Miért nem telepítenek Magyarországon szélerőműveket?
Wiki alapján
"A 2016. szeptember 15-én megjelent kormányrendelet olyan feltételrendszert ír elő szélfarm létesítésével kapcsolatban, amely a beépítésre szánt területtől mért legalább 12 km-es védőtávolságot határoz meg. Ez az országban gyakorlatilag lehetetlenné teszi új szélfarm létesítését a sűrű településhálózat miatt"
Vannak Komárom környékén.
Elég zavaros pénzcsoportok tettek bele százmilliárdokat, szerintem azért is a korlátozás.
Ha érzékelhető mennyiségű áramot akarnának megtermelni vele (tehát nem két lovardának, meg tizenhárom tanyának), akkor Magyarország összes településének a látképe úgy nézne ki, mint a gödi, albertirsai vagy sajőszögedi országos transzformátorállomás környéke. Oszlop, oszop, oszlop, szélkerékoszlop, ezrével, amerre a szem ellát... Ennél durvább tájképrombolást elképzelni nem lehet... Egy olyan országban, ahol ahhoz képest, hogy rohamléptékben töpörödik a népesség, az elmúlt 30 évben mégis úgy három megyényi tájat tönkretettek ezekkel az óriási bádogépületekkel, zöldmezős ipari parkok, üzemcsarnokok (miközben a szocializmushoz képest már ló2aszt nem termelünk), logisztikai központok, gigamega plázák, amik csak arra valók, hogy odakocsikázzanak, hogy onnét hordják kocsival a palackba töltött vizek millió tonnáit, mikor folyik a csapjukról is... Plázaparkolókból, elkerülő utakból és autópálya csomópontokból, meg ezekhez az ipari-kereskedelmi-logisztika vackokhoz épült utak tengeréből áll már így is a fél ország, meg a gerjesztett forgalmukból, azt se tudod hova nézzél, ha nem ezt akarod látni. Nem lenne annál undorítóbb, ha még teleraknák szélkerekek százezreivel - mert annyi kell ám, két darab semmit nem csinál - a maradék tájképet. Meg aztán el is kell vezetni tőlük az áramot ugyebár, újabb oszloperdők vennék körül az összes falut. Ráadásul a szélkerék olyan szeles tengerparti országokba való, ahol fúj is a szél. Állandóan, viharosan. Szerencsére mi azért egy szélcsendes ország vagyunk. Viszont szemben a nyugati szeles országokkal, nálunk hónapokon keresztül hét ágra süt a Nap, tűz ezerrel (naperőmű kérdése), és óriási folyók haladnak rajtunk keresztül (vízerőmű kérdése).
A szélerőmű hatásfokához képest helyigényes, területpazarlás szempontjából gazdaságtalan. Kis túlzással a mezőgazdaság többet megtermel, ha egy szélkerék helyén egy disznó hízik a füvön. Olyan országokban kéne ezt támogatni, ahol nulla a népsűrűség, meg fúj is a szél...
"Ennél durvább tájképrombolást elképzelni nem lehet..."
Néz fel egy falu utcájában... én ennél durvábbat nem tudok elképzelni. mindenfele oszlopok, vezetékek lógnak...
Néhány szélerőmű már csak feldobná ennek látványát. :-D
Az előző Pest volt (az is szép), de itt egy falu képe.
#5 Nem ugyanazok a területi, geográfiai és szélviszonyok itt mint a németeknél. Mások az ország adottságai.
Vannak szélerőművek és remélem lesznek is még majd, csak nem a most szokásos giga kerekek. Azt reméltem sok éve, hogy felkarolják azt a magyar feltalálót aki a függőleges "szélkereket" (annak egyik megoldását) kidolgozta. Akkor a földön lehetne telepíteni a turbinát és nem 15-30m magasban. Vagyis maguk a "szélkerekek" vízszintesen vannak elhelyezve egymás fölé, a talajtól nem túl magasan indulva, mint egy álló henger, és nem korlátozódna a szél egy bizonyos irányára az áramtermelésük, hiszen minden irányból fújó szél megfelelően forgatja a kerekeket. Szervizelni is sokkal könnyebb és kisebb kerékátmérővel készülhetnek el. De nem tettek semmit, legalábbis nyilvánosan nem.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!