Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kőbányán miért tudott nyerni...

Kőbányán miért tudott nyerni a fideszes polgármester? Úgy tudtam, hogy a baloldal szokott erősebb lenni az egykori munkáskerületekben.

Figyelt kérdés
2019. okt. 14. 15:35
 1/7 anonim ***** válasza:
83%
Lehet, hogy megbíznak benne?
2019. okt. 14. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
15%

A munkáskerületekben úgy vélik, elég nekik az a kisebbség, amelyiktől szlamos a környékük, még sok is, ezért rettegnek az araboktól, négerektől és így a kormányt támogatják, amennyire csak lehet.

Menj ki oda lakni és akkor megérted.

2019. okt. 14. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
77%

Kőbányai vagyok és Kőbánya nagyszerűen fejlődik, tele van zöld területtel, játszótérrel, igényes közösségi területekkel, a mi orvosi rendelőnk is gyönyörű frissen felújított, az Egészségházat is felújítják. Nem volt kérdés, hogy Dr. Kovács Róbert Polgármester Úrra fogok ismét szavazni mert jó itt élni és gyereket nevelni! Nagyon izgultam azért, hogy folytathassa a munkáját és ne vehesse el tőle egy alkalmatlan baloldali brigád, mint pl akik a szomszédos pusztuló, lepukkant, szakadékba tartó Kispestet viszik majd 15 éve. Onnan menekültünk el pár évvel ezelőtt mert már rohadt el az iskola meg az óvoda és a Kós Károly téren kívül egy valamirevaló zöld terület nincs, terepbabakocsit kellett vennünk a kispesti utcákra...

Nagyon örülök annak, hogy az itt élők is arra szavaztak aki tényleg végzi a munkáját! Ha baloldali lenne és ilyen megbízhatóan vinné a kerületet akkor is rá szavaznék de sajnos elég rossz tapasztalataim vannak a rabló balos vezetéssel fiatalkoromból a kispesti évek alatt.

2019. okt. 14. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Én magam is Kőbányán éltem, mielőtt Ausztriába költöztem és szinte menekültem onnan, annyira lepattant proli kerület. Én magam Óhegyen laktam, ami még a jobb városrészek közé tartozik, de ahhoz, hogy az ember elérje a belvárost, mindenképpen át kell haladnia a legrosszabb részeken. Mindegy, számomra furcsa volt most látni, hogy szinte egész Budapest visszakerült a baloldalhoz, Kőbánya meg maradt a Fideszé. Érdekes továbbá a tendencia, hogy még az egykori erősen jobboldali, jómódú és polgári kerületek (I. és II.) is a balliberális ellenzék kezére kerültek, míg a leginkább vidékies jellegű kerületek (XVI. és XVII. kerületek) jelentik a Fidesz budapesti bástyáit.
2019. okt. 14. 17:21
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Az I.-II. kerület szerintem nem volt erősen se polgári, se jobboldali. 90 után meg pont a régi káderek és családjaik voltak jóhelyen és jó időben, hogy az ingatlanokat megvegyék.

Mostanra már az unokáik szavaznak.

2019. okt. 14. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

A XVI. - XVII. kerületbe rengeteg család költözik mostanában, nagyon sok az újépítésű ház arrafele és relatíve olcsó mert a város külső felére esik, mégis sok a zöld terület vagyis ideális a családoknak, gyerekeknek. Egyáltalán nem kell ilyen degradáló vidéki jelzőkkel illetni mintha ott a “parasztok” laknának mert az ismerősi körömből is csak értelmes emberek laknak arrafelé mert adott minden körülmény.

Akkor javaslom tegyél egy sétát az Óhegy parkban pl ha erre jársz mert rengeteget fejlődött az elmúlt években de teljesen felújították az Újhegyi sétányt is. Kőbánya fejlődik és már egyáltalán nem Budapest feneke, az sajnos ma már sokkal inkább Kispest ami egy igazi putri lett.

2019. okt. 14. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Sokat járok még most is Kőbányán, mert édesanyám ott él a mai napig. Én azt látom, hogy történik pár látszatberuházás, például az általad említett Újhegyi sétány felújítása, viszont azon kívül tényleg egy lepattant kerület. Elég csak a drogproblémákra, valamint a megannyi hajléktalanra gondolni. Rossz érzés felszállni a 85-ösre, főleg az Élessarok környékén.
2019. okt. 14. 19:46

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!