Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért ennyire fanatikusak...

Miért ennyire fanatikusak Magyarországon az emberek?

Figyelt kérdés
Akármelyik párt szimpatizánsairól is legyen szó. A saját pártjuk disznóságairól hallani sem akarnak, csak a dicsőítés megy. A pártjuk vezetőjére úgy néznek mint az Istenre. Nem kritikusak egy picit sem. Puzsér is meg akarta magyarázni a pestieknek, akik az mszp-be voltak szó szerint szerelmesek, hogy azért az ő politikusaik sem szentek ám. És csak azt tudták bekiabálni, hogy hagyd abba . A Fideszeseknek meg ha meg akarod magyarázni, hogy Soros nem egy emberevő, gyilkos, gonosz démon és más problémák is vannak a migráción kívül, akkor hisztizni kezdenek. Semmi belegondolás a dolgokba, semmi átgondolás, csak az agresszió és a fanatizmus mindkét részről.

#FIDESZ #ellenzék #fanatizmus #elvakultság #pàrtok helyett szekták
2019. nov. 24. 21:35
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
52%

egy kivalo pelda a magyarok fanatizmusara!!

amikor 1944 vegen mar mindenki kilepett-kiugrott-(mar az olasz fasisztak is!!!)-a hitleraj mellol a legutolso csatlosok s@ggnyalok a magyarok voltak egeszen a vegsokig!

a magyarok fanatizmusa a legjobban abban a minden aroni masok s@ggenek kinyalasabol all amit evszazadok ota muveltek es muvelnek ma is!! most eppen putyin es erdogan van soron!!

2019. nov. 28. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
47%

#11

Ez tévedés, voltak, akik nálunk még tovább kitartottak Hitler mellett.

2019. nov. 28. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
48%

12-es

duma habbal!!

szalasi es csurheje volt az utolso

2019. nov. 29. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

#13


'Állítás:


Magyarország volt az „utolsó csatlós”


Cáfolat:


Az állítás nem igaz, voltak szövetségesek, melyek tovább kitartottak.


Bővebben:


Németország szövetségesei közül Horvátországban és Olaszországban a háború utolsó napjáig folytak harcok, mindkét országban végig működött fasiszta illetve szélsőjobboldali kollaboráns kormány. A nácibarát szlovák és román emigráns kormány szintén a háború végéig hivatalban volt. Horvátországban és Szlovákiában ráadásul semmilyen kormányoldalról szervezett kiugrási kísérletre nem került sor, szemben Magyarországgal, amelynek államfője és kormánya 1944. október 15-én fegyverszünetet kötött a Szovjetunióval.'


Forrás: tenyleg.com

2019. nov. 29. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
52%

Mert sok ember ösztönszerűleg stabil közösségekben érzik jól magukat. Ha van egy közös cél, közös ellenség, közös hitrendszer és közös vezető, az nagyon jó stabilitási alap. Nagyon lecsupaszítva, nagyon lebontva a túlélési ösztönön alapul ez a vonzódás, de természetesen az elfogadás, a hovatartozás érzése is kellemes az embereknek magasabb szinteken. Mi is így működünk a nagy közösségekben, de ez kisebb, elkülönült csoportokban sokkal szembetűnőbb jelenség.

Az ember nehezen áldozza fel ezt a közösséghez tartozó stabilitásérzetet. Ha te ezt piszkálod, próbálsz ellenérvelni a hite ellen, akkor nem fog neked igazat adni, bármilyen reálisan érvelsz, mert ha teret adna a véleményednek, akkor törés keletkezik a hitén. Ha a hitén törés keletkezik, eljuthat odáig, hogy megkérdőjelezi a közössége céljait, elveit, létjogosultságát. Ezzel együtt elveszíti az ember a közöséggel együttjáró biztonságérzetet és stabilitást. Sajnos ez egy fájdalmas folyamat, inkább maradnak a boldogok a lelki szegények állapotban. Ezt nem szánalomból írom, csak ilyen az emberi természet.

Nézd meg a világháborúkat, mit fel nem áldoznak az emberek ezért a hovatartozásért.

2019. dec. 20. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
47%

@goveret


Itt ez a válaszoló, tökéletes iskolapéldának. Ő a fanatikus történelmi sérült.

2019. dec. 20. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!