Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha beüt a gazdasági világválsá...

Ha beüt a gazdasági világválság, akkor Budapestnek a szegény részein fognak jelentősen lezuhanni az ingatlanárak, mint régebben is?

Figyelt kérdés

Amikor legutóbb válság volt, akkor is a "proli" környékeken zuhantak le a régi panelkockák árai a béka feneke alá. A rózsadombom és a 12. kerületben meg hasonló környéken a válság idején is viszonylag drágák maradtak az ingatlanok, mert ott él az elit, és az elitnek válságban is van pénze. A proletároknak meg nincs, sőt munkanélküliek lesznek és a bank elárverezi alóluk fillérekért a betonkockájukat.

Szóval akinek "elit" környéken van ingatlanja, annak nem kell annyira félnie a válságtól, mint mondjuk egy ferencvárosi/józsefvárosi panel tulajdonosának? (vagy még annál is kintebbi és lecsúszottabb részen)


2019. aug. 30. 13:46
 1/5 anonim ***** válasza:
40%
Mondtam már a múltkor, hogy te nyugtatóba fektesd a pénzed meg pszihiátriai kezelésbe. Tudod, amikor arról érdeklődtél, hogy mibe fektesd a pénzed a válság miatt. Te ne foglalkozz a lakásárakkal, neked úgyis mindegy.
2019. aug. 30. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha beütne egy válság nem lenne miből kifizetned az olcsóbb ingatlant sem. Örülnél ha nem válnál hajléktalanná. Ne akarjunk magunknak rosszat.
2019. aug. 30. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem, (szerintem) jelentősen semmiképp, tehát mondjuk 50%-ot nem fog esni, mégpedig azért, mert a múltkor a devizahitelezés okozott óriási problémát, amire ma már talán odafigyelnek, ráadásul abban az időben a bankosoknak ki volt adva, hogy nyomják a devizahitelt, nyomják a hitelt az emberek orra alá. Aljas dolog volt. Az állam és a felügyeleti szervek xartak a lakosságra, meg is lett az eredménye, 1millió ember húzott el az országból, hogy mentse a menthetőt, ha a deviza nem jön Mohamedhez, akkor Mohamed megy a devizához, azaz külföldre dolgozni.


Azóta a lakáshitelek forintosítottak, és talán erre odafigyelnek, hogy ne szórják tele visszafizethetetlen devizahitellel a sok idiótát, akik hurráoptimista módon ugranak bele, hogy "gyere Maris, költözzünk 200 nm-re, majd visszafizetjük valahogy...", aztán buknak mindent.



Ilyen szintű belebukás nem lesz, ezért olyan óriási túlkínálat sem lesz, mint a 2008-as válság után begyűrűző következmény, amikor elszálltak a devizaárak és mindenki kénytelen volt kiárusítani a lakását, illetve a bankok a "lakásaikat". 2012-2014 volt a mélypont, tehát válság után is kellett egy 4 év a gödörhöz.


Azóta külföldre mentek sokan, így ők akár még védettek is egy devizahitellel szemben, ha itthon vettek fel közben lakás hitlet és közben röhögve fizetik, kiadják abból is fizetik.



Lesz csúcspont és visszaesés, de szerintem nem most, és bár elég durván látszik, hogy nincs hova fejlődjön már ez a gazdasági ciklus, legalább is itthon, ami nem egyenlő a világgazdasággal, de ekkora bukta nem hiszem h lesz mint 5-6 éve.



A panel más tészta, jött a rezsicsökkentés, (amivel az inflációt tudták lenyomni), olcsóbbak lettek a panelok fenntartási költségei, népszerűek lettek.


Az tudná megmondani a második kérdésedre a választ, aki tudja hány panel lakás van hitelből finanszírozva, és átlagosan hány százalék bukik be válság alatt. Ebből lehet tudni milyen túlkínálat lesz, viszont akik külföldön dolgoznak és van megtakarításuk, azok olyankor rárepülnek ezekre a lakásokra és fenntartanák az árakat, szóval nem zuhannának megint csak nagy mértékben.



Budán a jó ingatlanokra is hatással kell legyen a válság, mert az egész ingatlanpiac összefügg, és lesz aki lemond a budai zöldövezetről, ha annyira olcsó a pesti panel, magával húzza a budai eladások árait is.


Túlzóak a panel árak ma, ebből mondjuk az következne, hogy ott nagyobb esés lesz majd, de ez is attól függ, hogy mondjuk akik külföldön dolgoznak, és szeretnének idősebb korukra egy nyugis életet, akkor itt Mo-n vesznek 1-2 panelt és szépen kiadják. Na ők azok akik az előző válságután kimenekültek külföldre, és 10 év alatt olyan megtakarítást halmozhattak fel, amiből be tud vásárolni egy válság után. Ők fenn tudják tartani a lakásárakat.


Aki itt él, és átlagosan, tehát rosszul keres, az megszívja.

2019. aug. 30. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Most is nyomják a hitelt az emberek orra alá, orrba szájba. Talán még rosszabbat is mint a deviza hitel. Nem létező gyerekek után adnak hitelt, aminek még kiszámíthatatlanabb gazdasági következményei lehetnek mint egy változó árfolyamú hitelnek válság idején.
2019. aug. 30. 14:24
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
#4 a rezsicsökkentés nevű marketingkamu nem oszt nem szoroz, mert nem csökkent a rezsi, sőt le lett fixálva magas áron, a piaci energiaárak csökkenése ellenében.
2019. aug. 30. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!