A szocik alatt az egyetlen jó dolog, az erős forint volt? Miért baj ha gyengül a forint?
"Folyamatosan emelték a kamatokat"
Először szerintem utána kellene nézned a dolgoknak, ha már rosszul emlékszel. Voltak időszakok, amikor emelkedtek és voltak amikor csökkentek. Például 2003. november 28-tól kezdődően egészen 2006. június 20.-ig nem emeltek kamatot, csak csökkentettek vagy szinten hagyták.
Egyszerűen: örülsz, ha a fizud 240000-ről 340000-re nőtt. Igenám, de közben a fizud nem változott, ugyanúgy 1000 Eurót ér. A tény meg, hogy gyenge az euró csak ront a helyzeten, azt jelenti, hogy a forintod a gyenge euró 334-ed részét éri, azaz más valutákhoz képest (svájci frank, usd) valsz még rosszabbul áll.
Ez amúgy azért kefe, mert az országban az áru nagy része import. Márpedig ha x cég egy telefonért pl (de írhatnék ide kb bármit) 200 eurót akar kérni, akkor ha 250 az euró, akkor 50 ezer lesz az ára, ha 350, akkor meg 70 ezer. Nem egyik napról a másikra, de szép lassan változni fog.
Az a kijelentésed, hogy minden valuta gyengül az meg szimpla képtelenség, ugyanis a valutáknak egymáshoz képest van értéke, ha a forint gyengül az euróhoz képest, az euró erősödik a forinthoz képest...
"2003-ban igenis volt kamatemelés, és aztán is. Hülyeséget ne beszélj. Ezért vették fel a devizahiteleket is, mert azok olcsobbak voltak"
Most milyen kamatról beszélsz, a jegybanki alapkamat?
"Egyszerűen: örülsz, ha a fizud 240000-ről 340000-re nőtt. Igenám, de közben a fizud nem változott, ugyanúgy 1000 Eurót ér."
Az emberek többségének a fizetése sokkal többet ér, vagy különben nem vásárolnának annyit. Folyamatosan nől az egyfőre jutó vásárlóerő, a statisztikák szerint. Ez arra enged következtetni, hogy mindenkinek nőtt 250 ezeről, 300 ezerre a fizetése, ha annyit keresett, de a többségnek ennél sokkal jobban. Tehát a bérnővekedés sokkal nagyobb, mint régebben. Ezért is szűkül a szegények száma, a gazdagok pedig gazdagodnak el jobban, és így nőnek a rések is.
"Az a kijelentésed, hogy minden valuta gyengül az meg szimpla képtelenség, ugyanis a valutáknak egymáshoz képest van értéke, ha a forint gyengül az euróhoz képest, az euró erősödik a forinthoz képest..."
Ha megnézzük 10 évvel ezelőtt milyenek volt a legtöbb valuta, és milyem most, akkor nagy különbségek vannak.
"2003-ban igenis volt kamatemelés, és aztán is. "
Én is ezt mondtam, hogy voltak időszakok amikor emeltek és voltak amikor csökkentek, viszont nem volt folyamatos növekedés a 8 éves kormányzási ciklusok alatt, kivéve, ha neked más definíciód van a folyamatos szóra. Számomra nem folyamatos emelés az, amikor 2 és fél évig nem emelik, szólj, ha más magyar nyelvet használsz és kérlek küld el hozzá az értelmező kéziszótárt.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!