Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A rezsicsökkentésbe, fizetésem...

A rezsicsökkentésbe, fizetésemelésbe beleszámítanak egyéb tenyezőket is?

Figyelt kérdés

Ugye mondják, hogy a Gyurcsány-kormány óta 2-szeresére nőttek a bérek. Viszont szerintem ebbe pl nem számítják bele, hogy a Gyurcsán-kormány óta közel 70 forinttal többet ér az euro, vagy például az olyat se szamolnak hozzá, hogy más országokban mi a helyzet. Ez ugyanúgy vonatkozik a rezsicsökkentésre es hasonlokra is.



En szamoltam el vmit vagy ez tenyleg igy van.


Ertelmes beszelgetest kezdemenyeznek szelsoseges jobb/baloldaliak egyarant kimeljenek



2019. szept. 26. 22:55
 1/4 anonim ***** válasza:
32%

70 forinttal TÖBBET?


Ugye tudod minél magasabb a forint/euro árfolyam annál értéktelenebb a forint?

2019. szept. 27. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Bocsi, én is most vettem észre, hogy félrefogalmaztam. Nnna szval, h 2010 óta közel 70 forinttal kevessébvet ér a forint az eurónál
2019. szept. 27. 07:08
 3/4 anonim ***** válasza:
93%

Nos, ha összehasonlítom a 2010-es és a mostani fizetésemet, valóban a duplája. Csakhogy ennek nem a kormány az oka, hanem, hogy másik munkahelyre jöttem és elvégeztem közben egy egyetemet.

Azon kívül azóta az árak is elég sokat emelkedtek, szóval a mostani dupla fizum reálértéken alig 30%-kal ér többet, mint a 2010-es. EZ viszont már a kúrmánynak köszönhető.

Ja, és 2010-ben még volt adómentes cafeteria és LTP. Ma egyik sincs. Az LTP-t kicsinálták, a cafeteria-t először megadóztatták, aztán a SZÉP kártyára redukálták. Ma már csak a SZÉP kártya van, semmi más, az is ezzel a 3 kölön zsebbel lópikulát sem ér.

2019. szept. 27. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 sörpocak ***** válasza:
91%

Figyelj, az egyszerű válasz az az, hogy nem.


Jelenleg a mediánbért sem számolják. Az ígéretek ellenére, még mindig 1 millió ember ki van hagyva az átlagbér számításakor.


Ezek után mégis mi alapján feltételezi azt valaki, hogy majd számolni fogják, pl.: az átlagosan ledolgozott órák számát? Hisz érted, hiába nő az átlagkereset 10%-kal, ha 10%-kal többet is dolgozunk. Akkor lényegében ugyanott tartunk, csak önkizsákmányolással.


Arra sem futja, hogy mikor kimegy a szóvívő és eldícséri a kormányt az 50%-os minimálbér emelkedésről, nem említi meg mellé, hogy annak a felét a valóságban már rég elvitte az infláció. El van b"szva ez az egész, már bocsánat a kifejezésért.

2019. szept. 27. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!