Hogy képzeled el európát 20 év múlva?
mindegyikről írjatok néhány gondolatot:
-bevándorlás
-gazdaság
-eu
A bevándorlók gondolom egyre többen lesznek, de a többségük asszimilálódni fog az őslakosságba. Sok országban törvények fognak születni velük kapcsolatban, és nem fognak fűnek-fának vízumot adni. Utóbbi folyamat már el is indult Skandináviában. A bevándorlók kisebb részével notórius problémák lesznek- mint most az USÁ-ban- bűnözés, magas népszaporulat, satöbbi. Az őslakosság viszont újra olyan növekedést tud produkálni létszámban, ami garantálja a fennmaradást(Egy idő után Európa legtöbb országában újra több lesz a 18 év alatti személy, mint a nyugdíjas korú- főként az északi országokban,és nem a bvándorlóknak köszönhetően. Ez a folyamat már elindult Irországban)
A gazdaság nagy mértékben függ majd a világgazdaságtól, de
mindenképpen jobban fog működni, mint a világ többi részén. A mostani megszorító intézkedések 5 év múlva meghozzák az eredményeiket. A precízen kidolgozott törvények, melyeket a világgazdasági válság időszakában hoztak szintén garantálják majd a kiegyenlített, lassú növekedést. Nem hinném, hogy az Eurózóna az elkövetkező 20 évben recesszióba kerülne, hacsak nem következik be valami rendkívüli dolog. Európában átrendeződnek a gazdaságilag fontos országok- megnövekszik majd az Egyesült Királyság szerepe. Franciaország, Németország, és a déli országok a 10-es években stagnálhatnak gazdaságilag, egyedül Egyesült Királyság, Kelet-Európa és Skandinávia lesz Európa gazdasági motorja. Az export a világ többi országába- főként Amerikába és a Távol-keletre nőni fog, és meghaladja jóval az importot, ami jó hír- egyébként manapság is kiegyenlített az export-import mérlege.
Az Európai Unió véleményem szerint fennt fog maradni és bővülni is fog, de fenntartom,hogy kiléphetnek belőle országok. Mindaddig, amíg az emberek fontosabbnak tarják az együttműködést a történelmi sérelmek felemlegetésénél, addig sikerül megtartani a közös hangot a tagállamoknak, és nem fog felbomlani a Közösség, sőt, több országot meggyőz működésének sikeréről. Az EU-nak fel kell vennie a versenyt a feltörekbő Oroszországgal, melyet könnyen maga mellé állíthat megfontolt politikával. Ha nem ezt teszi, akkor Oroszország visszakövetelheti cári területeit, persze nem nyíltan, hanem burkolt és óvatos politikával. De ha ez a 2 nagyhatalom összefog, és össze fog fogni- már most egyre nagyobb a szakadég az EU és USA között- akkor nagy sikereket érhetnek el, és bármelyik országgal felvehetik a versenyt.
1. Bevándorlás szerintem megoldott lesz, hiszen most is foglalkoznak vele, igaz még nem látszik, de ha jól tudom a lisszaboni szerződésben is van erre rendelkezés.
Elképzelhetetlennek tartom, hogy olyan emberek, akik olyan pozícióba vannak egyszerűen ne vennének tudomást erről a problémáról.
2. A gazdaság egyre rosszabb lesz, mivel (szerintem, sajnos) a szociális Európa nem fenntartható. Hiába volt az EU a válság előtti években a világ legnagyobb gazdasága, 20 év múlva a fejlődő országok népességének növekedése valamint Európa lakosságának csökkenése révén a részesedésünk a világpiacból egyre kisebb lesz. Ezt elemzések is alátámasztják.
3. EU - ez nehéz kérdés. Minden attól függ, hogy végre eldöntik-e, hogy merre akarnak indulni. Úgy értem, hogy föderális EU vagy ilyen hígított nemzetek feletti, kormányközi vicc.
bevándorlás: ha olyan ütemben folytatódik, ahogy ez elmúlt 10-20 évben, akkor Európa kb. ugyanúgy fog kinézni, mint most.
gazdaság: ahogy már ma is erősen terjed a szél- és napenergia felhasználása, 20 év múlva ezek már elsőrendű fontosságúak lesznek. Lehet, hogy az elektromos autók már tömegesen elő fognak fordulni. Mindenképpen arra számítok, hogy a mostaninál lényegesen magasabb teljesítmények és tisztább környezet fogja jellemezni Európa gazdasági életét.
eu: bővülhet 2-3 tagállammal (Szerbia, Macedónia, Albánia). Nem hiszem, hogy jelentősen továbbhalad az egy "állammá" való összeolvadás felé, mivel erre nem sok gyakorlati szükség van és nem is népszerű.
ma 14:55
Nincs igazad, mert igen nagy haszna lenne annak, ha az EU egy ország lenne! Nem egy nemzet! A múltkori Koppenhágai klímacsúcson is, hogy beégtek a Barrossoék, be sem hívták őket a "szűkebb" körben lévő tárgyalásra. Oroszok is úgy játszanak velünk a gázügyben, mint macska az egérrel! Egyik tagállamot fordítják a másik ellen! Eleve Afganisztáni európai misszió nem is lett volna, ugyanis sokan ellenezték EU-n belül is. Amerika sem játszadozna velünk kénye kedve szerint.
ma 19:42
2007-ben felvették Romániát, szóval szó szerint bármelyik országot felveszik, ha eleget pitizik.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!