Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Napjainkban hogyan állnak...

Árokpart kérdése:

Napjainkban hogyan állnak most ezek a deviza hitelek?

Figyelt kérdés
Azért nem értem, mert ugye 2014-ben mindenkinek forintosították akinek ez volt, illetve aki külön kérvényt nyújtott be a bankjához az fizethette tovább a 2014 előtti paraméterekkel. Na most akiket napjainkban devizahitel miatt lakoltatnak ki ők vajon 2014-ben nem fogadták el a forintosítást vagy hogyan van ez most tulajdonképpen. Lényegében ugyanazok a hitelek miatt lakoltatnak ki embereket mint amik 2008-2009 és 2010 körül elszálltak? Hiszen ezeket 2014-ben átváltották forintra így nem tud azóta folyamatosan olyan ütemben növekedni. Most már a 2014 óta esetleg átváltott adósságok miatt vannak a kilakoltatások. Valaki magyarázza el. Köszönöm4
2019. nov. 13. 22:44
 1/3 anonim ***** válasza:
0%

Sok esetben olyan hitelekért lakoltatják ki az embereket teljesen törvénytelenül amit már visszafizettek.

Ebből a szempontból lényegtelen milyen feltétellel fizette vissza hiszen nincs tartozása!


5000 forintokért akarnak embereket utcára tenni ami milliós hiteleknél kb egy elírt század százalék.....


A kormány pedig ül, nézi, és rendőröket is biztosít hozzá.

A "családok éve" mégis csecsemővel tették utcára az anyát aki pár hete szült.


Ők a családbarátok?

2019. nov. 13. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ha visszafizették akkor a bíróság hogyan tudja elrendelni a végrehajtást. Illetve ha ki van fizetve akkor ki kéri a végrehajtást. Azt valakinek el kell indítania A bank? Hiszen ha kifizette akkor miért? Régebben csak 3 hónapos tartozáson túli nemfizetés esetén kért a bank végrehajtást. Nem értem miért nem szólítja fel az ügyfelet, hogy fizesse ki a megmaradt pl. 5000 ft-ot.
2019. nov. 13. 23:41
 3/3 anonim ***** válasza:

"Hiszen ezeket 2014-ben átváltották forintra így nem tud azóta folyamatosan olyan ütemben növekedni. "


Forintosították a hiteleket, de a 2014-es árfolyamoknak megfelelően. A mi esetünkben (kocsira kötött devizahitel) a hitel összege már rég megduplázódott 2014-re. Lehet, hogy ez a 2-3 millió forint már nem fog az árfolyamok miatt tovább nőni, de ennek a törlesztése is (ha most 2019-ig számolunk) havi 50 ezer forint.


Akik nagyobb tárgyakra, mondjuk ingatlanokra kötöttek devizahitelt, vagy egyszerűen csak átlag alatt keresnek, azok máig törlesztik a felhalmozódott kamatokat.


ÉS azok, akik egy ponton feladták a törlesztést, azoknak még rosszabb, hisz egyrészt az is egy halmozódás, amit nem fizettek, illetve jönnek rá a büntetőkamatok.


+ nem tudom, hogy hogyan változik a történet, ha már behajtónál van az adósság, de azok is ezerféle költséggel megterhelik a követelésüket, legyen szó akárcsak egy hétköznapi személyi forinthitelről is.

2019. nov. 14. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!