Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyar nép felébredt, majd...

A magyar nép felébredt, majd visszafeküdt aludni?

Figyelt kérdés

A 2000es évek felé, amikor az emberek nem tudták fizetni a devizahtileket, furcsa dolog történt. Az egyszerű emberek hírtelen elkezdtek a világ pénz és bankrendszerével foglalkozni. Végre felébredtek és rájöttek, hogy a hatalmasok becsapják őket és hogy a semmiből teremtik a pénzt. A gondolkodás végül egy tettrekész mozgalmat szült, aminek célja a teljes rendszer és korszakváltás volt. A mozgalom alulról építkezett, az egyszerű ember pénzéből és energiájából, mindenfajta komolyabb támogatás nélkül. Sokan már a bankrendszer bukását vízionálták.


Aztán eltelt 5 -6 év, és most ugyanott tartunk, ahol a legutóbbi válság előtt, csak most a karácsonyi vásárlásra nem deviza, hanem forint alapú hitelt fogunk felvenni, és most nem Gyurcsány, hanem majd Orbán lesz a hibás a következményekért.



2019. dec. 1. 16:52
 1/3 anonim ***** válasza:
19%
Deviza alapú hitelekről lehet hogy egy kicsit többet kellene tályékozódni. Az emberek tanultak egymás kárán és már nem svájci frankban vesznek fel hitelt, hanem jobban megnézik mit akarnak rájuk tukmálni.
2019. dec. 1. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Szakály György válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Csak egy mondatoddal nem értek egyet: "A gondolkodás végül egy tettrekész mozgalmat szült".

Nem egy, hanem számos, egymással ellenséges viszonyban lévő mozgalom született, és valójában egy sem tettre kész. Már az elején megpróbáltak összefogni: 2012-ben a devizahitelezésben érintett bankárok a Hilton szállóban tartottak konferenciát ( [link] a devizakárosultak érdekvédő szervezetei pedig a szakadó esőben próbáltak demonstrálni, de arra sem voltak képesek, hogy egy A4-es papírnyi közös nyilatkozatban megegyezzenek. Azóta csak annyi változott, hogy egy ideje már közös tüntetések sincsenek, csak külön-külön.

A másik alapvető probléma a devizakárosultak passzivitása: a legtöbben csak a karosszékükből drukkolnak a "devizás mentőknek" a Facebookon keresztül, de a pénzüket a bankjuknak fizetik be a törlesztőbe (amíg bírják), nem pedig az ő érdeküket önkéntesen szolgáló szervezeteket támogatják belőle. Ezzel a viselkedéssel a bankokat segítik, a devizahitelesek mentőit pedig akadályozzák. Ha a 0 forintot a bankoknak jelmondat elhangzása után ( [link] az adósok többsége megtagadta volna a törlesztők befizetését, a bankokat tárgyalásra lehetett volna kényszeríteni. A 90 napon túl nem fizető hitelek után plusz befizetést kötelesek tenni a Magyar Nemzeti Bankba, ami megroggyantotta volna a likviditásukat.

Mivel sok kis devizahiteles érdekvédő szervezet van, akik kígyót-békát kiabálnak egymásra, így a devizakárosultak is megosztottak, nem tudják, melyik az a csoportosulás, aki igazán a megmentőjük akar lenni, és melyikük szélhámos, aki csak le akarja nyúlni őket.

A mindenkori Kormány kényelmetlen ügyekben a legkisebb ellenállás irányába halad: ha a devizahitel károsultak nem képesek nagyobb nyomást gyakorolni a Kormányra mint a bankárok, akkor olyan jogszabályok születnek, amik a bankárokat mentik, nem az adósokat (és ugyanez érvényes a bíróságokra és azok ítéleteire is). Ennek a nyomásnak a segítésére született egy kifejezetten a devizahitelesek problémájára megoldást kínáló párt: A Haza Nem Eladó Mozgalom, mostani nevén: A Haza Pártja. 2014-től kezdve lehetett rájuk szavazni. Mivel a devizahitel károsultak nem támogatták tömegesen anyagilag, így a kampányuk sem lehetett látványos, de internetes honlapjukon és a Facebookon elérhetők. Természetesen a többi devizás mentő érdekvédő, akiknek nem fűlött a foga a "pártoskodáshoz", ellenkampányolt a devizakárosultak között: nehogy már nélkülük oldódjon meg a devizakérdés (ez hasonló helyzet, mint a viccben a pokol kondérjában fövő magyarok esete, akik mellé nem kell őr, mert aki elkezd kimászni, a többi úgyis visszahúzza). Ha valaki azt hiszi, hogy ez a mentalitás magyar sajátosság, téved. Íme egy másik példa: ( https://www.youtube.com/watch?v=xLviAYXLOUA) 2014-ben a Pártnak sikerült elérnie az országos listára kerülést, azaz pártként az egész országban lehetett rájuk szavazni, és sok helyen az országgyűlési képviselőjelöltjeikre is. Csak a devizahitel károsultak töredéke szavazott rájuk, így akkor nem (és azóta sem) kerültek be a Parlamentbe.

Az egyetlen megmaradt lehetőség, ami eddig is hozott sovány eredményeket, az hogy a brüsszeli bürokratáknak, nemzetközi bíróságoknak kell beadványokat benyújtani, amiknek döntéseire igaz, éveket kell várni, de ott még ismerik Tiberius, római császár mondását: A jó pásztor nyírja a juhot, nem megnyúzza.

2019. dec. 3. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A bíróságokon most is folynak a devizahiteles perek.

Egyik sorstársam tegnap nyerte meg a 3. perét. Ezzel 3:0-ra vezet a bankkal szemben.

A Fidesz megoldotta az árfolyamrés és az egyoldalú kamat és költségemelés problémáját és azt mondta, hogy ettől többet jogalkotással már nem lehet tenni. Az árfolyamkockázatért mindenkinek egyénileg kell megküzdenie.

2019. dec. 5. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!