Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Fidesz miért telepített be...

A Fidesz miért telepített be 2018-ban 118 ezer migránst, amikor 3 ezer lett volna a kötelező kvóta?

Figyelt kérdés

durván ilyen 40-szeresen túlteljesítettük a kötelező EU-s betelepítési kvótát, pedig az ellen is nagyon de nagyon lázadtunk, hogy Brüsszel így megy úgy. Szó szerint plakát lázadás volt Brüsszel ellen, holott ők csak igen kevés bevándorlót erőltettek volna ránk, ahhoz képest, amennyit valójában befogadtunk.

Mi értelme volt akkor ennek a migráns ellenes szarságnak, amikor a Fidesznél nincs nagyobb migránspárt?


2019. okt. 26. 13:33
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
81%

En azt mondom 1000szer inkabb ukranokkal es romanokkal toltsek fel az allasokat mint 3.orszagbeli iszlam fanatikusokkal.


Aztan a masik dolog hogy a libsik hajlamosak osszekeverni a migransokat es dolgozni jovo kulfoldieket. Ha nektek az ukránokok migransok, akkor a kulfoldon dolgozok mindegyike szinten migrans.

Marmint pejoratív ertelemben..

2019. okt. 28. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
*külföldön dolgozo magyarok mindegyike
2019. okt. 28. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
100%

#29 Nagyon le vagy maradva a Győri keksz témában. Egy idézet a wikipédiáról, hogy ne kelljen magyarázni:

"1991-ben a brit United Biscuits vette meg a céget, 2000-ben átkerült a Danone-hoz.[2] Ők be akarták zárni a Győri Keksz gyárat, de a tiltakozások miatt elvetették az ötletet. Áthelyezték helyette Székesfehérvárra a gyártást, Győrben csak cukorkagyártás maradt. 2007-ben a Kraft Foods megvette a Győri Keksz céget, és Szlovákiába illetve Lengyelországba helyezte át egyes termékek gyártástását. 2012-től a korábbi cég átalakulásával a tulajdonos: Mondelez International.

A győri cukorkagyártás 2019-ben Lengyelországba, illetve Törökországba kerül át."

Az első Orbán kormány idején sikerült a magyarok között a Danone cég termékeivel szemben olyan ellenállást gerjeszteni a Győri Keksz gyár bezárásának tervére, hogy elálltak tőle. A kormányváltás után a ballib kormányzat alatt már nem volt semmi ami visszatartsa őket és akkor szabadon tették amit akartak. A mostani lépésük sajnos csak már a maradék tönkretétele. Én még vettem egy adaggal a magyar gyártású negró cukorkából, utoljára. Az már ezentúl éppen úgy nem magyar termék számomra, mint a pilóta keksz, a boci csoki és a sok más nagyon jó régi márka amiket elvittek innen máshová.

Az embereknek meg kell szokni hogy megnézzék a néven kívül a gyártási helyet is. Ahol csak ennyit látsz hogy származási hely: EU, az tuti nem nálunk készült - felejtsd el. Vedd azt aminek nem annyira ismert, régi márkás neve van, de valóban itt készül nálunk, magyar alapanyagokból.

Csak azt nem értem ilyenkor hol vannak a haragoszöldek, akik mindig a Földet védik. Hogy nekik miért nem szúrja a szemét az ha egy helyi gyártást elvisz a cég több ezer kilométerre hogy utána onnan szállítsa az árút vissza ide rengeteg környezetszennyezést okozva vele.

2019. okt. 28. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:

#28 Nem eu-tag országokból munkavállalási engedéllyel lehet csak nálunk dolgozni. Az engedélyek száma pedig korlátozott és csakis annyit adnak ki évente amennyi a magyar munkaerő mennyisége FELETTI igény. nem lehet korlátlanul lecserélni a dolgozókat, hiszen arra nem kapnak munkavállalási engedélyt.

Vagy nem igazak ezek az adatok, vagy ott nem ukránokról van szó, hanem ukrajnai magyarokról. Próbáltam rákeresni hogy van-e valami idevágó infó, de az autóiparon kívül nem sokat találtam. Ott is igen vegyesek voltak a vélemények, volt aki szerint van visszaesés, van aki szerint nincs semmi gond, nagyobb lesz a termelés az évben mint tavaly volt - de van aki azt mondja hogy valóban sok kölcsönzött munkaerőre már nincsen szükség és nem kell annyi túlóra sem, mert eddig mentek csúcsra járatva az üzemet és volt a megszokotthoz képest sokkal magasabb a gyártás elvárt üteme, most visszaáll a normál termelés és sokan kivárnak, hogy hogy reagál a nemzetközi piac.

2019. okt. 28. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:
100%

33

A haragoszöldek csak megvárják a népességcserét, majd utána harcolnak a helyi -lokális- fogyasztásért, miután nemzetközi -globális- lett a fogyasztóréteg.


Vissza kell venni a magyar termékek gyártását. Nincs más, pénzért, mint a Seuso ezüstöt. Aztán őrizni, védeni.

2019. okt. 28. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:

#35 Igen, jó lenne. De ha egyszer eladták a bocicsoki vagy a Tomi mosópor márkanevét, akkor hiába próbál meg valaki hasonló termékkel bejutni a piacra, szinte esélytelen.

Amíg a magyar embereknek nem természetes hogy a terméket azonnal megforgatják és megkeresik rajta hol készült majd azt választják ami magyar termék és nem azt ami olcsóbb vagy hangzatosabb a neve, addig kevés a remény.

Emlékezz csak vissza 2-3 évvel ezelőttre amikor megpróbáltak egy új jelzést bevezetni, hogy magyar termékekben is meg legyen különböztetve az ami teljesen magyar alapanyagokból is készült meg ami részben csináltak abból és ami csak itthon készült - mekkora hisztit csaptak nemzetközi meg uniós szinten ellene. Pedig meg kellene végre érteni hogy nincsen drágább annál ha valami olcsó külföldi cuccot veszünk meg. Hiszen azzal a környezetet is szennyezzük a szállítással, az unión kívüli termékeknél még az előállítással is, hiszen kint nem kötik a gyártót ugyanazok a szabályok - és azzal hogy a magyar vásárlók pénze más országban levő munkahelyet finanszíroz, nem egy magyart.

2019. okt. 28. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!