Az emberek miért élnek városokba tömörülve ahelyett, hogy kint élnének a szabadban nyugodtan és önellátóként?
A legtöbb ember a rendszer rabszolgájaként éli életét, holott bárki megtudná teremteni önmagának a létezéséhez szükséges alap körülményeket kint a szabadban is. Állattartással, növénytermesztéssel bárki tudna el tudná látni magát, még egy családot is.
Miért szeretnek az emberek önként szolgává lenni? A mai civilizáció csak arról szól, hogy elnyomják az embereket és a gazdagok uralkodhassanak felettük, de ez egy önellátó társadalomban nem így lenne. Mindenki élne a maga által fabrikált kis telkén az állataival, zöldségeivel gondtalanul.
Kiköltözöl tanyára, önellátó leszel, hajnali 4-kor kelsz, fejed a teheneket, eteted a tyúkokat, ganézod a disznókat, délre végzel is.
Utána kapálsz egyet, levezetésképp megöntözöd az uborkát, a paprikát, meg a paradicsomot. Aztán rájössz, hogy még a füvet is le kéne nyírni.
Csak nehogy közben megfájduljon a fogad, mert ahhoz be kéne menni a városba, de mivel TB-t nem fizetsz, pénzed nincs, hát így jártál...
A panellakó meg ledolgozza a 8 vagy 12 óráját, hazamegy, elrendezi a háztartást és szabad ember.
Én személy szerint szeretem a munkám, egyáltalán nem érzem magam rabszolgának. Munka után vár a család, feleség, gyerekek. Közben időt szakítok arra is, hogy a saját vállalkozásom építsem napi pár órában.
A városban azért vannak programok, gyerekkel játszótér, mozi, színház, kiállítások, aquapark, fesztiválok, stb.
Falunk meg lehet kocsmázni, meg lehet focizni azt kifújt. Sokszor annyira unatkoznak, hogy egymást lesik megállás nélkül, mit csinál a másik...
Persze, tudom hogy vannak háztáji gazdaságok, amik pár hektárral olyan jól elvannak, hogy még félre is tudnak tenni belőle. Nálunk is van a rokonságban olyan, aki rideg szarvasmarha tartásból él.
De ezek a gazdaságok is részei annak a körforgásnak, aminek az elején ott vannak ők, a végén pedig a kiskereskedelmi vásárló, kettejük közt pedig ott vannak a feldolgozó üzemek, a hazai és multinacionális cégek, és a sok egyéb kapcsolódó ágazat. Ezek nélkül a családi gazdaságok termelése visszaesne, sokan be is zárhatnák a boltot.
Ha ebben az általad idealizált világban mindenki magának megtermelhetné, amit megeszik, ezen kívül miből lenne pénzük? Eladnák a felesleget? A többi falubelinek, akik szintén maguknak termelnek? Ingázhatnának a nagyobb városokba dolgozni, ha lenne pénz arra, hogy bejárjanak. Ha lenne rá pénz, vagy adna a cég, akkor az utazás és a munka annyi időt elvinne, hogy nem maradna idő a saját kis gazdaságuk fenntartására. Hamarosan visszatelepülnének ezek az emberek a városokba, mert az legalább közel van a munkahelyeikhez.
Ilyen falvakban az internetet, kábeltévét el is lehet felejteni. Elég kimenni a város szélére, ahová a szolgáltatók nem húzták ki a kábelt. Ezeken a helyeken marad a mobilnet, amivel te nem fogsz internetes filmeket nézni, vagy távmunkát végezni, mert olyan lassú és akadozó. Tévében marad az a néhány digitális földfelszíni, vagy "tányéros tévé", amit nézhetsz.
13: Nem kell fix munkahely, bevétel. Van, akik így élnek. Ez a munkájuk, ebből van bevételük. Viszont egyáltalán nem könnyű, és nem is teljesen kiszámítható. Szerintem nagyon kemény munka. Nekem így éltek a nagyszüleim. Mindig arra biztattak, hogy tanuljak és ne fizikai munkából akarjak élni.
És szerencsére szeretem is a munkám, sokkal könnyebb életem van, mint nekik, több szabadidőm, több lehetőségem, több mindent tudok csinálni a munkán kívül, mint ők. Ők szinte csak dolgoztak egész életükben.
41%-os: Pont te sarkítasz :D Nem minden városi bunkó. És nem mindenkinek a pláza a szórakozás. Falusiak is járnak plázázni. Nekem a kultúra és a kirándulás a szórakozás. Nemcsak falun van zöld és kert.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!