogni.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!