Mièrt szidják az ellenzèkiek állandóan a stadionépítést, a sportra költött pènzt?
Kicsit rosszak a következtetések. Az EB-re a vigaszág vigaszágán jutottunk ki, és csakis azért, mert Dárdai Pál lefektetett bizonyos alapokat. Az ő elmondása és elemző cégek szerint is katasztrófa az utánpótlás rendszere, öntjük bele a pénzt de eredményeket így nem fog hozni.
A Fradi ha továbbjut, az már megint kb csak szerencsén fog múlni. Ráadásul tele van középszerű légiósokkal, ahogyan az egész magyar bajnokság egyébként.
Persze legalább kézilabdában nagyon szép eredményeket érünk el, a Győr, a Veszprém, a Szeged is európai top csapat. Kár, hogy az ott játszó magyar játékosok összeszámolásához lassan már egy kezem is sok lesz.
A mindig jó helyezéseket elérő és jó meccseket játszó magyar kézi válogatottnál mostanra az is bizonytalan szokott lenni, hogy kijut-e az aktuális nemzetközi tornára. Ott pedig rendszeresen leégünk.
Szóval mióta a politika ennyire átszőtte a sportot, én csak visszaesést látok. És nem értem, szerinted hogyan segít ez a népsportban. Van arra vonatkozó statisztika, hogy emiatt akár csak egy magyar ember is egészségesebb lenne? Ráadásul az új stadionokat senki sem tudja használni. Vagy azt mondod, hogy az utca embere bármikor bemehet oda futni vagy focizni? Kétlem...
Nem azzal van a baj, hogy felhúzunk a fradinak,vidinek vagy éppen a Szegednek/Veszprémnek/Győrnek egy új arénát, mert van rá kereslet, és eredmény is akad.
Az már inkább zavaróbb, hogy az utolsó utáni kis faluban is többezres aréna épül, az NBII-III-as csapatoknak.
Pl. A haladásnak van egy kb. 7 ezres arénája ami most épült, de 100%, hogy kiesnek az NBIII-ba.
Megérte rá költeni?
Bár hivatalosan ez így nincsen meghatározva, de az állam feladatai azért sorrendbe állíthatóak aszerint, hogy valami alapfeladat, fontos feladat vagy inkább önként vállalt tevékenység.
Úgy tűnik logikusnak, hogy az állam először lássa el maradéktalanul az alapfeladatait (pl. minőségi infrastruktúra, hatékony rendvédelem, igazságszolgáltatás és hivatalok stb.), majd a fontos feladatait (pl. egészségügy, oktatás, közlekedés) és ha marad pénze, akkor foglalkozzon olyan dolgokkal, amik nélkül azért lehet élni.
Nálunk viszont most úgy néz ki, hogy az utak rosszak, hivatali dolgozóból lassan hiány van, az egészségügy forráshiányos, a büntetés-végrehajtás intézményei sok száz százalékos telítettséggel működnek, egy kis havazás kinyírja a fél közlekedési infrastruktúránkat és mégis, a beruházások, amik a mostani csapatot leginkább meghatározzák a stadionépítések.
Buta érv ezeknek az egészségmegőrző szerepét felhozni legitimációs érvként, mert egyszerű halandó a széltől is védett gyepekre a kis lábujját sem teheti rá. Ezek szórakoztatóipari létesítmények. Ugyanolyan, mintha az állam országos night club terjesztési programot nyomatna a rúdtánc sport jellege miatt.
"A foci válogatott több mint 20 év után először kijutott az EB-re, most is van esèlye még kijutni egy újabbra. "
40 év után. Esély kijutni? Ja, végülis esély az van :) Hogy aztán rommá verjenek minket. Nem, most nem valószinű, hogy a portugáloknak tökéletes lesz a 3:3 :)
"Tavaly a Fehérvàr, idèn a Fradi szerepelt az Európa liga csoportkörében, a Fradinak még van esélye továbbjutni is, amire nagyon régen nem volt példa. "
Végülis legutóbb itthon csak hármat rúgott az a csapat a Fradinak, akit most meg kéne verni... Persze matematikai esély az van, és ugyebár mi, magyarok, legalább abból erősek vagyunk, ha már fociból nem is. Képzeld, hogy mi lenne, ha matekstadionokra kültenénk a pénzt!!!
"A Veszprèm és a Szeged is férfi kézilabdàban Európa egyik legjobb csapata lett, a nőknél meg a Győr verhetetlen."
A Fradira és a Vidire is igaz, de: mennyire tudod MAGYAR csapatnak tekinteni akármelyiket is? A keretükben nincs egy csapatra való magyar játékos. Egyszerre a pályán még annyi sincs. Én ezeket egyáltalán nem tudom magyar csapatoknak tekinteni. Akkor már sokkal inkább a Fradi női kézicsapata, ők is folyamatos BL szereplők, csak épp erősen fordított a magyar-nem magyar arány. Szóval gyakorlatilag külföldi sportolókat pénzelünk...
"Tehát a sportra fordított pénz megtérülni látszik, a sikerek jönnek+ az egészségügyben nagyon fontos a megelőzès, amihez a sport szintén nagyon fontos, erre is egyre több a lehetősèg."
Az egészségügynek valóban fontos lenne a megelőzés, csak az nem megelőzés, hogy 3-4 magyart néz egy 10-20 ezres stadionban 1000-1500 ember. Egy 10 ezres stadionból legalább 10-20 kisebb sportpályát, esetleg kisebb-egyszerűbb falusi csarnokot lehetett volna építeni. Ami TÉNYLEG segíthetne a megelőzésben.
Amit Orbán a focival művel az egyszerű megalománia a te pénzeden, amihez te ráadásul tapsikolsz is. Márpedig ez nem éppen egészséges dolog.
Ellenzékiként semmi bajom nem lenne a stadionokkal és a sportra költéssel HA ezenkívül minden rendben lenne az országban. De amíg fél éves várólisták vannak életmentő vizsgálatokra és lázmérőt meg fertőtlenítőt kérnek a kórházak és szarasig vannak adóssággal, addig nem a századik stadionra kéne költeni.
Tegyék rendbe a fontos, élethez nélkülözhetetlen dolgokat, utána jöhet a szórakozás és a verseny sportok.
Az első kommentelő pl nem tudom hol él, de ezek a stadionok nem a népnek vannak, nem mi használhatjuk sportra. Attól nem leszel egészségesebb, hogy megnézed a meccset.
Más lenne, ha mi is használhatnánk a pályát akár elfogadható áru belépő fizetése után.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!