Ha az alkohol az egyik legerősebb drog akkor miért legális korlátlan mennyiségben?
ma 12:15
Megint olyan dolgokat írsz le, ami az alkoholistáknak is csak a legsúlyosabb kisebbségét érintik. Nézegesd pl. a soberjump blogot, ha érdekel, hogy a valóságban milyen az átlagos alkoholista. Amikor azt mondják, hogy Magyarországon egymillió alkoholista van, akkor nem olyanokról van szó, akikről te beszélsz. Az alkoholisták legnagyobb része nem rúg be két sörtől (és soha nem is fog!), nem fizikai alkoholfüggő, nem remeg reggel a kétdeciért. Nem akkor csökken le a szesztűrése valakinek, „miután addiktív lett [sic!]”, hanem miután évtizedek kitartó munkájával szétverte a máját (egyéb májbetegek előnyben). Elég sokáig lehet alkoholistának lenni anélkül, hogy ezek a „kötelezőként” ismert fizikai tünetek megjelennének, és sokan soha nem is jutnak el ide.
Hogy sokan használják, hát igen, egyről beszélünk, az alkohol okozza a legtöbb bajt, de nem azért, mert maga az anyag kiemelten veszélyes anyag lenne, hanem csak az elérhetősége és az elfogadottsága miatt. Csak aztán egyesek azt veszik le ebből, hogy az alkohol ettől függetlenül is a legveszélyesebb keménydrog. Pedig hát a dizájnerdrogok korában az alkohol már a dobogó közelébe sem jut ilyen téren.
Egyébként más kutatás szerint az alkohol egyáltalán nincs annyira előkelő helyen, mint a kérdező ábráján:
(Forrás a kép alatt.)
(Hibás a link, itt elérhető a kép:
[link] )
#8
"Viszonylag addiktív, világszerte milliárdok használják, élettani hatásai nagyon kedvezőtlenek rendszeres használat esetén és vissza nem fordítható elváltozásokat is okoz (agy- és idegsejtpusztulás)."
Csakhogy ez önellentmondás.
Mivel szerinted is világszerte milliárdok használják - ellenben bizonyos, hogy ezen milliárdokban NEM okozott visszafordíthatatlan elváltozásokat, pontosan emiatt van az alkoholista megkülönböztetése, így AZ a bizonyos, hogy az alkohol fogyasztható károsodás nélkül - szemben más drogokkal.
Vagyis ha ma Magyarországon a 8 milliós felnőtt lakosságból a 2/3-a alkohol fogyasztó (akár ritkán is) ellenben csak töredéke az alkoholista akinél káros a hatása, pont mert a megfelelő mértéket nem tudja tartani, akkor éppen ez bizonyítja be, hogy az alkohol nem olyan, főleg nem rosszabb, mint a drogok.
Mert a füves ciginél koránt sem mondhatod el, hogy a füvesek között pl. az alkalmi fogyasztás is ne okozna káros változásokat az agyban stb. stb.
És itt a mennyiség a kulcsszó. Alkoholt simán fogyaszthatsz úgy hogy az ég világon semmikábító hatást nem fogsz érezni, a fűvel és más drogokkal szemben, amiket csakis azért fogyasztanál, hogy legyen kábító hatása.Te azt a hatást hasonlítod össze a kis mennyiségben használt drogok hatásaival, amit a nagy mennyiségű alkohol fogyasztása okoz. Ellenben ha egy sörben vagy fröccsben, egy pohár borban levő alkohol hatását hasonlítanád hozzájuk, akkor teljesen más eredményre juthatnál. Csak gondolom az nem egyezik a teóriával.
# 14 Ne okoskodj, nem értesz hozzá. Az alkohol sok-sok tízmillió embernek okoz olyan problémát, amiről nem is tud (csak ha már komoly elváltozásokat okozott).
Például a máj sejt- és enzimpusztulása, zsírosodása olyan tömegeket érint, akik nem is realizálják, mert NEM FÁJ (nem okoz semmiféle fájdalomérzetet, csak fáradékonyságot).
Emiatt a májuk nehezebben küzd meg a koleszterinnel, emellett a folyamatos legyengültség más szerveiket is veszélyezteti.
Hasonló veszélyeket rejt az alkohol a szív- és érrendszerre, anélkül, hogy akár tudnál róla, egyik fontos oka és súlyosbító tényezője a cukorbetegség kialakulásának és egy csomó féle hasnyálmirígy-megbetegedésnek.
Kiemelt szerepe van a végbélrák kialakulásában, a dohányzás és a túl fűszeres étkezés mellett.
Rengeteg olyan ember megbetegedéséhez és / vagy állapota súlyosbodásához járul hozzá, aki nem is alkoholista.
Nem mindenki egészséges, aki annak képzeli magát...
Az agysejtpusztulást sem érzed, nem leszel látványosan butább egy berúgás után mint előtte voltál. De MINDEN berúgás agy- és idegsejtek egész tömegét pusztítja el, visszafordíthatatlanul (mivel az idegsejtek nem osztódnak, azaz véges készletünk van belőlük).
Egy sor neurológiai, pszichológiai probléma kialakulásának fontos komponense az alkoholfogyasztás.
Az egy önátverő mítosz, hogy az alkohol csak az alkoholistának rombolja a szervezetét. Abban a nem alkoholistában, aki nem addiktív ugyan, csak havonta egyszer-kétszer szétcsapja magát, legalább akkora károkat okoz (sőt, az idegsejtpusztulás még durvább a rendszertelen KO-beb..szásoknál mint a rendszeres, de kis mennyiségű fogyasztás esetén, ami viszont addiktívabb).
#15 És megint csak mocskolódni kezdesz amikor érzed hogy nincs igazad. Mert nincsen.
Ismét olyasmiket hasonlítasz össze amit nem lehet. Nem, az alkoholnak nincsenek ilyen hatásai. Ha túl sokat és állandóan fogyaszt valaki, annak van ilyen hatása.
Kb. ugyanígy be lehet bizonyítani ugyanezt brokkolival vagy virslivel is. Képzeld, ha petrezselyem levét iszod meg pohárnyi mennyiségben, akkor is tönkrevágod a belső szerveidet. remélem most nem akarod megmagyarázni, hogy mindenki aki szokott petrezselymes krumplit enni vagy húslevest, az bizony jaj de tönkretette vele a szervezetét, a petrezselyem káros, rosszabb, mint a drogok.
tegnap 19:48
Ezt az "alkohol véglegesen pusztítja az agysejteket"-dolgot még a békebeli antialkoholista rémületben találták ki, és a tudomány már kb. 60 éve megcáfolta. Az alkoholos agyzsugor nagyrészt vagy teljesen helyreáll a legtöbb leszokott alkoholistánál. Kérdezz meg bármilyen orvost, aki alkoholisták rehabilitációjával foglalkozik, vagy olvasd ilyen orvosok tanulmányait. Mellesleg az agyzsugort NEM a berúgás okozza, hanem a B1-vitaminhiány, amit viszont a kellő rendszerességű-mennyiségű ivástól alakul ki.
# 16 "Kb. ugyanígy be lehet bizonyítani ugyanezt brokkolival vagy virslivel is. Képzeld, ha petrezselyem levét iszod meg pohárnyi mennyiségben, akkor is tönkrevágod a belső szerveidet."
:-))))))))))))))))))))))))))
1. Természetesen a petrezselyem sokkal kevésbé ártalmas mint az alkohol.
2. A petrezselyem, a virsli vagy a brokkoli egyáltalán nem addiktív (én még nem találkoztam petrezselyem-függővel).
3. Az alkohol BIZONYÍTOTTAN, kis mennyiségben is ártalmas, rendszeres fogyasztás esetén, nagy mennyiségben pedig már rendszertelen fogyasztás esetén is.
A többi süket duma.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!